Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kamera za kola

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » utorak, 2. okt. 2012. u 15:22h

Valjda je dobra tema, security jel ima veze sa ovim. Ne znam jel sma juce postovao slicno ,jer ne mogu da nadjem,pa cu ponovo. Znam da neki ljudi ovde koriste kamere za snimanje saobracaja. I kanim se da odem da kupim jednu,ali nisam odlucio sta da uzmem pa koristim ovu temu za neku vrstu glasanja (jel moz na postovima da se kreira glasanje il mora admin?). U opciji je nekoliko sytvari a nezgodno je kad stvar ne moze da se proba. Evo sledecih opcija:

1. Prestigio camera sa cenom od 7600 dinara (plus kuppovina memorjiske kartice koja ne ide sa njim). Sad ce vladan da se pita cemu kamera bez mesta za snimanje :) Za nju mogu da nadjem snimak online i vidim da i nocu (a dosta vozim nocu,a i sad ide period loseg svetla) radi solidno po gradu. Snimak se nalazi ispod ( na klipovima sa strane se mogu videti i dnevni snimci):

[youtube][/youtube]

2. Jeftina kamera od 4000 din, na oglasima, kao ova ovde http://www.kupujemprodajem.com/Auto-HD- ... id=6544178 a snimak se moze skinuti ovde:
https://www.dropbox.com/s/xk84ija8umn7s7f/SUNP1447.AVI

3. Nesto ovako: http://dx.com/p/2-8-3mp-dual-lens-car-d ... ing-131574 Dual kamera, tj snima i vozaca unutra i stanje napolju. Ima i GPS modul koji se dobija i kaci ali nisma siguran kako to radi. Jos jendu sitnicu a to je G zenzor ( da merim kolko g jkkad uletim u krivinu :bravo: )E sad, kupovao sam sa ovog sajta,ima tu dobrih stvari ali i jeftinih koje sam bacao u djubre kad su stigle, i brine me da ne bude takva situacija i sa kamerom.Ali dual kamera je dobra fora, pod uslovom da je snimak dobar. Ili nesto kompaktnije ali manje megapixela ovde: http://dx.com/p/1-3mp-cmos-wide-angle-c ... 2-0-125049 Ispod se nalazi snimak jedne od dual kamera (ne ovog modela) i ne izgleda nesto bas dobro.

[youtube][/youtube]

Hajd, davajte misljenje,vise glava je uvek pametnije nego jedna.

djole fiesta
Poruka: 111
Član foruma od: petak, 17. feb. 2012. u 23:45h
Lokacija: Šabac

Re: Kamera za kola

Poruka od djole fiesta » utorak, 2. okt. 2012. u 22:24h

Imaju sad navigacije sa kamerom
http://www.itsvet.com/tekst/blueberry-2go525dvr/6055/
Nisu neke velike pare a ne znam da li je neko imao iskustva sa time?

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » utorak, 2. okt. 2012. u 22:30h

a sma hteo da je uzmem pre neki dan a onda sam nasao da bas taj model je problematican u smislu da se na snimku uvek vidi deo drzaca. Zatim nemaju IC diode za nocno snimanje (koje je i ovako shit kod svih manje ili vise), I upravo gledma jedan model sa time ovde:

http://dx.com/p/5-0-resistive-screen-wi ... 149?item=6

A i mislim da nije losa fora da se vidi, mozda manje budu pravili ljudi sranja. Nego danas sam bas imao dve ciste sitacije gde sam mogao da se skrljam u druge ljude (njihovom greskom) pa nije lose da bude tu ako se covek odluci da se deonostrativno skrka u nekoga i posle trazi pare. Ovo cu da uradim kad mi za limariju bude trebalo.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Kamera za kola

Poruka od Vladan » utorak, 2. okt. 2012. u 22:38h

He! Nervira me riblje oko kod 1. i 3. 3. Je najbolja po opcijama. 1. ima najbolju sliku. 2. Je plain vanilla, kolko para tolko muzike. Dobro je da nema riblje oko, ali to je kvalitet snimka ko sa mojih naocara i one druge kamerice ( naocare su se skroz izlomile i prestale da snimaju, pa sam kupio nove, sad kostaju 1300 dindzi, tako nesto. Nisu se polomile same od sebe, postoji krivac, necemo ga imenovati).

