Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Spoj ili...

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Spoj ili...

Poruka od Mickey038 » utorak, 10. mar. 2009. u 12:07h

Pre izvesnog vremena otkrio sam da kada upalim svetla (kratka svetla, druga pozicija na prekidacu) ujedno se upali i pumpa za gorivo. To u prevodu znaci da kada motor radi i kada su mi upaljena svetla mogu komotno da izvucem kljuc iz brave a da motor i dalje nastavi da radi.
Sumnja je pala na "reketu" odnosno prekidac za svetla. Juce sam zamenio ceo uredjaj ali "problem" i dalje postoji. Sta moze biti problem?

Kutiju osiguraca sam skidao i proveravao, sve je uredno i cisto, bez znakova vlage, korozije, spaljenih spojeva itd. Kljuc brava takodje deluje uredno. Svi kablovi takodje deluju uredno.

Pitanje je od cega da krenem?
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Spoj ili...

Poruka od Mickey038 » utorak, 10. mar. 2009. u 12:55h

Moguce, mada mi kutija deluje sasvim pristojno, bez ikakvih tragova da je bilo (ili ima) problema sa njom.

Kad bih znao koje su zice spajane, onda bih mogao da proverim dali sam i ja jedan od pomenutih "srecnika".
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Spoj ili...

Poruka od Mickey038 » utorak, 10. mar. 2009. u 14:57h

Hoces da kazes da cu morati da jurim zice i kablove po celim kolima? Ako ponovo budem morao da cesljam celu instalaciju, ubicu se!

Posto nemam nikakvih iskustava sa plinom, a u autu je bio ugradjen plin (pa izvadjen - rad prethodnog vlasnika), dali se prilikom ugradnje plina "cacka" instalacija i ako je odgovor DA, zanimam me sta da pregledam.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Spoj ili...

Poruka od van » utorak, 10. mar. 2009. u 15:31h

Odvoji ta dva releja i tri osiguraca za Efi od ostatka intalacije . Ceo EFI ima tri + i dva - koji idu van instalacije , ostalo je sve samo interni EFI snop zica da potrosacima i senzorima i ECU . To sam ja uradio tvom bivsem NA7 . Posle te boli uvo da li kisne kutija sa osiguracima i relijima...

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Spoj ili...

Poruka od BokiRS » utorak, 10. mar. 2009. u 16:02h

E vidis to ti nije losa ideja
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Spoj ili...

Poruka od Mickey038 » sreda, 11. mar. 2009. u 09:40h

Znam na sta mislite ali nebih dirao instalaciju ako ne moram. Usput, kutija osiguraca je apsolutno suva pa nema potrebe brinuti o vlagi.

Sumnjam na alarm ili prethodno ugradjeni plin, ali sam ovih dana tanak sa vremenom da se zavucem ispod volana i sve "precesljam". Nadam se slobodnom vikendu i lepom vremenu da mogu da se upustim u "avanturu"
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Spoj ili...

Poruka od BokiRS » sreda, 11. mar. 2009. u 11:15h

Moguce da su plinadzije nesto zeznule.
jedino ti preostaje,da kao sto i sam kazes,"zalegnes" pa polako da trazis
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Spoj ili...

Poruka od van » sreda, 11. mar. 2009. u 14:00h

Kolik se ja secam permanentni + ili ti 15 napaja releje od efi i benzinske pumpe . Plus sa kontakta ili ti 30 daje pobudu releju efi ... Ima jedna plus da memoriju ecu i minusi od releja i ecu .Ovi plusevi idu preko osiguraca . Ostalo sve je od efi instalacije je u snopu i nema shanse da zeza ...

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Spoj ili...

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 12. mar. 2009. u 00:36h

Sva je teorija da je kutija osiguraca ta koja pravi problem. No, za vikend cu nadam se imati dovoljno vremena da se pozabavim tim i ostalim problemima koji me muce (ABS jos nisam resio a i ugradnja novog auspuha je u planu).
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“