Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

"Skriputanje" u instrument tabli

Unutrašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

"Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od alekco » utorak, 8. jun 2010. u 23:09h

Nije styling, ali...to mi je veliki problem...pa ne znam kome dr. da se obratim.
Naime, u pitanju je Mondeo MK3 i od skoro je pocelo nesto da skripuce u instrument tabli...bas onako...iritirajuce.
Zvekno sam u neku "brcgeju" na putu, i od tada se cuje taj iritirajuci zvuk. Kada auto stoji dugo na suncu, valjda, se "naduje" pa se dosta slabije cuje. E sad, kako ja da to rasklopim...Od prilike je negde na polovini same table, ali ne mogu nikako da pridjem sa donje strane.
Mislim da je u pitanju neki nosac ili gumica na samoj konzoli, ali...
Ne moze toliko jako da skripi, koliko mogu da pojacam muziku. :D

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » utorak, 8. jun 2010. u 23:33h

Bracela lol prate nas isti problemi :D ..i ja sam pogodio neku rupcagu i od tada mi se na leru cuje neko zveckanje (da ga tako opisem) u unutrasnjosti instrument table,lagano ali konstantno..u voznji se i ne cuje pa predpostavljam da ga izazivaju lagane vibracije motora u leru,otkad je otoplilo cini mi se da se i ne cuje vise ali to je verovatno jer mi je prozor uvek otvoren pa ga prigusuje ostala buka grada (bas cu sutra proveriti,bukvalno sam i zaboravio na to dok nisam sad procitao tvoj post)..uglavnom skidao sam kasetu kod suvozaca ali nista nisam nasao,skontao sam da ne radi aux kabl a radio je normalno,ima onaj prikljucak u kaseti ali on je na mestu,jedino ako se nije otkacio iza plejera pa nesto oko toga zvecka..stvarno je tabla kao okovana pa ni sam ne znam odakle bi joj prisao,nemam alat da izvucem plejer,pitaj boga sta bi moglo biti i koliko je "duboko"..sad ne znam jel nam bukvalno ista stvar pravi problem ali ako skontam nesto javljam..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od alekco » utorak, 8. jun 2010. u 23:47h

Eh, da je tabla od metala...lako bih ja! Brener, otvorim rupu, zategnem skriputaljku pa zavarim rupu!
Ja sam isto skidao kasetu kod suvozaca, pa me je auto kaznio sa lepom ogrebotinom na ruci. Ja ne mogu da verujem sta su sve zgurali iza one plastike.
Nema sanse da se pridje sa donje strane..a problem je sto ne vidim srafove gde se skida instrument tabla. Video sam neki tutorijal kako se menjaju sijalice u cajgerima, ali ne verujem da ci o odatle da dodjem do problema.
Kod mene skripuce, na talasima na putu. I bas me nervira jer se to jedino cuje u kolima. Provalio sam da ima neke male gumene podloske na srafovima koji su zavrnuti u onu cevuljagu u samoj tabli. Eh sada...da teram ja to kod nekog ginekologa, pa da podmaze kroz otvor za ventilaciju! :D

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » sreda, 9. jun 2010. u 00:16h

Hm i ja mislim da bi tesko dosao do problema kroz taj prostor gde je smesten cajger plus sto ni njega nije naivno skinuti,mislim da je pravi put kroz sredinu lol ,tamo gde ti je radio i klima,pa mozes odatle dohvatiti i levu i desnu stranu u zavisnosti gde skripuce..vidim da sigurno nije isti problem sto nas muci al treba dopreti do njega a to je izgleda najtezi deo..ne znam da li da se upustam u potragu ali ako skontam nesto javljam..samo ne bih ti preporucio da skidas celu tablu ako si to mislio,to je velika zajebancija,ko zna gde su svi srafovi,ispod haube u tabli,pitaj boga..pozz
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od quando » subota, 26. jun 2010. u 10:43h

Cek, cuje ti se zveckanje u sredini komandne table, tamo gde je muzika/klima?

Ovde je objasnjenjo sa slikama kako se skida ta centralna konzola, tj stubna.

http://www.fordmondeo.org/forum/showtop ... id/812292/

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » subota, 26. jun 2010. u 16:49h

Vec neko vreme ne cujem to zveckanje pa izgleda da se resilo samo od sebe mrgreen ..moja centralana konzola je dosta drugacija al ok vidim odprilike gde bi se mogli skrivati srafovi..sad gde je tacno zveckalo tesko je odrediti,negde u unutrasnjosti sigurno a ako pocne opet probacemo resiti,hvala i pozz..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od quando » subota, 26. jun 2010. u 17:19h

Verovatno si opet presao preko neke rupe :D

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » subota, 26. jun 2010. u 17:28h

Preko vise njih :D ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od dule0911 » subota, 26. jun 2010. u 23:28h

