Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Dampiranje/izolacija

Unutrašnje uredjivanje.
Odgovori
Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Dampiranje/izolacija

Poruka od Walsh » subota, 2. jul 2016. u 18:28h

Doslo je eto konacno i do ovog problema. Zeleo bih da uradim izolaciju sledeci mesec. Zanimaju me iskustva, saveti i misljenja. Sta je najbolje uraditi, kako.. Ne zelim da skuplja vlagu, ali isto tako zelim da mi auto bude sto bolje izoliran. Koji materijal preporucujete itd itd.. sve me zanima. Auto je unutra rastavljen skroz, sem kontrolne table i plafona. Radi se trenutno limarija i farbanje, pa cu sledeci mesec morati resiti izolaciju. Zeleo bih na vreme da cujem koja je najbolja moguca varijanta za to. Pucajte :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Dampiranje/izolacija

Poruka od dule0911 » nedelja, 3. jul 2016. u 00:29h

4cr/3M bitumenske ploce uz grejanje kad ih lepis svuda gde mozes ili gde fabricki nema. U vrata i sve vertikalne povrsine ide posebna jaca 3M ploca za to ali je ja nisam nasao, mozes da probas sa obicnom cisto da ublazis malo odzvanjanje vrata, ako je vec nemas fabricki. Preko toga na patos azmafon ili samolepljivi sundjer koji se koristi za grejanje, imas ga u 5 i 10mm debljinama. Ili oba ako imas mesta pod tepihom, sto da ne. U vrata nista tome slicno, evetualno izmedju plasticne folije i tapacira. Obavezno na vrata vrati fabricku plasticnu foliju, ako si je bacio nadji drugu. Vrlo bitno za hidroizolaciju.
Eventualno mozes da bi ublazio zvuk od zadnjih tockova da stavis u neku plasticnu foliju/kesu sundjer i zavuces to izmedju ruba i kosa ili tako nesto. Ali nije potrebno, pogotovo ako lepis neku bitumensku plocu.

Ili ako imas para, uzmi dynamat i izlepi svuda, ne treba ti pored njega mnogo toga.

Inace pretrazi forum vec je bilo dosta price o ovome.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Dampiranje/izolacija

Poruka od Walsh » nedelja, 3. jul 2016. u 18:04h

Iznad rubova mi je sve prazno u gepeku. I oko rezervnog tocka. Ispod zadnjeg sedista isto. To bi bilo lepo uraditi jer mislim da tamo ulazi najvise buke. Sacuvao sam fabricku izolaciju za vrata i zadnji deo poda. Prednja je bila previse unistena.. Da uradim npr sa bitumenom pod, vrata i gepek, pa na podu mogu preko toga jos azmafon/sundjer ili dynamat (zbog vrata). a gepek sa strane iznad tocka isto tako napuniti. Takodje stubove sa strane vrata bih mogao izlepiti. Razmisljao sam i da uradim blatobrane kod tockova, staviti nesto slicno tepihu. Pa posle toga bih mogao ispod auta kod menjaca gore staviti nesto, tako uz duz auta. Moracu videti sta je najbolje uraditi da se sto vise moguce izolira. :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Dampiranje/izolacija

Poruka od dax92 » nedelja, 3. jul 2016. u 20:04h

Sto se tice zvucne izolacije, na focusu sam na pod stavio 2 sloja fabricki presovanih tkanina (slicno azmafonu) umesto jedne samo. Posto je sa 3 vrata, zadnje stranice sam bukvalno napunio do tapacira fabrickim sundjerima koji su se tu koristili i azmafonom. U B dtubove sam takodje dodao izolacije, gepek je prekriven azmafonom i jos jednim slojem fabfickih izolacija sa poda kola, takodje i zadnji kosevi. Sve to i nike nesto WOOOOOW doprinelo, ali je auto definitivno prijatniji za voznju. U vrata sam iza tapacira dodao azmafon na fabricki sundjer, malo teze nategao tapacire na mesto, ali je sve ok.
Sve ovo sam radio zato sto su me izolacije kostale prakticno 0dinara, i hteo sam probati hoce biti nekog pomaka. Sada kad bih radio neki auto od nule, definitivno bih se otvorio za prave damping materijale, tipa dynamat i slicno. Polepio vrata sa unutrasnje strane cela, napravio kao kutiju za zvucnik da buka iz vrata ne ulazi tuda, i prakticno zatvorio vrata sa unutrasnje strane (do tapacira) materijalom koji je kao guma /bitumenska ploca i preko njega, ili na tapacir polepio tanji sundjer ili materijal slican azmafonu.
Pod i stranice vrata bih uradio prakticno isto kao i sto sam sad radio focusa, dakle, fabrickom izolacijom.

E sad, ljudi cesto znaju gresiti oko toga gde koristiti izolacije i sta utisavati.. Kod focusa je, na primer, korisnije smisliti kako utisati buku koja dolazi oko vrata, preko kedera koji tokom godina popuste, i ne prijanjaju dovoljno, vrata se rasteluju, pa vise vetra pustaju u kola, i tako dalje. Da sam na tvom mestu, krenuo bih od kedera i guma oko prozora, vrata.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Dampiranje/izolacija

Poruka od Walsh » nedelja, 3. jul 2016. u 20:51h

Focus i fabricki ima dobru izolaciju, kada si to sve uradio ne mogu da zamislim promene. :) To oko vrata je isto svoja muka, tamo kod Sierre jedva da i ima izolacije, srednji stub ima veliki razmak kod vrata.. Ja bih zeleo sve da utisam, tockove, motor.. Vrata ne bih uradio samo ispod tapacira, vec i na drugi deo sa unutrasnje strane. Sve nalepiti koliko god se moze... Ovde mi deluje da je dobro uradjeno. Odgledacu sto vise klipova. Jer kako stvari stoje trenutno, sam cu morati to uraditi.. Dynamat ce mi biti prioritet, jer ga svugde najvise hvale i spominju. Bice slika od svega sto uradim, skupljam slike celog rada pa cu na kraju objaviti.. :)
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Dampiranje/izolacija

Poruka od zeteks » četvrtak, 8. sep. 2016. u 11:33h

Uzmi kondorino v4. Dosta ti je jeftiniji a isto ce obaviti posao. U termodomu ti je najbolja cena. Tamo imas i azmafon.

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“