Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zatamnjivanje stakala

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od SimkeFordMK3 » nedelja, 24. apr. 2016. u 15:52h

Ljudi upravo sam na SAT-u čuo da je donet zakon o zatamnjivanju stakala.... svi troškovi ukupno će biti oko 10k dinara :D :D :D
Ako neko zna nešto više i detaljnije nek' napiše... uglavnom, iako će nam uzeti "harač" bar će mo biti legalni sa folijama na putu... dugo sam čekao ovo.. konačno i to da reše....

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od polaris » nedelja, 24. apr. 2016. u 16:20h

Nesto sam i ja nacuo od nekih firmi koje se sa time bave da ce biti oko 10.000.Takodje sam i za Sloveniju cuo da je 20e,a ti uporedi njihov i nas standard.Ja jesam da se za to uvede red,ali ne ide da se za atest uzme 10.000 i da zatammjivanje isto toliko kosta.Posto sam bio na protestima zbog abnormalne cene atesta,tamo se pricalo da Grand motors ne daje saglasnost,a bez toga nemozes da uradis atest.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
fokus13
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 21. maj 2016. u 09:56h
Lokacija: Subotica

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od fokus13 » subota, 21. maj 2016. u 10:35h

Pozdrav, evo i ja da se nadovezem na ovu temu. Zivim u subotici, i uskoro treba da registrujem svog ljubimca Ford Focusa. Nacuo sam neke price da je svim Tehnickim Pregledima dat nalog da ne pustaju aute kojima je staklo zatamljeno a nemaju atest! Proverio sam skoro sve Tehnicke Preglede i nazalost prica je istina! Neznam kako u ostalim gradovima?! Cela prica pocinje od ugradjivaca folija, sreca pa mi je pravila firma koja ugradjuje Llumar foliju, pa sam od njih lako i besplatno nabavio potvrdu da su ugradili Llumar foliju. Sledeci papir koju treba da nabavim je Potvrda o prepravci vozila od generalnog uvoznika Ford-a Grand Motors, na njihovom sajtu imate uputstvo sta i kako ispuniti zahtev na ford.rs, taj papiric kod njih koji se uradi za 3min (menjaju samo datum,vrstu vozila,broj sasilje, stampaju, udare pecat i potpis, ubace u koverat i posalju postom) kosta 3000din! Posle nabavke ovih papira zakazete termin u AMSS, gde se prvo placa Usluga izdavanja uverenja o ispitivanju vozila 3000din, pa uplata Rep.administrativna taksa 300din, pa uplata usluge ispitivanja auta 2400din, i posle toga tehnicki pregled vozila 1000din. Na atestu odrade neke merenja na staklu, sve slikaju jos i gume, bezbednosne pojaseve, broj sasije itd. Nakon toga kome je auto iz uvoza neznam zasto ali povecavaju tezinu vozila za odredjeni kg mada ta folija po meni tezi nekoliko grama, i zbog toga morate napraviti novu saobracajnu dozvolu kako bi upisali novu tezinu, a koja kosta oko 1300din....

Eto ovako u subotici...

Znaci ukupan trosak:

Ugradnja folije na zadnje staklo sam platio 50eur
Potvrda uvoznika: 3000din
Usluga izdavanje uverenja: 3000din
Taksa: 300din
Atest: 2400din
Tehnicki pregled: 1000din
Nova saobracajna: 1300din

UKUPNO: 17000din tojest samo za ATEST 11000din

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Dalmatinac » subota, 21. maj 2016. u 10:56h

Ima i varijanta da znas nekoga na tehnickom i vozis dalje kao da nista bilo nije hehe
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od sasa_f1 » subota, 21. maj 2016. u 12:22h

Ne znam za vas, ali tehnicki pregled moj auto ni ne vidja vec par godina. :)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od milan_gt » subota, 21. maj 2016. u 12:29h

Ne bi mogao ni da prodje, pardon predje :)

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od vucki » subota, 21. maj 2016. u 12:39h

Video sam na jednom fokusu iz Swice fabricke mrezice koje se zaglave izmedju kedera stakala,izgleda vrhunski,spolja je kao da ima foliju ....ali skupo u pm izmedju 150e - 170e...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mbole » subota, 21. maj 2016. u 12:58h

Pa dodje te samo malo skuplje od atesta za folije. To ce reci sa sve folijama, mozda su te mrezice i jeftinije :)

Inace tih 3000 je uobicajena cena za potvrdu uvoznika (bez obzira za sta je potvrda). Tolko i ovi moji naplacuju, uglavnom se traze za skutere.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od vucki » subota, 21. maj 2016. u 15:20h

To jest,al ne bi im ja dao nikad za atest te pare,nekako mi zao u pm...