Ja sam danas isto trazio "zveckavca" i dok vozim zvuk mi dolazi iz pravca instrument table suvozaca, ali tamo kad priblizim uvo ne cujem nista. Ispostavilo se da je maska od svetla za kabinu na krovu, nije glasno ali kad se nista drugo ne cuje - pomalo iritira :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » nedelja, 27. jun 2010. u 01:41h

I meni se cuje to kod svetla na krovu,kad odvrnem basove mrgreen ,tamo kod one pregrade za naocare,ali kad malo pritisnem rukom onu izbocinu ono prestane..dok drzim mrgreen ..sitnica je,moglo bi nesto da se zaglavi u taj prostor izmedju plastike i neba,al da se ne vidi naravno :D ..Nego Dule stavljaj slike jer ono kad si spomeno da ima elektro sklopive retrovizore me opasno zaintrigiralo sta si to krupno ulovio :D ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Tiosav
Poruka: 12
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 17:00h
Lokacija: Beograd

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Tiosav » subota, 18. sep. 2010. u 17:11h

Uh meni se takodje pre nekih mesec dana javilo skripanje negde levo od instrument table, cuje se ponekad kada okrecem volan levo desno, s' tim sto je zvuk izrazeniji kada recimo idem uzbrdo nizbrdo uz rampu i slicno.
U voznji se konstantno cuje i strasno iritira.... prelazak preko neravnina i sl.

Kada ugasim automobil i krenem divljacki da ga ljuljam nema nikakvih cudnih i slicnih zvukova, dakle automobil mora da radi i da se krece da bi se skripanje javilo, blaze se cuje na smao okretanje volana.

Skinuo sam instrument tablu pocupao takodje sve sa donje strane, (moram napomenuti da se zaista lako skida), medjutim nikako ne mogu da napipam sta skripuce. Zvuk bih mogao da opisem kao neko trljanje plastike od plastiku.
Takodje sam pokusao da nakvasim ceo prednji trap za slucaj da nije neka gumica silen blok i sl. pa prenosi medjutim nista, izludeh, ako neko ima resenje pomagajte. :'(

U pitanju je MK3 tdci 2.0 85 kw iz 2003-e, karavan.

Hvala

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Neša » subota, 18. sep. 2010. u 17:15h

Otvor ventilacije za soferku
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Tiosav
Poruka: 12
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 17:00h
Lokacija: Beograd

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Tiosav » subota, 18. sep. 2010. u 17:45h

Hvala na neverovatno brzom odgovoru.

Upravo pocupah onaj centralni otvor za ventilaciju (na sredini table, dugacki sa senzorom) kao i onaj levo od volana mali okrugli, takodje mislim da sam zabio ruke u svaki cosak, i sve mi se vise cini da je zvuk negde iz predela motora brisaca jao! Ne znam ni sam vise. Jedino cemu ne mogu da pridjem sa svih strana je vod za vazdusnu instalaciju, ali on je od neke mekane plastike(gume) tako da verovatno otpada, mada sam upravo otkrio da ako ugasim motor i pustim automobil nizbrdo sa volanom namotanim do kraja desno cujem zlokobno skripanje.

Ne znam da li servo moze da pravi slicne zvuke ulje mi je na minumumu upravo opazih...

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od knez91 » nedelja, 26. sep. 2010. u 22:54h

e i ja imam isti problem
kada mi je auto u leru cuje se neko zveckanje iz inst table :-(
ali po meni je najbolje resenje pojacaj muziku vid budale redbullw :P
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
rile
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 11:32h
Lokacija: Zrenjanin

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od rile » utorak, 28. sep. 2010. u 12:56h

Sad procitah ovu temu i da kazem da meni nesto zuji u drugoj i trecoj brzini, tamo negde od 30-60kmh, zujanje dolazi iz sredisnjeg otvora za ventilaziju. Ne znam sta je al isto resim problem muzikom.

Tiosav
Poruka: 12
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 17:00h
Lokacija: Beograd

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Tiosav » sreda, 29. sep. 2010. u 21:06h

Meni je automobil pola rasturen, :) mechanic eno ga ceka bolje dane u garazi :), dok ne nadjem vremena da to detaljno ispitam. Dovoljno mi je da znam da skripi, uspod tone muzike war war war ,pa da me iznervira. cekicko.
U medjuvremenu sam mu zamenio sijalice koje su pocrkale, tj stavio sam LE Diode u instrument tablu bele boje , ali zbog zelene folije na tabli svetli isto kao i ranije zeleno, ne bih to da menjam zbog entereijera, sve je i tako zeleno, u svakom slucaju bolje 4x diode po 26 dinara, nego 4x polovne sijalice 14v 3w od po 500 din (posto one od 12v 5w i 50din tope svetlovode).
Skinucu celu tablu za jedno 10-ak dana, nema mira dok ne otkrijem, do tada se vozi corolla.

