Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Centralna brava i alarm, šta je tu? (Mondeo MK2)

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Dzohny
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 8. nov. 2011. u 08:40h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Centralna brava i alarm, šta je tu? (Mondeo MK2)

Poruka od Dzohny » utorak, 8. nov. 2011. u 09:31h

Razumem već pomenuti princip da ispadne jeftinije napraviti milion univerzalnih modula, umesto po nekoliko hiljada raznih vrsta, ali svejedno moram pitati šta je ovo u stvari. (vidite sliku?)

[IMG=http://img508.imageshack.us/img508/1473/dscf09011111.jpg][/IMG]

Na uređaju jasno piše da je modul za centralno zaključavanje i za alarm, ali kako da znam čime se bavi u mom autu konkretno? U više navrata sam pročitao da svaki GLX ima ugrađen alarm. Sa druge strane, signalne LED alarma nema tamo gde bi trebala da se nalazi (pored sata).

Ne bih se ni mučio oko alarma, ali centralna pravi probleme, tako da smo pregledali ćale i ja po autu i naišli na taj modul, između ostalog...
Simptomi do sad:
-Uglavnom pri hladnijem/vlažnijem vremenu ne radi, a pri toplom najčešće da, normalno (pri tom hladnijem/vlažnijem se dešava da se na prvi pritisak dugmeta ne dešava ništa (mada se čuje klik u releju), a na drugi pritisak se sve brave zaključaju i odmah otključaju; to se ponavlja koliko god puta pokušali; to važi za daljinsko, a za pokušaj ključem se na prvi okret zaključaju i odmah otključaju sve brave=
-Nekada i pri nekom normalnom vremenu ne radi normalno. Dešava se da na daljinski neće da reaguje uopšte, a onda na pokušaj ključem u vozačevoj bravi se zaključa samo ta brava, a onda pokušajem u suvozačevoj se zaključaju i ostale ili ako se odmah pokuša u suvozačevoj ključem, pa se sve zaključaju ili u se u obe ključem dešava da se samo ta zaključa)
-Pri pokušaju ulaska u servisni mod, ništa se ne dešava. U stvari, posle pokušaja toga, udarila me je struja kada sam se uhvatio za vrata spolja. Isto se desilo iz drugog pokušaja. Nikada se ranije to nije dešavalo. Ali to moram probati ponovo, iako mi se ne mili više biti peckan mrgreen . Ovo je uputstvo koje sam pokušao prati, ali nisam stigao daleko - http://www.mirez.co.uk/AlarmRoutines.htm


Pada li nekome što god na pamet?

*EDIT* Auto je kupljen pre dva meseca, polovan, naravno. Prošli vlasnici nisu pomenuli nikakve prepravke ili probleme u vezi sa centralnom... Ćale je malo pre našao da u gepeku fali elektromotor ili elektromotor koji je radio sa tom bravom, samo su žice ostale. A nama je bilo čudno što se gepek može otvarati samo ključem.

Nije nam bitno da li ćemo imati alarm ili ne, iskreno. Samo bismo da sredimo sve na autu, da sve što je na njemu bude i ispravno i funkcionalno! Svakako ćemo skidati enterijer sa svih vrata, kako bismo očistili kontakte. (već jesmo to uradili na vozačevim (sve je izgledalo potpuno normalno), u subotu ćemo i na ostalim)
Panther Black 1997 Mondeo Mk2 Saloon 1.8 Endura-DE TDI

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna brava i alarm, šta je tu? (Mondeo MK2)

Poruka od mbole » utorak, 8. nov. 2011. u 12:25h

AKo se sve brave zakljucaju i odmah otkljucaju to znaci da neka od vrata nisu zatvorena, odnosno da neki od prekidaca u vratima kaze da vrata nisu zatvorena (neispravan prekidac, zice...).

Struja koja te pecka nema veze sa strujom od auta, to je samo staticki elektricitet.

Nisam bas siguran da svaki GLX Mk2 ima alarm. Moj je Ghia pa nema alarm.

Ne vidi se lepo sa ove slike, procitaj koji je part no, ili finis kod pa da vidimo sta je tacno modul (finis je 7 cifara, a part no je kombinacija slova i brojeva u formatu xxxx-xxxxxx-xx)
Ovako na izgled lici na modul daljinca, modul alarma izgleda dosta drugacije (veci je i ima vise konektora).