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od YOmax » subota, 21. maj 2016. u 15:31h

I meni je "žao" jedina reč koja mi pada na pamet...

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mladja_red_mk3 » subota, 21. maj 2016. u 22:53h

Druze, i ja planiram da odradim taj atest sto je pre moguce. Aj kad budes zavrsio sve to i uzeo atest, napisi nam ovde kako je proslo sve to. Da li se samo na tome zavrsilo i dal je islo tako lako kao sto si napisao sve to. Jednostavno, zivimo u zemlji gde meni moja inteligencija ne dozvoljava da ja pomislim da ce se sve to zavrsiti tako lako. Mislim, daj Boze da je tako i da nisu izmislili tu jos neki papir od par hiljada dinara.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mbole » subota, 21. maj 2016. u 23:16h

Vidis, mozda bih mogao da nagovorim ove u firmi da potvrda za zatamnjivanje stakala bude 6000 :)

Mali doprinos, al nek je jedan sa normalnim staklima vise nego pre toga... vredelo je.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
fokus13
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 21. maj 2016. u 09:56h
Lokacija: Subotica

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od fokus13 » nedelja, 22. maj 2016. u 19:19h

Dalmatinac piše:Ima i varijanta da znas nekoga na tehnickom i vozis dalje kao da nista bilo nije hehe
Ajd mi reci koji tehnicki i koliko kosta ta zabava :D
mladja_red_mk3 piše:Druze, i ja planiram da odradim taj atest sto je pre moguce. Aj kad budes zavrsio sve to i uzeo atest, napisi nam ovde kako je proslo sve to. Da li se samo na tome zavrsilo i dal je islo tako lako kao sto si napisao sve to. Jednostavno, zivimo u zemlji gde meni moja inteligencija ne dozvoljava da ja pomislim da ce se sve to zavrsiti tako lako. Mislim, daj Boze da je tako i da nisu izmislili tu jos neki papir od par hiljada dinara.
Ovo kako sam napisao, je bilo prosle nedelje u cetvrtak, brat mi je odradio atest posto svakodnevno putuje, pa nije hteo da se cima oko ovoga, jedini trosak koju on nije imao onih 3000din za potvrdu uvoznika posto Skoda to ne naplacuje (mogli bi ostali uvoznici da uzmu primer od njih) i nisu mu povecali kilazu posto mu auto nije iz uvoza pa nije morao novu saobracajnu da pravi, mada ni to ne razumem zasto treba osim da bi uzeli i na ovome para...Uglavnom posle toga se dobije isti papir kao za gas atest onaj sa zigom...

Predlazem da pokrenemo online peticiju pod vodstvom Ford Club Serbia i da predamo Grand Motorsu da smanje cenu barem ovoj potvrdi uvoznika potrebnu za zatamljivanje, mislim da za jedan papir gde upisu samo datum, vrstu vozila i broj sasilje stvarno nije realno 3000din...To se napravi za 2min, jedan pecat i ptt trosak...realno oko 500din maximalno...
Poslednja izmena: BojanM, na dan nedelja, 22. maj 2016. u 20:01h. Ukupno izmenjeno 2 puta.
Razlog: Izbegavaj da pišeš poruku za porukom. Za citiranje više poruka koristi spisak u dnu stranice za odgovaranje.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od FM III » nedelja, 22. maj 2016. u 20:46h

Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od mbole » nedelja, 22. maj 2016. u 21:27h

Ako se dobro secam (skoro sam nesto brljao po softveru za tehnicki), nije u pitanju kilaza (mada i ona ume da bude pogresna), vec se u zadnje vreme menja podatak o odnosu snage i mase. To su izgleda, pogotovu na pocetku izdavanja novih saobracajnih lupali bezveze, to jest samo prepisivali snagu.
Kod mene je ocigledno pogresno upisan, posto pise da je masa 1416 Kg, snaga 66KW, a odnos 66.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dalmatinac
Poruka: 1257
Član foruma od: subota, 27. jul 2013. u 13:55h
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Dalmatinac » nedelja, 22. maj 2016. u 22:56h

