Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Daljinsko zakljucavanje all in one

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » ponedeljak, 4. feb. 2013. u 19:05h

Evo ovako. Auto je Focus 2003 1.8 TDCi, ima centralnu bravu ali nema daljinsko. Planiram na prolece da ubacim daljinsko, ali me muci narezivanje kljuca. Imam 2 originalna kljuca sa kodovima unutra ( plava boja koda ) Slika. Hocu da uzmem neki daljinski modul npr. ovaj http://static.limundoslike.com/original ... 268381.jpg. Za ta dva daljinca, trebaju mi dva maca od originalnog kljuca, to mislim da moze da se uradi kopiranjem maca kod kljucara jel tako, i da ih onda narezem na nove daljince. Ono sto me muci, sta sa kodovima iz originalnih kljuceva? Imaju li ti moduli, ne striktno ovaj sto sam okacio, nego uopste moduli, procesor ili neki cip da u njih mogu da ubacim nove kodove, i da na taj nacin dobijem sve u jednom kljucu, ( daljinsko zakljucavanje, narezan kljuc i kod da mogu sa istim kljucem i auto da palim )? Eto, nadam se da sam bio jasan. :D
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od BojanM » utorak, 5. feb. 2013. u 19:47h

Okači taj privezak o postojeći ključ i nakrivi kapu.

Kapiram da može i to što si ti zamislio, ali mnogo za*ebancije za premalo efekta.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » utorak, 5. feb. 2013. u 20:02h

Ja to planiram vec duze vreme i nikako se nema vremena-citaj para, za to. Sto kaze moj imenjak, okacis privezak i milina. Bas sam kod kolege video privezak koji mali i elegantan :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od M.M.L. » utorak, 5. feb. 2013. u 21:23h

I ja sam u istom problemu, al ja bih da napravim fabricko daljinsko. Kolega sa foruma mi je rekao da mi treba modul sa nekog istog focusa koji ima daljinsko i kljuc koji cu da prekodiram. E sad, da li taj "donor" mora biti bas focus? Jel moraju imati istu opremu ili kako?

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » utorak, 5. feb. 2013. u 21:44h

Koliko sam i ja informisan u temi koju sam postavio jos kad sam kupio focusa, treba ti modul od focusa koji je imao daljinsku + blanko kljuc sa daljincem koji je cini mi se oko 2000din pa narezivanje i kodiranje, u Kv je 60e kopiranje kod kljuca. E ako vec imas kljuc a hoces da ga prerezes,npr jer se izlizao onda je jeftinije. Takvu sam ja informaciju dobio. Mnogo ce to da kosta :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » utorak, 5. feb. 2013. u 23:31h

Ne mogu da verujem da sam tek sad video da neki daljinci imaju mogucnost ucenja koda, npr. ovaj http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i- ... ve/8644789
Pa to onda i nije neka zajebancija, a dobijem sve sto sam hteo, samo ako to ucenje koda uspe. Znaci, kupim modul, napravim 2 kopije maca od originala, to nisu neke velike pare, narezem maceve na nove daljince, i sa novim daljincem ubacim kodove sa odredjenim postupkom, mislim da sam ovde na forumu procitao kako ide postupak ucenja koda. Ugradim modul u kola i sve radi kao u snu :jeeej: .

Bojane, pare su uvek problem, ja taman poceo da skupljam, ali eto, sad te pare moram da dodam za nosac. :doh:
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » utorak, 5. feb. 2013. u 23:38h

Samo nisam siguran da moze kljuc od forda da se nareze na taj skakavac. ima taj modul u varijanti sa posebnim daljincem, nezavisno od kljuca :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » utorak, 5. feb. 2013. u 23:55h

bojan_kv piše:Samo nisam siguran da moze kljuc od forda da se nareze na taj skakavac. ima taj modul u varijanti sa posebnim daljincem, nezavisno od kljuca :)
Pu, sad si me skenjao :punnish: :) . Ne razumem, na sta mislis kad kazes ima u varijanti sa posebnim daljincem, sta znaci to, da moze kljuc od Forda da se nareze na taj daljinac?
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » utorak, 5. feb. 2013. u 23:59h

