Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

mondeo mk2...blokada na solenoidu

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
studenac
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 30. apr. 2012. u 22:04h

mondeo mk2...blokada na solenoidu

Poruka od studenac » subota, 5. maj 2012. u 00:35h

Mondeo 1.8 td 98g,endura...nedavno mi procurila lukasova pumpa,nadjem polovnu postavim al nece ni da cuje tek mi mehanicar rece treba za ovaj mondeo dekodiranje uradit advanced solenoida..malo se raspitam kazu mi 40-50e,interesuje me ljudi mozel se sta uradit a da se ne dekodira neko premostavanje ili tako nesto,puno mi dat te pare a neznam cak ni dal je pumpa ispravna jer nije bila na motoru vec skinuta...neko mi rece skini taj solenoid i postavi od golfa dvojke,nadji plus zicu koja ide na solenoid i to bi moralo palit...ima li koji drugi nacin premostavanja da se ne mjenja ventil jer je problem do njega doci od zastite debelim limom... pomozite ljudi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: mondeo mk2...blokada na solenoidu

Poruka od mbole » subota, 5. maj 2012. u 03:45h

Nije u pitanju advance solenoid. On radi sasvim drugi posao i ne postoji nikakvo "dekodiranje" istog.
U pitanju je verovatno elektroventil na "vrhu" pumpe. Jednostavno skini taj ventil sa stare i prebaci na novu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
studenac
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 30. apr. 2012. u 22:04h

Re: mondeo mk2...blokada na solenoidu

Poruka od studenac » subota, 5. maj 2012. u 13:26h

mbole piše:Nije u pitanju advance solenoid. On radi sasvim drugi posao i ne postoji nikakvo "dekodiranje" istog.
U pitanju je verovatno elektroventil na "vrhu" pumpe. Jednostavno skini taj ventil sa stare i prebaci na novu.
pa da vjerovatno je to elektroventil koji prepoznaje kljuc..e sad ja jutros se dao na taj posao oko tog ventila da dodjem do njega jer je pravo zasticen debelim limom okolo i ostanem tako nekih 2-3 sata dok odvrnuh sarafe sa zalomljenim glavama(prava zafrkancija),dodjoh do tog ventila na ''vrhu'' pumpe kad eno djavla on opet na sebi ima nekakvu kapu sa tri urezane linije kroz koji ide tri zice,probam ga odvrnut vako nako ali ne ide.Imal tu neka fora za odvrtanje tog ventila ili neki poseban kljuc...A i kad skontam da sve to treba uraditi na novoj pumpi leeelee dodje mi da se :suicide: ..hehe,pa zar ne postoji neki nacin da se zaobidje ta blokada.Negdje davno ovde na forumu sam procitao da je tip imao isti problem i da mu je elektricar prespoio zice s tog ventila na neki osigurac i neki relej i da je auto palilo,ali nije precizirao koji osigurac i koji relej tako da je to corak..ako ima ta fora znas li ti ili neko kako bi to islo

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: mondeo mk2...blokada na solenoidu

Poruka od mbole » subota, 5. maj 2012. u 22:10h

'Bem li ga, verovatno postoji nekakav specijalni kljuc (meni je to menjao bosista, kad je prepakivao pumpu).
Sad ga gledam i reko bi da ce papagajke preko neke krpe sasvim lepo da odrade posao. Odvija se normalno ko i svaki sraf, to jest u smeru obrnutom od smera kazaljke na satu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Security“