Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

BRC Metan za 5 cilindra

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

BRC Metan za 5 cilindra

Poruka od NikolaTodorovic » nedelja, 11. avg. 2013. u 00:04h

Pozdrav svima

Bilo me malo sramota ovde da se obratim posto ne vozim vise FORD-a ali ovde sam sreo dosta ljudi koji dosta znaju i moram da pitam jel ima neko metan ugradjen u auto i da li je imao probleme kao ovaj moj :
Na benzin ujeda kako ide ,nema da se gusi (nekad stucne na nizim obrtajima ali jaako retko) ali zato na metan,nocna mora...

Kad sam uzeo auto (Lancia Kappa) bio je taj problem sto hoce da stuca kad mu das malo vise gasa ili pri polasku..Naucio sam da vozim tako ali sam bio resen da odem kod majstora i to da resim.Medjutim ovde NIKO ne sme da dira to..Dobio sam broj od nekog majstora koji radi BRC (ima program za njega) medjutim taj broj mu neaktivan a coveka ne znam kako da nadjem jer nije iz mog grada..Nema gde nisam bio ,svi mi rekli isto..Alternator puni kako treba a desavlo mi se da gubi struju kad stisnem podizac,upalim klimu..Imam kazaljku koja pokazuje koliko puni alternator i auto mi stucne kad upalim migavac ili se upali ventilator kad se motor zagreva i onako bas povuce struje..Tad cimne i nastavi da se krece normalno..Vec sada je poceo da se gasi ,vise stuca i sve je gore i gore..A ja JOS NISAM PRONASAO COVEKA da mi pogleda to..

Recite mi molim vas da li znate nekog kome mogu da se obratim i njegov broj telefona i po mogucstvu da bude sa juga ili centralne Srbije...Hvala vam
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
Dex84
Poruka: 93
Član foruma od: subota, 19. feb. 2011. u 17:50h
Kontakt:

Re: BRC Metan za 5 cilindra

Poruka od Dex84 » utorak, 14. jan. 2014. u 20:53h

Zvuči kao prljave dizne... Imam BRC uređaj na svom auto i to nije za gas sisteme na našim prostorima. Previše je osetljiv.
Ovaj iz Knjaževca je jako dobar i povoljan pa proveri kod njega: 063/412476
POŠTUJ SAOBRAĆAJNE PROPISE!!!
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14463
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BRC Metan za 5 cilindra

Poruka od mbole » utorak, 14. jan. 2014. u 23:58h

Koliko znam firma Ecoforte u Lestanima je zastupnik i serviser za BRC (nama odrzava plin u firminom autu).

http://www.brc.rs/
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: BRC Metan za 5 cilindra

Poruka od NikolaTodorovic » petak, 14. feb. 2014. u 08:38h

Bio sam u Leskovcu i nasao coveka..Kaze "ti imas fly gas to se ne popravlja niti to neko popravlja u Srbiji" ..Preporucio mi je da zamenim sve to za 200eura da me izadju dizne i kompjuter od marke Landirenzo a rasparivac i boce da ostanu...Onda samim tim tako mogu da ga zakace na dijagnostiku i vise sta nije u redu...Rekao mi je da to "stucanje" je 99% do struje/elektronike i da to nema veze sa uredjajem jer ne menja nacin rada kad mu je stiskao tamo neka creva i da je protok metana odlican..To je mogao da zakljuci (radio je to ali ne radi vise jer mu se ne isplati i nema musterija) ...Posle nekog vremena kad sam odvezao auto na dijagnostiku shvatio sam u cemu je problem "Engine check control" mi se ne pali zbog siromasne smese (koju inace detektuje kao gresku zbog voznje na gas) vec mi je stradao potenciomer - senzor polozaja papucice gasa (imam elektronski gas) ..Tako da ce biti da je zaprvo problem iskljucivo u TOME..Sve vise mi izbacuje gresku,cesto se to desava tako da ce da litnu 30e za zamenu i to je to :) ..Nakon toga cu videti kako se ponasa i da li sam resio problem
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“