Kljuc ostaje tvoj, ne moras da ga narezujes, a dobijes samo daljinski za zakljucavanje :)
A sto si tice daljinskog sa kljucem, kljuc koji dobijes je pljosnat a znas i sam kakav je tvoj kljuc, pa zato i rezonujem da je nemoguce da se nareze
Poslednja izmena: bojan_kv, na dan sreda, 6. feb. 2013. u 00:03h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » sreda, 6. feb. 2013. u 00:03h

bojan_kv piše:Kljuc ostaje tvoj, ne moras da ga narezujes, a dobijes samo daljinski za zakljucavanje :)
Neeeeecu tooooo, hocu sve na jednom kljucu, bem ti zivot :'( . E koja glupost, ovaj modul sto sam okacio ima ucenje koda, a ne moze da se nareze kljuc od Forda, a ostali nemaju ucenje koda, a moze kljud od Forda lelelelele :doh:
Poslednja izmena: pancerFF, na dan sreda, 6. feb. 2013. u 00:09h. Ukupno izmenjeno 2 puta.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » sreda, 6. feb. 2013. u 00:07h

bojan_kv piše: A sto si tice daljinskog sa kljucem, kljuc koji dobijes je pljosnat a znas i sam kakav je tvoj kljuc, pa zato i rezonujem da je nemoguce da se nareze
ovo sam dodao u prethodni post. to je moj zakljucak, nemoj mi verovati. Javice se neko strucniji valjda:)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » sreda, 6. feb. 2013. u 00:12h

bojan_kv piše:
bojan_kv piše: A sto si tice daljinskog sa kljucem, kljuc koji dobijes je pljosnat a znas i sam kakav je tvoj kljuc, pa zato i rezonujem da je nemoguce da se nareze
ovo sam dodao u prethodni post. to je moj zakljucak, nemoj mi verovati. Javice se neko strucniji valjda:)
Ha ha http://www.youtube.com/watch?v=vDuHo2nzf1g. Valjda moze donji deo maca da se izbrusi, tj. malo stanji, pa da se onda nareze, hihihi. :) . Pa to je mehanicki problem, nije nesto komlikovano, mora da moze da se resi. Objektivno, nije to neki problem da imam 2 kljuca na privesku, da ne ispadne da preterujem, ali bih voleo tako, u slucaju da izgubim, bolje da izgubim daljinac, nego da izgubim daljinac i original kljuc. :)
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » sreda, 6. feb. 2013. u 00:18h

Neznam sta da ti kazem, jedino da se raspitas po radnjama za narezivanje kljuceva pa da budes100% siguran, ako se ne javi neko ko ima iskustva sa time ;) thumbsuph
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » sreda, 6. feb. 2013. u 00:24h

bojan_kv piše:Neznam sta da ti kazem, jedino da se raspitas po radnjama za narezivanje kljuceva pa da budes100% siguran, ako se ne javi neko ko ima iskustva sa time ;) thumbsuph
A tako sam i mislio. Nadam se da ce se jos neko javiti ko je imao iskustva. :)
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od PMilan » sreda, 6. feb. 2013. u 09:55h

Nemoze, ovi kljucevi na daljincu su pljosnati, a takve kljuceve imaju vw i audi. Ako mozes nadji negde kluc od pomenutih i uporedi sa tvojim. Nije problem izbrusiti ga i napraviti da bude kao fordov, ali mislim da nema dovoljnu debljinu.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od bojan_kv » sreda, 6. feb. 2013. u 11:04h

Upravo je to ono sto sam ja sumnjao a nisam bio siguran :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » sreda, 6. feb. 2013. u 12:33h

ivan_031 piše:Nemoze, ovi kljucevi na daljincu su pljosnati, a takve kljuceve imaju vw i audi. Ako mozes nadji negde kluc od pomenutih i uporedi sa tvojim. Nije problem izbrusiti ga i napraviti da bude kao fordov, ali mislim da nema dovoljnu debljinu.
Koja glupost, ali je prosto neverovatno da moze za skoro sve automobile, a ne moze za Forda. Koliko vidim svi ti moduli imaju primere sa pljosnatim kljucevima, kako je moguce da ni jedan ne odgovara za Focusa, bem ti fabriku. Moram naci nekog iskusnog ko se bavi tim narezivanjem, dal moze nesto da se sredi. :diablo:
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od BojanM » sreda, 6. feb. 2013. u 13:22h

Pa, za početak, samo Ford (i par fabrika koje su bile pod Fordovim uticajem, kao npr. Jaguar) je imao/ima tzv. Tibbe ključeve... tako da su najmanje "univerzalni" u poređenju sa svim drugim proizvođačima.

