Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

mondeo navigacija

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Odgovori
Maw019
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2016. u 21:44h

mondeo navigacija

Poruka od Maw019 » utorak, 20. sep. 2016. u 22:48h

nalazim cesto medju polovnim delovima nesto sto oni zvou fabrickom navigacijom http://www.fordwiki.co.uk/images/0/09/Satnav15.jpg da li neko zna dali je ovo fabricka ili nije i sta je u stvari to i dali je moguce dase poveze na mk3 2003 godiste obzirom da vidim da menja i komande klime ja imam ac digitalnu klimu sada . ?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: mondeo navigacija

Poruka od Markedjani » sreda, 21. sep. 2016. u 07:34h

Jeste, fabrička je i beskorisna je... imaćeš samo lep color displey.

Ubaci Sony mp3 fabrički i uživaj.

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Maw019
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2016. u 21:44h

Re: mondeo navigacija

Poruka od Maw019 » sreda, 21. sep. 2016. u 08:46h

Imas li nekog da prodaje lep fabricki sony mp3? imam u za ponudu i neki cd6000 za koji mi covek kaze da je neki novi model sa mp3, i bluetooth-om mada ja u to neverujem da je moguce https://www.kupujemprodajem.com/big-pho ... 8791-1.htm

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » sreda, 21. sep. 2016. u 23:22h

Zasto beskorisna, posto ovih dana rovarim po netu oko toga..., ha je imam?!
Sve ostalo je top, snaga; kvalitet zvuka , sarzer od 6kom u gepeku( audio format), dvd na samom uredjaju cita mp3, u kaseti aux 3.5mm tu sam povezao lumiu koju inace koristim samo za auto zbog licencirane here drive navigacije i u ovom slucaju ta muziku.
Tragam za manualom za povezivanje "video input" , cak vidim da su ljudi povezivali dvd player i rev. cameru. Ima i drugi dvd rom u gepeku ispod chargera i obloge, tu je ovaj cd
Slika
I mislim da tu mozda lezi resenje funkcionalnosti ovog navi-a uz adekvatne nove mape koje idu u prednji dvd rom
Slika


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
Ako se ne varam, poslednji update maps za ovaj uredjaj je bio 2007-8 na ovaj softver. Obzirom da ima dva drive uredjaja i da ovaj u gepeku nije dostupan bez skidanja obloge
Slika
,cenim da sa njega koristi software i da njegovim podmladjivanjem mogu doci u obzir novije mape ( naravno ako je compactibilan sa starijim uredjajem).
Sve ovo zvuci prosto i izvodljivo u teoriji i to je moja polazna tacka za istrazivanje, pa videcemo. Uredjaj je denso, navi uredjaj je blaupunkt Travel pilot DX, inace.

A sto se tice ugradnje istog u auto koji ga nije imao u startu- mislim da bi se taj projekat zavrsio suicidom. Previse je komponenata za zamenu.

http://www.focusstoc.com/forums/topic/9 ... with-pics/

Zakljucio sam i da je denso netolerantan na inprovizacije i neuke akrobacije sa softwarom pa moram prvo dobro da se informisem da ne popusim neki lock.

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: mondeo navigacija

Poruka od limun86 » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 23:08h

Poz druskane,reci mi jel si uspeo sta,ovo mislim softveri,mape nem pojma...? I kako je ovo moguce na snimku da lik lista tj ima spisak pesama? ili ovaj sto gleda filmove a isto ima listu za biranje. treba neki drugi citac za sve ovo,a? :)

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 23:36h

Uglavnom su u pitanju konverzije na android, nettop, ropsbery preko multimedia adaptera ili uradi sam plug in varijante sa switch-om za hdd, dvd ili rev cameru.
Ukratko, dosta posla, ulaganja i vremena kojeg ja nemam. Nekada me to nije mrzelo ali sada nema sanse da sve pocupam i unesem u kucu na sto pored dvoje male dece.
Poslednji update mapa koji sam ispeo da upratim je 2011( ima i srbija). Mada, nisam jos iscrpeo sve ideje :-), samo da je vremena.
U opticaju je i dvdplayer za auto koji sam doneo iz ch i ceka svoje vreme vec 2 god(to bi bio treci u mondeu) i neki monitori za klince pozadi
Uredjaj ima potencijala za budzenje i dodavanje koje cega ali sam se ja izgleda umorio od budzevina, ceo zivot sam vukao neke kablove i razglase, bine, predajnike, linkove....

