Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

sierra trza i povećana potrošnja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Zaključana
sierra 2.0 xr4i
Poruka: 4
Član foruma od: subota, 13. dec. 2008. u 00:11h
Lokacija: Prijedor Republika Srpska BiH

sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od sierra 2.0 xr4i » subota, 13. dec. 2008. u 00:41h

pozdra za fordovce
Nakon dugo vremena i moja sierra 2.0 xr4i sa doch motorom efi je posustala. U početku je radila odlično iako je prešla samo 130000 Km . Jedno vrijeme je malo trzala pri dodavanju gasa a onda je počela to raditi sve češće tako da nekad znam pritisnuti papučicu do kraja a ona neće da povuče . Tako bude nekoliko sekundi a onda odjednom pročepi i povuče ko luda. Iako se to dešavalo potrošnja je bila na otvorenom oko 6,5 do 7 l a gradu oko 8-9 l . Bio sam prezadovoljan sa potrošnjom ali jednog dana jedva sam se dovukao kući naće da povuče i gotovo. Dao sam je majstoru istina on radi samo fiat vozila ali mi je stavio na diagnostiku i pokazala mi je map senzor i lambdu našao sam drugi map i stavio . On je u medjuvremenu uklonio katalizator ali sondu nije dirao prvi lonac katalizatora je bio sasut a drugi dobar. Medjutim od tada mi troši višs od 10 l na otvorenom putu i opet trza mislim da ima još neki kvar . Molim za savjet pozdrav Darko iz Prijedora Republika Srpska

Avatar korisnika
Allexandar
Poruka: 27
Član foruma od: nedelja, 15. mar. 2009. u 10:25h
Lokacija: Novi Beograd

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od Allexandar » četvrtak, 19. mar. 2009. u 06:59h

Ja sam na mojoj sierri 2.0 dohc efi imao dva puta taj problem. Auto je cas trzao cas hvatao gas kao lud i tako u krug. Prvi put je reseno ciscenjem dizni a, drugi put problem je bio u napuklom crevu na pumpi za benzin u samom rezervoaru. Crevo je prvi put promenjeno ali ponovio se problem jer nije bilo odgovarajuce tj. ponvo je doslo zbog pucanja creva pa smo onda stavili crevo koje je ford propisao i problem je bio resen :)

sierra 2.0 xr4i
Poruka: 4
Član foruma od: subota, 13. dec. 2008. u 00:11h
Lokacija: Prijedor Republika Srpska BiH

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od sierra 2.0 xr4i » petak, 20. mar. 2009. u 03:15h

Riješen problem na sierri 2.0 xr4i.
Riješio sam problem sa trzanjem i velikom potrošnjom. Naime promjenio sam ponovo MAP senzor ( jer onaj što sam stavio prvi je bio polovan i izgleda neispravan ) i stavio potpuno novu lambdu sa 4 žice od Renoa i sad sve dobro radi.
potrošnja se vratila u stare okvire i ja sam prezadovoljan.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od van » petak, 20. mar. 2009. u 10:19h

Lamda sonde su univerzalna stvar . Daju -0.45 v pri idealnom odnosu goriva i vazduha . Dve bele zice su od grejaca ( moze i bez njih da radi ) , a crna i siva su zice u kojima se javlja napon . Samo treba proveriti polaritet i montirati stari dzek . Novu lamda sondu od ne znam kog automobila samo platio 2600 din . Sluzi mi da mi govori sta radi kraburator , da li krka mnogo goriva ili ga ne daje motoru dovoljno , pa postoji mogucnost da mi sjebe motor .
Bez map senzora ECU je zbunjen , posto MAP ( Manifold Absolut presure ) ili ti senzor apsolutnog pitiska , detektuje vakum u usisnoj grani . Kada pritisnes gas do kraja , motor je WOT( ili ti pun gas ) rezimu ( iskljucuje sve zive parametre i krene da sipa gorivo u motor kao lud ) , Ecu zna koliko treba goriva da da i ostale stvari ga ne zanimaju , zato i auto moze da vuce na munom gasu , a pri normalnoj voznji ne moze da ide ...

sierra 2.0 xr4i
Poruka: 4
Član foruma od: subota, 13. dec. 2008. u 00:11h
Lokacija: Prijedor Republika Srpska BiH

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od sierra 2.0 xr4i » petak, 20. mar. 2009. u 23:19h

Znam za sonde da su univerzalne nego interesuje me dali se na sondumože priključiti instrument reda 1 V koji bi pokazivao stanje sonde to jest dali je odnos zrak gorivo optimalan u toku vožnje kao što imaju neka vozila instrument za ekonomičnu vožnju. Isto tako me interesuje jer to sam načuo da pojedinci podešavaju smješu na starijim vozilima sa lambdom neovisno od kompijutera, kao pomoćni instrument pri servisiranju .

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od BaneBG » subota, 21. mar. 2009. u 00:13h

Kad vec spominjete sondu, mene interesuje da li postavljanje sonde dalje nego sto je uobicajeno (mozda cak i iza srednjeg lonca) mnogo utice na njeno ocitavanje i da li moze da se ocitava samo sa dva cilindra a da bude prihvatljivo za sveukupan rad motora?

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od ace1 » subota, 21. mar. 2009. u 00:32h

isto je pa kako rade v6 motori oni mere 3+3 dve sonde,mislim da duzina nije bitna ,ali da nije iza Kat.
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od BaneBG » subota, 21. mar. 2009. u 14:38h

Znam da v6 ima dve sonde,... mislio sam na postavljanje samo jedne,a druga grana da je nema!Da li tako moze da bude prihvatljivo merenje (nemora idealno)!

sierra 2.0 xr4i
Poruka: 4
Član foruma od: subota, 13. dec. 2008. u 00:11h
Lokacija: Prijedor Republika Srpska BiH

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od sierra 2.0 xr4i » subota, 21. mar. 2009. u 20:48h

Ako na autu nisu predviđene dve sonde (jedna prije a jedna poslije katalizatora) zbog kompijutera onda ona treba da bude uvijek prije jer na taj način može da postigne odgovarajuću temperaturu da bi mogla pravilno da radi. jer sto je dalje od početka izduvnog dijela motora temperatura je sve niža do samog katalizatora u kome koliko mi se čini ona ide do nekih 600 stepeni celziusa pa čak i više. A poslije kat. ona opada do te mjere da na izduvnom loncu možeš držati ruku na izlaznoj cijevi. koji je toliko hladan da se u njemu vreli gasovi toliko ohlade te se stvara vodeni kondezat pa se u nekih auta pojavi vodenasta tekućina obogaćena jednim dijelom sumpora te je sa tim i agresivna za zadnji lonac koji inače prije propadne nego na primjer srednji. Što se tiče sonde na drugoj grani vjerovatno da mora biti jer šta da se desi neki otkaz u sistemu ubrizgavanja to komp. nebi mogao da registruje i ne bi mogao da prikaže kao grešku ili da podesi.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: sierra trza i povećana potrošnja

Poruka od FiestaRS » nedelja, 22. mar. 2009. u 07:03h

TEMA IDE POD KATANAC DOK SE NE PREDSTAVIS!!!
Slika

Zaključana

Povratak na „Kvarovi i popravke“