Koliko kosta 3. Ako je u rangu 1. uzmi to. Kvalitet snimka 7.6 : 4 Cena? Tu ti ne mogu pomoci. Mada, Prestigio je lepse dizajniran, video sam u CTu. Ovaj krs pod 2. je malo ruzan spolja. Za lepo sredjen auto nije takva karakondzula. Bolje 1. Ako cena odgovara, a 3. je nedostupan.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » utorak, 2. okt. 2012. u 22:44h

vec sma odlucio da dam 7500 din za prestigio kameru (imam njihovu navigaciju) i slazem se da je vizuelno najlepsa ta kamer i verovatno ugladjenije od ostalih no name kineza.
(mora se kupiti jos i kartica)

Broj tri je 83 dolara. Shitting je mislim dzabe. Ako se ona uzme,nema garancije Stize za desetak dana (dakle,jos cu da cekam)

Al pogledaj malo bolje, IR diode ima samo izgleda na kameri koja unutra snima,a ne i ona koja je okrenuta ka spolja.

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Kamera za kola

Poruka od jelchica » nedelja, 4. nov. 2012. u 18:38h

Je l' koristi neko telefon sa Androidom za snimanje u kolima?

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 4. nov. 2012. u 18:43h

Ladno mi nije Palo na pamet a nije losa fora

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Kamera za kola

Poruka od jelchica » nedelja, 4. nov. 2012. u 18:51h

Ako neko koristi, neka podeli iskustva, kako rešava stavke: memorija, baterija, aplikacija..

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 4. nov. 2012. u 19:15h

Evo sedim na kanalu I cekam,I pogledao na google play neki car DVR softwer I instalirao Sam ga.dobro je sto automatski radi GPS pa loguje I lokaciju.ono sto je lose jeste sto nemamo ic diode za noc I cinimi se da socivo ne hvata dovoljno siroko,al ne mogu da ocenim,na kanalu Sam trenutno

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Kamera za kola

Poruka od Vladan » nedelja, 4. nov. 2012. u 22:39h

Iskreno, ne kapiram pitanje. Zasto je bitno da li je Android? Ukljucis telefon i snimas. Zaglavis ga nekako negde, da stoji. Ja sam Nokiu, u silikonskom omotu, glavio pod soferku, tamo gde klima duva na staklo.
Ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=8RRGujzAqYU

Ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=lVQO7HckXa0

i delovi jos nekih filmova na: http://www.youtube.com/user/VladanMovies

snimljeni su Nokiom, pod prozorom.

Cabrio, danas sam video kameru za auto Prestigio, lici na karakondzula varijantu iz gornjih postova, koliko se secam, i ima IC osvetljenje. Zaboravih cenu, ali je tu negde 7-9 soma. A ima i neka za 16 soma, HD. mislim da nema IC, al je bas skockana. Model 500, Prestigio.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » utorak, 20. nov. 2012. u 17:38h

Nasao sam konacno dual kameru kod nas. Trazio sam snimak da vidim kako radi i evo primera:
[youtube][/youtube]

Unutra je dobro, soolja mi se bas nesto i ne dopada, nemozes registraciju da vidis lepo na kolima, tako da ne znam jel pametno ovo uzimati.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od PMilan » utorak, 20. nov. 2012. u 21:30h

Jesi gledao neke skuplje kamere ili ti je ogranicen budzet? Mislim da je ova ok, samo je dva puta skuplja od l815, ovo je model 817.

Slika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » utorak, 20. nov. 2012. u 21:36h

Ima i ta kod nas da ze uzme,ali mi je preglomazno. Natrpan sma uredjajima , i ovako virim ko lud, treba mi nesto sto manje. A i voleo bi nesto sto mogu da strpam u dzep, vucem kilo shita.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od PMilan » utorak, 20. nov. 2012. u 21:46h

Mozda nesto ovako? Al neverujem da ima kod nas.