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: mondeo navigacija

Poruka od shomicus » utorak, 6. dec. 2016. u 13:51h

Postoji mogućnost da se uradi update softvera na verziju 4.40. Sa tom verzijom softvera čita mape iz 2009-2010 gde su prvi put izbacili i mape za istočnu Evropu u kojoj se nalazi i Srbija. Skinuo sam mape i software samo mi treba još petlja da probam update jer može da se desi da ne očita disk pa da dođe do pucanja starog software-a. Nažalost uz auto sam dobio samo originalni DVD sa mapama ali ne i disk sa originalnim software-om tako da bi se svaki neuspešan update rezanog software diska pretvorio u pakao u potrazi za originalnim diskom da se sistem vrati na staro. U principu i software iz denso uređaja iz jaguara bi završio posao ali i to je vrv muka naći. Diskovi se režu u programu imgburn,na najnižoj brzini,software ide na obavezni dvd-rw,mape istočne evrope na dvd-r a mape zapadne evrope na dvd+r dl zbog veličine i režu se u booktype. Sve u svemu ako neko ima originalni software bilo koje verzije neka se javi pa da se igramo.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » utorak, 6. dec. 2016. u 14:18h

To je operacija visokog rizika.... Mnogi su ga "zakucali" da update-om

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: mondeo navigacija

Poruka od shomicus » utorak, 6. dec. 2016. u 14:48h

Uvek može da se vrati originalnim software-om.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » utorak, 6. dec. 2016. u 15:23h

Ako imas

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: mondeo navigacija

Poruka od limun86 » utorak, 6. dec. 2016. u 22:23h

molim da se prica na srpskom :shok: jbt u kom veku ja zivim,pa kao na mongolskom da pricate a ja duduk/tutumrak :vid budale: sve u svemu pohvale za poznavanje tehnologije i tih dzidzabidza i ako neko nesto uspe neka javi,da i mi iz 19 veka namestimo masine :)

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: mondeo navigacija

Poruka od limun86 » petak, 16. dec. 2016. u 22:48h

Da priupitam ovde za rikverc kameru,gde se povezuje od ove cetiri dzeksne ako neko zna?
Slika
ako je kamera sa ovakvim prikljutcima

Slika nesto mi bas nepasu sa kamere na ulaze u uredjaj :wtf:

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » subota, 17. dec. 2016. u 02:10h

Nece moci bez hiruske intervencije :-)
Ako si bas resio potrazicu shemu veze, video sam je negde na netu pa nosi kod elektronicara.
Uredjaj nema a\v input opciju u fabrickom izdanju, tj selektor (taster) za odabir izvora video signala. Postoje adapteri za fabricke navy uredjaje pomocu kojih mozes prebacivati sa standardnog na sekundarni izvor video signala ( rev camera ili dvd player) ali je u pitanju isplativost projekta ako se uzme u obzir dostupnost i cena android urrdjaja.
Ali je svakako izvodljivo.
Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: mondeo navigacija

Poruka od Ford_III » subota, 17. dec. 2016. u 06:58h

Kod mene imam posebne izlaze pa ide lako.A ovo ako uspes svaka cast
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » subota, 17. dec. 2016. u 07:01h

Na istom uredjaju? Ovo moze, radili ljudi

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: mondeo navigacija

Poruka od Ford_III » subota, 17. dec. 2016. u 07:07h

Nije na istom nego samo mu rekao da je kod mene bilo lakse.
Pa u principu sve moze ali malo je mucno.
Zato svaka cast ako odradi.A kamera pozadi vredi za sve pare
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
limun86
Poruka: 188
Član foruma od: utorak, 15. dec. 2015. u 22:22h
Lokacija: Temerin