Posto imas problema i prilikom mehanickog zakljucavanja a ne samo prilikom koriscenja daljinca ne verujem da je taj modul u pitanju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Dzohny
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 8. nov. 2011. u 08:40h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Centralna brava i alarm, šta je tu? (Mondeo MK2)

Poruka od Dzohny » nedelja, 9. sep. 2012. u 09:59h

mbole piše:AKo se sve brave zakljucaju i odmah otkljucaju to znaci da neka od vrata nisu zatvorena, odnosno da neki od prekidaca u vratima kaze da vrata nisu zatvorena (neispravan prekidac, zice...).

Struja koja te pecka nema veze sa strujom od auta, to je samo staticki elektricitet.

Nisam bas siguran da svaki GLX Mk2 ima alarm. Moj je Ghia pa nema alarm.

Ne vidi se lepo sa ove slike, procitaj koji je part no, ili finis kod pa da vidimo sta je tacno modul (finis je 7 cifara, a part no je kombinacija slova i brojeva u formatu xxxx-xxxxxx-xx)
Ovako na izgled lici na modul daljinca, modul alarma izgleda dosta drugacije (veci je i ima vise konektora).

Posto imas problema i prilikom mehanickog zakljucavanja a ne samo prilikom koriscenja daljinca ne verujem da je taj modul u pitanju.
Pošto si se potrudio pomoći, ne bi bilo u redu da ostane neodgovoreno :)

Problem je bila voda/vlaga. Spoljni kederi na prozorima su mnogo propali i puštaju dosta vode, tako da je u kišnoj sezoni to bila tolika količina da je u nekim od vrata pravila kratak spoj zbog čega bi centralna onda otključavala čim se zaključa ili ne bi reagovala uopšte.

Onaj modul sa slika je modul za centralno zaključavanje, a modul za daljinsko zaključavanje je naknadno dodan (i to bahato, pa sad znam da to pravi neke probleme koji me muče od kad je auto kod nas) neki kineski bezimeni. Alarma nema nikakvog, što mi nije bilo jasno, jer sam u svakom uputstvu koje sam pročitao za Mondeo našao da piše da je Ford ugrađivao alarm u svaki... Možda je zavisilo od tržišta. Preko VIN-a sam saznao da je moj prodat u Holandiji, tamo je bila i prva registracija. Šta znam, nije ni bitno, ne fali mi. Samo mi krivo što su prošli vlasnici s*ebali sve što su pokušali namestiti.

Pozdrav, druže, i hvala ti na pomoći :)

P.S. Možeš li mi ispričati razliku u opremi između GLX i Ghia? Nigde nisam uspeo naći spisak do sad :(
Panther Black 1997 Mondeo Mk2 Saloon 1.8 Endura-DE TDI

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna brava i alarm, šta je tu? (Mondeo MK2)

Poruka od mbole » nedelja, 9. sep. 2012. u 11:18h

Rado, ali ne znam ni ja tacno. "minor features" to jest sadrzaj opreme ecat daje tek nakon unosenja VIN-a.
Pored toga, koliko znam nivoi opreme su se razlikovali za razlicita trzista. Drugim recima GLX u Nemackoj i u recimo Engleskoj nije bio isti. Recimo ja nemam elektropodizace na zadnjim vratima, a oni u Engleskoj spadaju u Ghia.

Opet, nikad ne znas sta je u konkretnom autu jos dodato u odnosu na podrazumevani nivo opreme. Recimo ja imam siber, a ne znam da li je on deo Ghia opreme ili je opcija.

Nasao sam Englesku brosuru iz 1997 gde imas sta koja oprema sadrzi, ali ko sto rekoh to ne mora da bude isto za auto iz Holandije.
Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Dzohny
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 8. nov. 2011. u 08:40h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Centralna brava i alarm, šta je tu? (Mondeo MK2)

Poruka od Dzohny » nedelja, 9. sep. 2012. u 12:19h

Hvala ti za katalog, baš sam to i želeo u stvari, kompletan spisak sve (opcionalne) opreme, da vidim šta bi bilo zanimljivo naći i dodati :)
Panther Black 1997 Mondeo Mk2 Saloon 1.8 Endura-DE TDI

Odgovori

Povratak na „Security“