fokus13 piše:
Dalmatinac piše:Ima i varijanta da znas nekoga na tehnickom i vozis dalje kao da nista bilo nije hehe
Ajd mi reci koji tehnicki i koliko kosta ta zabava :D
mladja_red_mk3 piše:Druze, i ja planiram da odradim taj atest sto je pre moguce. Aj kad budes zavrsio sve to i uzeo atest, napisi nam ovde kako je proslo sve to. Da li se samo na tome zavrsilo i dal je islo tako lako kao sto si napisao sve to. Jednostavno, zivimo u zemlji gde meni moja inteligencija ne dozvoljava da ja pomislim da ce se sve to zavrsiti tako lako. Mislim, daj Boze da je tako i da nisu izmislili tu jos neki papir od par hiljada dinara.
Ovo kako sam napisao, je bilo prosle nedelje u cetvrtak, brat mi je odradio atest posto svakodnevno putuje, pa nije hteo da se cima oko ovoga, jedini trosak koju on nije imao onih 3000din za potvrdu uvoznika posto Skoda to ne naplacuje (mogli bi ostali uvoznici da uzmu primer od njih) i nisu mu povecali kilazu posto mu auto nije iz uvoza pa nije morao novu saobracajnu da pravi, mada ni to ne razumem zasto treba osim da bi uzeli i na ovome para...Uglavnom posle toga se dobije isti papir kao za gas atest onaj sa zigom...

Predlazem da pokrenemo online peticiju pod vodstvom Ford Club Serbia i da predamo Grand Motorsu da smanje cenu barem ovoj potvrdi uvoznika potrebnu za zatamljivanje, mislim da za jedan papir gde upisu samo datum, vrstu vozila i broj sasilje stvarno nije realno 3000din...To se napravi za 2min, jedan pecat i ptt trosak...realno oko 500din maximalno...
Ranije je to sredjivano u Sava osiguranju prekoputa nekadasnje zvezde. Nacuo sam da sada vise nece, ali i dalje moze da se podmaze gde treba :) Isto tako, moras naci agenciju pa ni ne vozis auto na tehnicki...
Slika
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2002.
Programming

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Neša » ponedeljak, 23. maj 2016. u 12:46h

Ja lopovima ne dam ni dinar,teram folije bez atesta i registrujem auto,a u p.m. :)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Jozza » nedelja, 19. jun 2016. u 16:58h

Mene zaustivila patrola pre neki dan, hteli da mi skidaju tablice zbog folija, i tražili mi da gulim prstima sve folije! Naravno, kukao sam pola sata, dok im nije dosadilo, pa su me pustili uz opomenu da skinem prednje folije i uradim atest za ostatak. Kad sam konjina, lepo sam hteo zelene od 30% zatamnjenja, a ubediše me da stavim crne 65%. Mada Lumar Ceramic stvarno deluje protiv sunca. Oseti se razlika... Jedino ne znam šta sad sa prednim staklima ako budem morao da gulim ovu foliju? Da uradim atest pa zalepim Air Green ili Blue?
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 20. jun 2016. u 21:30h

Ja danas skidao folije sutra na tehnicki i posle tehnickog ponoo lepljenje
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Vladapetr » utorak, 21. jun 2016. u 00:24h

Nisi mogao da nađeš tehnički na kojem bi taj korak mogao da preskočiš?

@Jozza: hajde baci neku sliku kako ti auto izgleda, na tvojoj temi su mrtvi linkovi. I ja imam 60% folije napred i nazad, nije svejedno :)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Ford_III » utorak, 21. jun 2016. u 06:23h

vladapetr u boru nikoga vise ne pustaju na tehnicki sa folijama kao ne smeju.Tako da danas idem na tehnicki pa ih ponovo stavljam.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Vladapetr » četvrtak, 21. jul 2016. u 23:47h

Pukao mi film danas, bio sam do Ivana na Zvezdari i za ponedeljak zakazao zamenu folija. Da konačno skinem ovaj skrdelj sa auta.

Teško je uhvatiti kako to u stvarnosti izgleda, folije skoro skroz ispucale pa se ti kanali presijavaju i kad gledaš sa par metara daljine deluje kao da auto ima šljokice :D


Ovako mi izgleda zadnje staklo:

Slika


Užas. Još jednom, sve anti-preporuke za Jovana iz Batajnice i njegovo smeće od Global folija, videćemo kako će se pokazati Sun Control koje Ivan stavlja.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Lucky » petak, 22. jul 2016. u 08:42h

Nisu ni one nista spektakularno bolje, ako hoces kvalitet samo Llumar

sholim
Poruka: 24
Član foruma od: nedelja, 14. avg. 2016. u 16:52h

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od sholim » subota, 10. sep. 2016. u 08:16h


Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjivanje stakala

Poruka od Vladapetr » nedelja, 11. sep. 2016. u 01:55h

To što si okačio je link za presvlačenje automobila folijom, deo za zatamnjivanje stakala je ovde:
http://www.tamnastakla.com/cenovnik.html

Sasvim korektne cene, pogotovo što su Llumar folije.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“