Tiosav
Poruka: 12
Član foruma od: subota, 18. sep. 2010. u 17:00h
Lokacija: Beograd

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Tiosav » utorak, 12. okt. 2010. u 17:31h

Heh, jos ne verujem da pisem ovaj post, ali, PROBLEM je resen :), eto cisto ako jos ko ima slican problem...

Ispostavilo se da je sve vreme skriputao levi zglobni nosac haube, onaj koji stoji ispod stuba krova, kao i sama hauba prilikom naleganja na plastiku koja stoji iznad motora brisaca...

Sve sam zamastio nekim uljem za sada, i ponovo je uzivancija voziti se ovim automobilom, sada josh samo da sklopim instrument tablu, sreca, pa je nisam celu rasturio :)

redbullw redbullw redbullw

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » petak, 2. sep. 2011. u 17:09h

Ja sam svog cvrcka isterao iz kola mrgreen , u pitanju je bio olabavljeni nosac filtera goriva, pravio je sirok spektar :D iritirajucih zvukova, nekad manje nekad vise, uglavnom problem je resen..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od dule0911 » petak, 2. sep. 2011. u 18:17h

Ja ih ne isterujem, samo malo pojacam muziku :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » petak, 2. sep. 2011. u 18:33h

SUK - Srpski Univerzalni Lek hahahaha
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od FM III » petak, 2. sep. 2011. u 23:23h

dule0911 piše:Ja ih ne isterujem, samo malo pojacam muziku :D
Blago tebi. Meni ležaj nadjačao muziku ;) .
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
crow
Poruka: 104
Član foruma od: sreda, 9. jun 2010. u 13:42h

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od crow » utorak, 4. okt. 2011. u 14:53h

cedo86 piše:Ja sam svog cvrcka isterao iz kola mrgreen , u pitanju je bio olabavljeni nosac filtera goriva, pravio je sirok spektar :D iritirajucih zvukova, nekad manje nekad vise, uglavnom problem je resen..
Meni na Mondeu zadnjih nedelja, mozda i meseci, konstatno neko sitno zveckanje, skriputanje ali ne mogu uopste da izolujem odakle dolazi zvuk. Delovalo mi je da je gore kod steka za cvike ali nije, pa da je u kaseti,ona lampica prilicno landara, ali nije ni to... Sad sam istripovao da je u predelu suvozacevih vrata i jos me drzi to uverenje. Kako si izolovao uopste sta je bio problem Cedo?

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Cedo » utorak, 4. okt. 2011. u 15:38h

Sto se tice lampice ona hoce da iskoci iz sedista, to se i kod mene desilo, vratis je na mesto i okrenes u stranu da bi je ucvrstio, mozda je i kod tebe isti slucaj..inace ovo skripanje kod mene je bilo prilicno izrazeno ali je dolazilo ispod haube iako sam se mogao kladiti kao da je problem negde u kabini..posto je najvise skripalo prilikom gasenja a zvuk se cuo jasno i napolju otvorili smo haubu i par puta upalili/gasili dok nismo provalili da je metalni nosac filtera goriva, izvadili ga a filter ostao ucvrscen plasticnim vezicama..inace i gore kod pregrade za naocare hoce ponekad da zveci od basova, skonatao sam da zbog vibracija onaj deo sa senzorima za alarm, svetlom i prekidacima, koji je inace poseban deo, pravi taj zvuk u dodiru sa ostatkom tog celog plasticnog kucista, prestane kad ga malo prodrmas..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od dule0911 » petak, 7. okt. 2011. u 23:41h

crow piše:Delovalo mi je da je gore kod steka za cvike ali nije
Kod mene je cvrcak plastika koja prekriva kabinsko osvetljenje, bas tu ispred steka za naocare :)
Pomeris je (pritisnes) rukom 0.5mm i kvrckanje nestaje.
Fiesta!!

Beograd
Poruka: 3
Član foruma od: sreda, 21. dec. 2011. u 23:14h
Lokacija: Beograd

Re: "Skriputanje" u instrument tabli

Poruka od Beograd » sreda, 21. dec. 2011. u 23:35h

Да не отварам нову тему за мој "проблем" који исто може да се подведе под "шкрипутање".
На мом Фокусу 2011. маске на вратима су невероватно лоше урађене, нарочито на задњим вратима, и после неког времена, рецимо 6 месеци, почела су да шкрипе када се неко најнормалније наслони на њих, значи на благи додир и притисак цвиле као да их него гази ногама, ужасно нервира кад је пун ауто и при благом скретању се неко ослони на врата а пластика шкрипи као да ће се поломити. И на једним и на другим вратима.
Не знам уопште да ли се то поправља, решава или да почнем да се навикавам да ће од сад бити тако mrgreen Смор ми је јер је нов ауто, па бих да буде идеално све што дуже :D Не знам да ли у сервису да се обратим некоме или како да помогнем себи и колима mrgreen

Odgovori

Povratak na „Styling enterijera“