Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Ackoo
Poruka: 63
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2022. u 20:12h

Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od Ackoo » ponedeljak, 20. nov. 2023. u 18:14h

Kako sam naslov kaze susreo sam se sa problemom vezanim za daljinsko zakljucavanje,

Auto ima njegovu fabricku centralu za zakljucavanje i daljinac u sklopu kljuca, normalno sam zakljucao auto i nakon 2h vremena vise nisam mogao da ga otkljucam preko daljinskog vec sam morao direktno na kvaku/vrata... Prvo na sta sam posumnjao je baterija pa sam kupio drugu ali to nije dalo rezultata... Stara baterija je imala oko 2v, posumnjao sam i na kontakte... ocistio sam ih i nisam dobio nikakve rezultate.

Ono sto me sada zanima je sledece:
Ukoliko izvadim elektroniku na kojoj se nalaze tasteri za zakljucavanje/otkljucavanje da li cu bez nje moci da palim auto?,
Da li postoji neki nacin da se ispita ta mala elektronika?,
Da li bih recimo mogao da kupim polovan kljuc od drugog forda istog modela i da prepakujem elektroniku i da je kasnije uparim sa centralom?,
Planiram da prelemim sve kontatke i ako to ne bude dalo rezultata ne znam sta cu dalje...
"Ko u životu cvika, može da se slika"

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14470
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » ponedeljak, 20. nov. 2023. u 23:39h

Kod tog kljuca bi trebalo da je ampula imobilajzera odvojena od elektronike (zaoblejni kljuc).
Tako da mozes da izvadis elektronikicu.

Za pocetak, pre bilo kakvih drugih operacija probaj da ponovo uprogramiras daljinsko. Desava se da se kad baterija "ispusti dusu" daljinac i auto "pogube" pa ih treba ponovo upariti.
Kako.. potrazi po forumu, pisali smo n puta o tome.
Vodi racuna.. programiras daljinsko zakljucavanje, ne imobilajzer. Treba ti samo jedan kljuc koji moze da upali auto, da bi to zavrsio, samo vodi racuna da TACNO ispratis proceduru. Ali bukvalno, do zadnjeg slova.
recimo: https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... kt#p554968

Ako to ne radi, mozes da nadjes isti tip kljuca sa ispravnom elektronikicom prebacis elektroniku u svoj kljuc, i uprogramiras je.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ackoo
Poruka: 63
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2022. u 20:12h

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od Ackoo » sreda, 22. nov. 2023. u 20:04h

Pokusao sam da reprogramiram kljuc ali nije dalo rezultate, prebacim iz polozaja l u polozaj ll 4 puta pa vratim na 0 i cuje se zvucni signal ali kada pritiskam tastere nista se ne desava. Da li je ovo ta ampula ili ti transponder ako sam ubo da napisem kako treba ili se radi o ir senzoru?, a i kontakte je neko pre prckao..
Inace naponi su prisutni ali kao da se jedan cip raspao...

Slika

Slika

Slika

Slika
"Ko u životu cvika, može da se slika"

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14470
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » sreda, 22. nov. 2023. u 20:12h

Ovo na trecoj slici je ampula-transponder, i ona je zaduzena za imobilajzer, tj blokadu paljenja motora. Nema nikakve veze sa daljinskim otkljucavanjem.
Lici da je elektronikica daljinca odradila svoje.
Kupi bilo kakav polovan kljuc koji ima elektronikicu istog formata (da staje u tvoj kljuc), i uprogramiraj je

Ps
Sory, gledam na govancetu od telefona, pa ne mogu bas da vidim detalje fotki, al lici da je to
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 101
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od CyberFX » četvrtak, 23. nov. 2023. u 09:08h

Ampula nema veze sa elektronikom, ali ta elektronika meni deluje vrljavo na slici plus po tvom opisu dodje da je ona kako bole kaze odradila svoj vek..

Sto se tice baterije, prvo i nove baterije mogu biti lose, vise puta sam patio te muke, a drugo da bi proverio ispravnost baterije nije dovoljno izmeriti napon vec i kapacitet.

Kada rucno otkljucavas da li centralna odradi svoje? Ukoliko da, onda bih ti dao savet da odes kod nekog ko "radi" auto kljuceve jer obicno oni imaju onaj uredjaj (ne znam kako se zove) za proveru daljinskog kljuca da li uopste salje ikakav signal (slicno kao sto proveravamo daljinac tv-a kamerom telefona)
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3012
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od Aca06 » četvrtak, 23. nov. 2023. u 10:10h

Da li tvoje kuciste kljuca ima tri tastera kao sa slike?
Slika
Ako je ovakav kljuc onda samo nadji elektroniku i programiraj je na tvoj auto.
Iz prilozenih slika koje si postavio vidim da ti fali taster za gepek na ploci, tako da je neko ovu tvoju plocu vec nesto cackao.
A vidim da je i kuciste nesto probuseno tako da je nesto ozbiljno cackano.
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
Ackoo
Poruka: 63
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2022. u 20:12h

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od Ackoo » četvrtak, 23. nov. 2023. u 18:23h

I meni deluje kao da je elktronika za kantu, trebala mi je samo potvrda oko zamene...

Odmah sam kupio 2 baterije, bas iz tog razloga da bih taj problem eliminsao... Jedno da obe nisu kako treba u sta sumnjam narucito jer je daljinac prestao od jednom da radi i sa baterijom koja je bila u njemu nije postepeno umirao.

Centrala uredno zakljucava/otkljucava preko brave.

Moj kljuc je upravo kao sa slike sto je Aca06 poslao, s tim da od kako sam kupio auto radila su samo 2 tastera, odnosno otk/zaklj, taster za gepek nije radio a kada sam otvorio kljuc vidim da nije ni postojao :D

Videcu da nabavim drugi kljuc pa cu dalje videti sta i kako :D, svakako cu napisati na forumu ako jos nekog zadesi ovakva muka
"Ko u životu cvika, može da se slika"

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14470
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 TDDI 2002 - Daljinsko zakljucavanje

Poruka od mbole » četvrtak, 23. nov. 2023. u 22:02h

Ako ti je plastika starog kljuca isto razbucana, a taj polovni koji nadjes je u boljem stanju, moze da prebacis i cevcicu.
Nece da izadje bas lako, al moze da se "nagovori" :)
Samo nezno, i guras iza kraja cevcice da je ne bi slomio.

I da... zapamti polozaj u kom je stojala, da je ne okrenes naopako :)

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“