Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

otkljucavanje vrata fokus

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
aleksabravo
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 11:02h

otkljucavanje vrata fokus

Poruka od aleksabravo » ponedeljak, 22. okt. 2012. u 11:15h

zdravo,od skoro sam vlasnik ford fokusa 2001 1.6 a kako do sada nisam imao prilike da vozim auto sa centralnom bravom vec starog opela i nemam nikakvog iskustva imam jedan problem...naime na fordu postoji centralno zakljucavanje koje je vec bilo i koje funkcionise bez problema al nije na samom kljucu nego je na onom dodatku koji ide uz kljuceve (neznam kako se zove) al kad hocu da kljucem koji otkljucava haubu, gepek, rezervoar bez problema i naravno startuje auto da otkljucam vrata brava ne reaguje kako vozaceva strana tako i suvozaceva strana...da zakljuca obe brave hoce al ih ne otkljucava...pa bih pitao dal je mozda u pitanju kvar brave ili je tako mozda podeseno na samom autu a vezano je za centralno zakljucavanje ili sta vec moze da bude...molio bih vase misljenje da ne idem dzabe kod majstora da me maje i rasutra auto pre nego se raspitam po forumu ...u nadi da sam bio jasan sa pitanjem unapred hvala...

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: otkljucavanje vrata fokus

Poruka od BojanM » ponedeljak, 22. okt. 2012. u 11:37h

Možda su brave na vratima menjane. Kao što je već više puta pisano (vredi koristiti pretragu) Ford je specifičan po tome da Fordovim (cilindričnim, tzv. Tibbe) ključem možeš da zaključaš svaki drugi Ford, pa tako i eventualno promenjenu bravu, ali da otključaš možeš samo bravu koja odgovara konkretnom ključu.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Security“