Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo GHIA 2001god.alarm

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od zoki51 » ponedeljak, 27. avg. 2012. u 22:41h

Kako sam tek od skora vlasnik modela .....Mondeo iz 2001 GHIA...... i samim time gomilu svasta nesto neznam a zeleo bih ........prvo sam iscitao forum da nebih postavljao dupla pitanjai otvarao temu koja vec postoji .
Medjutim ni na Googlu a ni na foumu nisam nasao odgovor na moj (mozda problem )
Radi se o sledecem: kad na daljincu dva puta kliknem na zakljucavanje cuje se da lepo zatvori sva vrata (proverio sam sva vrata rucno) i zmigavci zatrepere ....zablinkuju .........medjutim tada koliko sam iscito po internetu treba da se ukljuci i alarm valjda i blokada paljenja motora ??
E sad......kazu da .....udjes u automobil ili spolja nebitno pre zakljucavanja na 2 klika otvoris malo prozor i probas da rukom iznutra otvoris vrata na rucici mehanicki i tada bi trebao alarm da se aktivira i to preko sirene...... ja sam pokusao to i nista se ne desava a cak sam i ulazio u kola .......daljincem dvoklikom zakljucao automobil i pokusao da i iznutra otvorim rucku na vratima sto nisam mogao ......ljuljao auto...........pomerao i volan dok se na kraju nije i zakljucao ......ali nista se ne desav u smislu da se alarm ukljucio i oglasio preko sirene kako kazu na internetu..........
NAPOMENA: nisam dodavao nov alarm niti je predhodni vlasnik a cuo sam da GHIA oprema ima fabricki ugradjen??
Sta moze biti u pitanju i kako utvrditi dali ga uopste i imam ? :/

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 27. avg. 2012. u 22:56h

namamis jednu/vise musica unutra i zakljucas ih na dupli klik..ako pocrkaju nemas alarm a ako pocne da pisti onda imas..prosto..a i alarm ti nije potreban za pomenuto vozilo marke i tip ford :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od mbole » utorak, 28. avg. 2012. u 01:19h

Dupli klik aktivira takozvano dvostruko zakljucavanje, to jest auto vise ne moze da se otvori ni iznutra (korisno kad recimo ne bi hteo da ti klinci zbrisu iz auta, dok ti skocis do trafike po cigare). Daklem, ponasa se bas onako kao sto i treba.

Blokada motora je aktivna uvek. Cak i kad auto nije zakljucan. To je poseban deo (imobilajzer) i nije povezan sa alarmom, ima ga bukvalno svaki mondeo (kao i svi iole noviji Fordovi automobili, bez obzira na model).

Alarma ima u nekoliko varijanti, neki imaju senzore pokreta neki ne.
2 su nacina da saznas da li ga imas.
1. Posaljes broj sasije, pa iscitamo iz e-cat-a
2. Otvori haubu, nadji prekidac koji se aktivira kada je hauba zatvorena. Stisni ga i zakljucaj auto. Sacekaj 10-tak sekundi pa onda pusti prekidac. Ako zakmeci, imas alarm.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od zoki51 » utorak, 28. avg. 2012. u 03:33h

Za sada cu probati laksi nacin kako si mi opisao a to je da probam na haubi........sa prekidacem.......javljam sta saam uradio a iskren da budem odusevljen sam koliko su ljudi angazovani na forumu !!Muka mi je sto izmedju ostaloga nemam elementarnog znanja o Engleskom ( u mojim sada godinama se i ne uci strani jezik a u skoli smo ucili ruski :D )a na internetu su sve teme i objasnjenja uglavnom na engleskom ..........tako da mi forum dodje kao kec... na desetku! :) hvala svima na pomoci i informacijama!
milan_gt piše:namamis jednu/vise musica unutra i zakljucas ih na dupli klik..ako pocrkaju nemas alarm a ako pocne da pisti onda imas..prosto..a i alarm ti nije potreban za pomenuto vozilo marke i tip ford :)
potreban mi je nazalost.......
Umom komsiluku samo u mojoj zgradi su dva dilera .......u celom naselju naj manje 15 a narkomana dodje i ode bar 50 u toku 24h ......muka jer skidaju i kradu i od gavrana gnezdo .......a kamo ostalo....... :(
Poslednja izmena: BojanM, na dan utorak, 28. avg. 2012. u 04:11h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Izbegavaj da pišeš poruku za porukom, ako hoćeš nešto da dodaš već napisanom koristi opciju "Uredi".

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od totti » utorak, 28. avg. 2012. u 07:56h

Dovoljno ti je da na zaključanom autu samo otvoriš haubu ključem, ako ima alarm - sviraće thumbsuph
Senzori pokreta kod mene (na Focusu) stoje na B stubu.
Slika

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od m_peki » utorak, 28. avg. 2012. u 10:23h

Totti jel to ovo ili ako nije sta je onda ovo.


url=http://postimage.org/]Slika[/url]
free image hosting

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od totti » utorak, 28. avg. 2012. u 10:51h

To je upravo to! thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od milan_gt » utorak, 28. avg. 2012. u 11:35h

na telefonu mi se prvo ucini da je osinjak.. :D

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od m_peki » utorak, 28. avg. 2012. u 11:54h

A ja sam mislio da su neki zvucnici pa sam cak i usi prislanjao ali reko jbg ne rade. :jeeej: :doh:

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Mondeo GHIA 2001god.alarm

Poruka od BojanM » utorak, 28. avg. 2012. u 14:44h

Rade, samo ih ne čuješ. hahahaha
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Security“