Slika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » utorak, 20. nov. 2012. u 22:32h

preveliko. Drugar ima nesto slicno. Mislim da je meni dodatni problem da se to uklopi lepo jer je cabrio (u poredjenju sa njegovim) jer bi ja izvukao stlano najapanje u svakom slucaju. Mada opet...ali malo me zent da narucujem s akineskih sajtova, evo nesto mi nije nedeljama vec stiglo

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » sreda, 5. dec. 2012. u 21:47h

OK,krenem ja danas da uzmem kameru i da vidim u Emmi-u onaj prestigio HD, kad mora da se ceka da se naruci. A nisam strpljiv covek po prirodi. I dok sam trazio drugu prodavnicu da odem po ovo, brljam tako po netu i odlucim se ipak za napredniju varijantu. Izbor je pao na jednu od ove dve dole. Sta mislite, sta je bolje kupiti? (moze li ovde da se nakaci glasanje?)

1.http://dx.com/p/3-0mp-dual-lens-wide-an ... lcd-105697
Slika
cela recenzija sa kvalitetom snimka ovde:
[youtube][/youtube]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. http://dx.com/p/2-0-tft-5-0mp-cmos-wide ... ler-150199
Slika
Cela recenzija sa kvalitetom snimka ovde:
[youtube][/youtube]

Dakle,razlikuju se u tome sto prva ima GPS i fin softwer za maniuplisanjem fajlovima (i estetski je dopadljivija), dok druga ima sekundarnu kameru koja se kaci na zadnje staklo,tako da fakticki pokriva i zanji deo kola i mislim da je to prava stvar.

Nazalost,nema modela koji objedinjuje tri kamere (ako neko zna nek kaze)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kamera za kola

Poruka od macaneli » sreda, 5. dec. 2012. u 21:49h

ti napravi nauku o kamerama za auto Slika
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » sreda, 5. dec. 2012. u 21:51h

ogroman je izbor,a ja sma od onih tipova kojima nikad nista ne valja kad kupe, pa ce tkao biti i za ovo.Hajd napisi sta ti se cini kao bolja stvar. A i treba je imati. pre neko vece za malo da pogazim Vladu Georgieva.Slutim da bi mi dosta njih bilo zahvalno,ako nista,snimak bi mogao da se unovci.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kamera za kola

Poruka od macaneli » sreda, 5. dec. 2012. u 21:53h

nasao si na koje ces se drvo nasloniti...ja sam jedan od onih koga zabole za pola stvari u zivotu i jedan od onih koji kad vidi neku stvar koja mu se svidja je i kupi.pa tek onda razmislja dal je trebao uopste kupovati hahahaha
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » sreda, 5. dec. 2012. u 22:08h

:doh: :doh: :doh: A gde cu sa zadnjom kamerom na kabioletu kad dodje lepo vreme?

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kamera za kola

Poruka od FM III » sreda, 5. dec. 2012. u 23:44h

A i kuda razvući kabl za zadnju kameru kada nema krova?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » sreda, 5. dec. 2012. u 23:54h

isto kuda i kablovi od pojacala .Ispod praga od vrata, nazd, iza oplate i smoa izadje nazad. mala je ova kamera sekundarna mozda bi mogla da kad se zatvori krov ode sa njim, to bi trebalo testirati.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kamera za kola

Poruka od FM III » četvrtak, 6. dec. 2012. u 00:05h

Pošto je kabriolet predpostavljam da bi kabl trebao da ide od retrovizora preko gornjeg dela šoferke, pa niz A stub do praga i tako dalje... Koliko metara ti kabla treba i koliko gubiš na kbalitetu signala na tu dužinu?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 6. dec. 2012. u 00:18h

Duzine kabla ima dovoljno , gleao sam ove recenzije, za tu zanju kameru verovatno pod predpostavkom da ca ljudi kaciti u kamionete. MIslim da je duzina kabla preko 6m. Sto se tice kvalitete, na gornjim linkovima su primeri koji je kvalitet i tu nemam izbor. Zato sam se odlucio da biram izmedju kamera za koje sam konkretno nasao primere kako rade. U pravu si, posto bi ja stlano izveo punjenje ,da sto manje kablova imam, onda bih je drzao sto je mogucce gore vise, da sto manje smeta. Kabl uz ivicu do a stuba ispod njega pa na dalje. ne bi trebao da bude problem.Ako idem na varijantu dve kamere, napred i nazad a to mi se cini kao interesnatnija opcija./

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 6. dec. 2012. u 17:23h

Narucio sam ovu sa dve kamere. Mogu na rolbar da je stavim leti,mala je. Rekoh chajnizima da mi napisu vrednost posiljke 49,95 da izbegnem poreze. Videcemo ocel da upali

Odgovori

Povratak na „Security“