Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

LER MOTOR GASA

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
zexster
Poruka: 9
Član foruma od: nedelja, 24. apr. 2016. u 21:56h

Re: LER MOTOR GASA

Poruka od zexster » utorak, 26. apr. 2016. u 16:44h

Hvala na obavestenju, meni ovako radi bez problema i interesantno da se negasi, radi ok. Jedino kad ga palim kad je hladan, onda zvuci ko dizelas i malko trese ali malko dodam gas, ne veliki i posle mozda manje od minuta radi lepo - prede ...
If It Works - Don't Fix It

:beer:

S' Postovanjem - Zex

Avatar korisnika
dextor-m
Poruka: 40
Član foruma od: subota, 8. okt. 2011. u 03:18h

Re: LER MOTOR GASA

Poruka od dextor-m » utorak, 21. mar. 2017. u 12:15h

Postovanje,
ja imam isto problem sa ler gasom, tj.problem sa step motorom.
imam ford sierru 2.0i DOHC '89 god.
probao sam sa ciscenjem ali mi nije uspelo, idalje je nestabilan ler gas a ponekada se i ugasi prolikom kocenja. struja dolazi do step motora znaci nije problem u struji.
vec par nedelja trazim po radnjama step motor ali bezuspesno. nasao sam step motor od renoa(laguna,megan,1.8 ili 2.0), isti je po izgledu ali dali pase na mojoj sierri?
Ako neko zna neka napise ovde, ili neki savet gde mogu nabaviti original step motor.
unapred hvala.
dextor-m

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: LER MOTOR GASA

Poruka od van » utorak, 21. mar. 2017. u 12:25h

Степ мотор само служи као бајпас лептира гаса , тј. да рачунар може да дода мало ваздуха . Како је тај ваздух већ измерен по маси или вакуму и гориво за њега је већ урачунато .
То што ти ауто трокира је неки други проблем .
Скини степ моторчић али га остави прикљученог , затвори некако те две рупе да не вуче фалш ваздух на усису , заглави нешто под лептир да буде отворен 1 мм и упали мотор . Како дајеш гас и одузимеш видећеш да се он помера . Ако се не мрда , или је цркао или нема не иде струја до њега .
Можеш евентуално да га очистиш .
Ј

Avatar korisnika
dextor-m
Poruka: 40
Član foruma od: subota, 8. okt. 2011. u 03:18h

Re: LER MOTOR GASA

Poruka od dextor-m » utorak, 21. mar. 2017. u 12:33h

Probacu pa javljam sta sam uradio. a moze li jos jedno pitanje?
Dali mozda ne zeza MAP senzor?
dextor-m

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: LER MOTOR GASA

Poruka od van » utorak, 21. mar. 2017. u 13:15h

Пре ће бити да зеза неки вакум . МАП сензор му је круцијалан за рад , и без њега тешко да може да срачуна количину горива . Имају ти рачунари различите стратегије рада , па ако нешто не ради он покушава на разне начина да одржи мотор да може да ради да се докотрљаш до куће . МАП да би се испитао треба ти нешто што може да мери фрекфенцију , јер он производи различити пулс при различитим притисцима . Има на нету табела са вредностима . Али кажем да не верујем да је МАП , јер ауто не би примао гас како треба , не би вука итд .

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“