Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nejasnoce

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Nejasnoce

Poruka od Mickey038 » ponedeljak, 9. feb. 2009. u 11:03h

Juce sam odvojio malo vremena da "precesljam" RS-a i nasao sam par interesantnih stvari koje mi nisu bas najasnije. Evo o cemu se radi:

- Jedan od kablova za svecice (duzi) je bio obmotan zicom. Zica je na suprotnom kraju visila, t.j. nije bila prikopcana nigde. Zna li neko o cemu se radi, fabricki ne stoji tako vec je prethodni vlasnik (ili neki njegov "majstor") nesto radio.
- Svecice imaju razlicit zazor. Koliko znam to nije normalno, ali ako neko zna vise o tome...

Znam da sam obecao slike jos po-odavno, ali u poslednje vreme sam bio prezauzet. Nadam se da cu ovih dana zavrsiti sve pa ce onda i slikanje doci na red
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Nejasnoce

Poruka od Mickey038 » ponedeljak, 9. feb. 2009. u 13:30h

Auto je imao plin, tako da prva nejasnoca je otklonjena (kao i pomenuti kabl).

Medjutim sta sa razlicitim zazorom? Svecice menjam ali me interesuje zasto je zazor razlicit.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Nejasnoce

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 9. feb. 2009. u 16:37h

Možda ih prethodni vlasnik nije istovremeno menjao?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Nejasnoce

Poruka od Mickey038 » utorak, 10. feb. 2009. u 09:21h

Nemam pojma, mada su svecice potpuno iste, samo je zazor drugaciji.

Sinoc sam "pominjao" Vladu i moje torex kljuceve koji su mi trebali da skinem bombine :)
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“