Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kamere u kolima

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od RS_cabrio » petak, 23. mar. 2012. u 13:37h

Šta koriste ljudi za ovo snimanje iz kabine?

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Video clipovi

Poruka od darko darko » petak, 23. mar. 2012. u 13:48h

Zove se crna kutija za automobile, snima non stop, i pamti samo ono sto ti zabelezis jer ee automatski resetuje, znaci koliko ima memorije, do ne sacuvas, oko 3 sata zadnja. Mislim da u rusiji koriste skoro svi, ili da je obavezno, tako nesto sam cuo citao al se nesecam, a i da mogu koristiti na sudu i na uvidjaju, dok kod nas nije dozvoljeno pravno sniati bez necije dozvole, verovatno napismene, ili da se osoba na snimku slaze da je ti snimas, cak i najvece smrtne,.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 14:19h

Ko te slag'o, Darko. :) Znači svaka menjačnica, svaki bankomat, svaka prodavnica na čijim vratima piše "Zaštićeno video nadzorom" bi morala da ima potpisanu saglasnost svakoga ko im uđe za to snimanje... svašta. ;) Bilo nekad samo da se video snimak nije priznavao kao sudski dokaz, ali i to je (koliko znam) promenjeno.

Rusi to zovu registrator, u suštini mali digitalni kamkorder koji se montira u šoferku. Imam i ja to čudo, prodaje se po uobičajenim oglasnicima, nije GoPro HD ali radi posao za koji je namenjen. :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Video clipovi

Poruka od milan_gt » petak, 23. mar. 2012. u 14:25h

evo da uporedite kvalitet slike i sposobnost kamere da hvata nesto zanimljivo.. :D

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Video clipovi

Poruka od darko darko » petak, 23. mar. 2012. u 14:34h

Moras da imas saglasnost od vlasnika (nesmes da snimas nekome kucu decu radnju zlataru kola, kako ti hoces), a sta ce vlasnik u svojoj radnji kuci kolima i deci snimati to je njegovo pravo, ti ulazis u privatni posed gde se snima, nemoras ako neces, niko te netera da se snimas(zato negde i pise objekat pod vido nadzorem) pa nije niko lud da napise lopovu snima se stavi masku, al nemozes druge da snimas na ulici, ili moras da zamaglis tablice lice, pa ni smiman nemoze da tokaze da je to on :D itd....
Ja sam reketasa licno snimio telefonom, al nit sam smeo da prikazem, nit sam hteo posle, a zamolo i da njbem jer sam hteo da ga prijavim, cisto da znaju zasto sam mu polupao pusku, mene licno, jer nije znao, a recimo svoj telefonski razgovor smes da snimas sa drugom osobom ma sta ti pricao za dokaz. Znaci vlasnik zakupa restorana moze da snima svadbu i ne treba mu saglasnost gosiju, al recimo ako snimi neki dogadjaj svaleracije recimi, ciji brak rasturi snimkom, moze da ga tuzi ako je bio na ulici, Ima advokata koji kazu da i sme sve i da nesme sve to, jer je drzava u q ;)
U nekom nasem listu su je krstili ka crna kutija za automobile, zato i u rusiji ima najvise snimaka :jeeej:

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9878
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od sasa_f1 » petak, 23. mar. 2012. u 16:03h

Mislim da je GoPro majka za to...

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 17:23h

sasa_f1 piše:Mislim da je GoPro majka za to...
Sigurno da jeste ali i košta nekih 1000 (hiljadu) % skuplje od ove buvljačke varijante... a nema potrebe, ako je jedina namena snimanje situacija u saobraćaju.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od RS_cabrio » petak, 23. mar. 2012. u 20:12h

BojanM piše:
sasa_f1 piše:Mislim da je GoPro majka za to...
Sigurno da jeste ali i košta nekih 1000 (hiljadu) % skuplje od ove buvljačke varijante... a nema potrebe, ako je jedina namena snimanje situacija u saobraćaju.
daj neki linak za buvlju varijanu kod nas, ili to sto koristiš?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 20:42h

pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od RS_cabrio » petak, 23. mar. 2012. u 20:56h

dzabe...ali je glomazno, majku mu. Imam i GPS navigaciju pa je problem.
Nego ima drugar navigaciju koja ide u retrovizor unutrasnji, radio sa IGO. doduse retrovizor ti bude veliki kao kod kamiondžije.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9878
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od sasa_f1 » petak, 23. mar. 2012. u 21:09h

Mislim da sam upravo postao jaako zainteresovan za stavljanje kamere u auto. Razmotricu tu soluciju u skorasnjem periodu... :)

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od RS_cabrio » petak, 23. mar. 2012. u 21:15h

I ja isto. Treba videti jel vazi na sudu. A bice interesnatno snimati i prekrsaje. Meni jednom video snimak na sudu nije vredeo.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 21:21h

Doduše, ova koju ja imam je HD samo po natpisu na kutiji... ne verujem da može da izvuče snimak kao neke od ovih kamera koje viđamo po jutjubu (mada i tu ima raznolikih, i uporedivih, i boljih). Što samo znači da tamo negde ima i boljih modela. ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9878
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od sasa_f1 » petak, 23. mar. 2012. u 21:26h

A predpostavljam da ova kamera ima neku svoju memoriju na koju skpladisti podatke? Sta kad se napuni npr u toku voznje,samo prestane da snima?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 21:30h

SD kartica, koliku veličinu turiš i koju rezoluciju postaviš toliko će da snima, možeš sam da je uključuješ i isključuješ, može da se zaustavi kad napuni ili da snima ciklično (tj. briše ono sa početka)...
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9878
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od sasa_f1 » petak, 23. mar. 2012. u 21:32h

E pa kul. Vidim ja da ce se ovo naci u mom autu u nekom narednom periodu. Moram samo sutra da proverim koliki popust imam na GoPro mada mislim da svejedno necu imati para za nju. :D

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 21:33h

Još jednom samo kažem... ne očekuj bogznakakav kvalitet od ovoga :)

Čak i GoPro snimci prolaze kroz softver za stabilizaciju da bi izgledali onako cool. :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9878
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od sasa_f1 » petak, 23. mar. 2012. u 21:36h

Ma samo da je bolje od telefona...