Re: mondeo navigacija

Poruka od limun86 » subota, 17. dec. 2016. u 20:36h

duratecHE piše:Nece moci bez hiruske intervencije :-)
Ako si bas resio potrazicu shemu veze, video sam je negde na netu pa nosi kod elektronicara.
Uredjaj nema a\v input opciju u fabrickom izdanju, tj selektor (taster) za odabir izvora video signala. Postoje adapteri za fabricke navy uredjaje pomocu kojih mozes prebacivati sa standardnog na sekundarni izvor video signala ( rev camera ili dvd player) ali je u pitanju isplativost projekta ako se uzme u obzir dostupnost i cena android urrdjaja.
Ali je svakako izvodljivo.
Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
Iskreno,ja to da odradim (da otvorim,spojim na tamo neku plucu,sklopim i sve da radi kako treba) srazmerno je operaciji na mozgu :vid budale: ali ako provalis kako sta i gde treba javi ovde pa sto kazes nosim kod elektricara pa nek on se znoji dok radi :D krivo mi je stvarno sto nema tu fabricku mogucnost kao drugi isti na oko identicni uredjaji

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » subota, 17. dec. 2016. u 22:45h

Pa, na neki nacin stite uredjaj, samim tim i ime, od kojekakvih aftermarket uredjaja nepoznatog kvaliteta i pouzdanosti.
Kao sto u ozbiljan, brendiran, stereo uredjaj ugradjuju uglavnom cd a ne mp3 player kako zbog kvaliteta reprodukcije tako i zbog trajnosti citaca.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: mondeo navigacija

Poruka od mbole » nedelja, 18. dec. 2016. u 00:51h

Trajnost citaca bas i nema veze sa tim dal je u pitanju CD ili MP3.
Sam citac, cita jedinice i nule sa CD-a, a dal je u njima zapisana muzika po PCM kodiranju, ili data pa u njemu MP3, sve mu je jedno.
Druga je stvar sto se u kvalitetne CD uredjaje ugradjuju i kvalitetni citaci.

Inace prica o tome kako je to zbog kvaliteta je cisto prose... Mos misliti razlike u kvalitetu zvuka u okruzenju gde bruji, zuji, susti... Ko da slusas filharmoniju u kovacnici.
Nego ce pre biti da ozbiljniji moraju da plate neka prava, a ovi ostali... zna se :)

A ustvari glavna stavka je u: e ne moze, dok se drugi ne dosete, da bi to imao, moraces nama da platis par iljada, umesto da nekome drugom platis 100.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: mondeo navigacija

Poruka od duratecHE » nedelja, 18. dec. 2016. u 03:00h

Ok, ali reprodukcija sa mp3 formata ne moze postici kvalitet i opseg kao sa kvalitetnog audio formata.
A to da je u autu glupo ocekivati da se razvije najbolji moguci zvuk, slazem se. Moze se postici bogat, ali ne i najbolji zvuk.
Odrastao sam pored mixete, i bilo mi je to prvo zanimanje... Nabijao sam u kola zvucnike od po15 inca i i vec treci dan mi je bilo slabo :-) dok vremenom nisam shvatio da nekontrolisana sirova snaga gubi bitku protiv visesgruko slabijeg ali adekvatno popunjenog spektra.
Slika
Razlika u amplitudi, poseceni vrhovi compresovanjem , najvise srednjih a oni prave samo galamu- dzaba rakija i vrhunski sistem.
Mada, mozemo samo da teoretisemo,da ubijemo vreme malo, retki su oni koji mogu da priuste sebi pravi kvalitet i da ga prepoznaju. To bi bilo skuplje od mog auta :-)

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: mondeo navigacija

Poruka od mbole » nedelja, 18. dec. 2016. u 12:17h

Jasno je da MP3 nema pun kvalitet CD-a. Jednostavno takav je format.
I sve je to OK, kad to slusas u lepo tapaciranoj sobi.
Mada da se ne lazemo, za 80% muzike koja se slusa to sto CD moze da pruzi a MP3 ne moze je neprimetno i u sobi.

A u autu... ta razlika je toliko neprimetna, da komfor kartice ili barem MP3 CD-a definitivno odnosi pobedu nad "svaki cas menjaj CD".
A koliko njih se zavali u autu i slusa mesecevu sonatu s paznjom dok krstari drumom, a brujanje motora doprinosi opstem utisku :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1342
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: mondeo navigacija

Poruka od skolioza » nedelja, 18. dec. 2016. u 12:51h

ja u poslednje vreme sve vise slusam radio
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Odgovori

Povratak na „Sound“