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Video clipovi

Poruka od BojanM » petak, 23. mar. 2012. u 21:42h

Paaaa tu je negde.

Ono što je Milan zimus kačio je Super HD De Luxe Extra Hi Fi Blu Ray u poređenju sa ovim ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9878
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Video clipovi

Poruka od sasa_f1 » petak, 23. mar. 2012. u 21:47h

hahahaha Sad mi je sve jasno... :D Nema veze, bitno da sam ja dobio ideju da turim neko socivo da belezi, a sta, kako, i kad-videcemo... thumbsuph

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Video clipovi

Poruka od mbole » subota, 24. mar. 2012. u 03:17h

darko darko piše:Moras da imas saglasnost od vlasnika (nesmes da snimas nekome kucu decu radnju zlataru kola, kako ti hoces), a sta ce vlasnik u svojoj radnji kuci kolima i deci snimati to je njegovo pravo, ti ulazis u privatni posed gde se snima, nemoras ako neces, niko te netera da se snimas(zato negde i pise objekat pod vido nadzorem) pa nije niko lud da napise lopovu snima se stavi masku, al nemozes druge da snimas na ulici, ili moras da zamaglis tablice lice, pa ni smiman nemoze da tokaze da je to on :D itd....
Ja sam reketasa licno snimio telefonom, al nit sam smeo da prikazem, nit sam hteo posle, a zamolo i da njbem jer sam hteo da ga prijavim, cisto da znaju zasto sam mu polupao pusku, mene licno, jer nije znao, a recimo svoj telefonski razgovor smes da snimas sa drugom osobom ma sta ti pricao za dokaz. Znaci vlasnik zakupa restorana moze da snima svadbu i ne treba mu saglasnost gosiju, al recimo ako snimi neki dogadjaj svaleracije recimi, ciji brak rasturi snimkom, moze da ga tuzi ako je bio na ulici, Ima advokata koji kazu da i sme sve i da nesme sve to, jer je drzava u q ;)
U nekom nasem listu su je krstili ka crna kutija za automobile, zato i u rusiji ima najvise snimaka :jeeej:
Malkice si konfuzno ovo napisao, al mislim da shvatam sustinu tvoje ideje, za koju mislim da je pogresna :)
Naime, mi jos nemamo nikakav zakon koji kaze da ti kao fizicko lice "ne smes da snimas nekoga bez njegovog pristanka" (cak mislim da takav nigde i ne postoji, isuzimajuci USA, koji su tu dosta nedefinisani, pa ko koga zaje*e).
Sasvim je druga stvar sto ne smes da OBJAVIS takav snimak, i sasvim je druga stvar ako ti nisi fizicko vec pravno lice (firma). Cak i ako si firma, glavna stavka je svrha snimanja, a ne da li si dobio pristanak ili ne.
Mi jos uvek nemamo stavku zakona koja kaze da je protivpravno steceni dokaz nevazeci. Drugim recima i kad prekrsis zakon da bi dospeo do dokaza (na primer obijes nekome stan i ukrades mu kompromitujuca dokumenta), ti dokazi i dalje vaze na sudu.
tako da tvoj snimak, cak i da je bespravno napravljen, i dalje moze da posluzi kao dokaz na sudu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Video clipovi

Poruka od darko darko » subota, 24. mar. 2012. u 07:52h

Onda objasni zasto za nacinjen snimak kod mene, u mom dvoristu, dolialzila murija po prjavi, i to samo recimo snimao, ne i prikazivao. I posto nema dokaza da sam snimao zasto ne mogu da taj podignem zapisnik i SUP-a, da podnesem krivicnu prijavu lazno prijavljivanje za to lice koje je prijavilo, recimo ja sam samo drzao telefon, lepo ti pise gore da sam imao taj problem, ogroman, nije bitno snimanje nego sta je na snimku....

Avatar korisnika
doca80
Poruka: 183
Član foruma od: sreda, 14. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Zrenjanin

Kamere u kolima

Poruka od doca80 » subota, 24. mar. 2012. u 20:52h

Gledao sam gomilu nekih ruskih video klipova u kojima ljudi u vozilima imaju postavljene kamere koje snimaju eventualne sudare u sl i to na sudu ume da bude veoma dobar dokaz krivice ili nevinosti ucesnika u saobracajnoj nesreci... Kapiram da je to u rusiji veoma popularno,pa me zanima da li tako nesto postoji i kod nas,i gde se moze kupiti,i po kojoj ceni? Druga namena je da se te kamere recimo aktiviraju na pokret (recimo nocu dok je auto parkiran na ulici),pa da se mogu usnimiti eventualni obijaci kola i sl,oni sto obiju kola zbog cd plejera,prve pomoci i sl,jer to je veoma ucestala pojava u mom gradu...znaci kamerica bi morala da snima jedna kroz soferku,a druga unutrasnjost vozila...

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Kamere u kolima

Poruka od milan_gt » subota, 24. mar. 2012. u 21:05h

to je baksuz..daj mi jedan snimak gde se neko nije roknuo.. :D

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamere u kolima

Poruka od RS_cabrio » subota, 24. mar. 2012. u 21:08h

pričali smo o tome juče, imaš info ovde: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... start=2325

Odgovori

Povratak na „Security“