Drugo, to što ti piše o "učenju koda", koliko ja znam to znači da možeš da dodaš daljince istog tipa na kinesku "centralu" koja dolazi uz te ključeve (npr. ako hoćeš da dodaš treći, četvrti... itd. ključ na istu centralu). Čisto sumnjam da će kineski ključ da "nauči" Fordov imobilajzer kod. Daj Bože da se varam.

Treće, al' da ne uzmeš za zlo... već sam pokušao da ti nagovestim da želiš od jedne jednostavne stvari da napraviš nešto mnogo komplikovano. Prijateljski savet - uštedi novce i živce :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od Dusan64 » sreda, 6. feb. 2013. u 17:39h

BojanM piše:Drugo, to što ti piše o "učenju koda", koliko ja znam to znači da možeš da dodaš daljince istog tipa na kinesku "centralu" koja dolazi uz te ključeve (npr. ako hoćeš da dodaš treći, četvrti... itd. ključ na istu centralu). Čisto sumnjam da će kineski ključ da "nauči" Fordov imobilajzer kod. Daj Bože da se varam.
Tacno tako. Od toga nema nista.

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » sreda, 6. feb. 2013. u 19:33h

BojanM piše:Pa, za početak, samo Ford (i par fabrika koje su bile pod Fordovim uticajem, kao npr. Jaguar) je imao/ima tzv. Tibbe ključeve... tako da su najmanje "univerzalni" u poređenju sa svim drugim proizvođačima.

Drugo, to što ti piše o "učenju koda", koliko ja znam to znači da možeš da dodaš daljince istog tipa na kinesku "centralu" koja dolazi uz te ključeve (npr. ako hoćeš da dodaš treći, četvrti... itd. ključ na istu centralu). Čisto sumnjam da će kineski ključ da "nauči" Fordov imobilajzer kod. Daj Bože da se varam.

Treće, al' da ne uzmeš za zlo... već sam pokušao da ti nagovestim da želiš od jedne jednostavne stvari da napraviš nešto mnogo komplikovano. Prijateljski savet - uštedi novce i živce :)
:doh: Primljeno k znanju :D, a i kad bolje razmislim, mali servis sutra, za koju nedelju nosac motora, hahahaha, prso sam :suicide:

PS. Zaboravih da pitam, od tih daljinskih modula, imate li neki za preporuku?
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od BojanM » četvrtak, 7. feb. 2013. u 09:43h

Kvalitet je svima otprilike isti, uglavnom ljudi kupuju Bear ili Spy, mada ima xyz kung-fu proizvođača koji samo prepakuju iste uređaje u svoje kutije. Što se mene tiče, pravilo je "onaj kod kojeg mi se najviše dopadaju daljinci", jer je to ionako ono što trpi najviše akanja u toj priči.

Izbegavaj fensi daljince s'srebrni dugmiTJi, jer će se od nosanja po džepu i otključavanja i zaključavanja da se oguli farba pa neće više biti fensi.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » četvrtak, 7. feb. 2013. u 12:12h

BojanM piše:Što se mene tiče, pravilo je "onaj kod kojeg mi se najviše dopadaju daljinci", jer je to ionako ono što trpi najviše akanja u toj priči. Izbegavaj fensi daljince s'srebrni dugmiTJi, jer će se od nosanja po džepu i otključavanja i zaključavanja da se oguli farba pa neće više biti fensi.
Tako sam i razmisljao. thumbsuph
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
unreal32
Poruka: 66
Član foruma od: subota, 13. okt. 2012. u 14:55h
Lokacija: Čačak

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od unreal32 » petak, 1. mar. 2013. u 23:19h

Ista situacija kao kod pancer987 samo ja ne zelim da rezem kljuc (hocu samo privezak da zakacim na postojeci kljuc)... Dakle samo nabavim taj modul sa daljincima (sa opcijama: otkljucaj/zakljucaj, otkljucaj gepek) i elektricar mi to sve ugradi? Jel moze to tako da radi bez problema? Da li jos nesto treba dodavati? :D

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od BojanM » subota, 2. mar. 2013. u 06:55h

Ako čovek zna šta radi, sve može da se napravi. Sa šeme deluje da nije uopšte mnogo komplikovano, ali pošto je kod Focusa modul centralne brave integrisan u jedan alarmni (anti-theft) modul, možda će morati malo da se pomuči... ali nisam nikad lično probao da ugradim u Focus, možda je i vrlo jednostavno. Znam da je ljudima uspevalo.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Daljinsko zakljucavanje all in one

Poruka od pancerFF » sreda, 6. mar. 2013. u 22:18h

Ma da, kako ne moze. Kupi se modul, elektricar ugradi na postojecu semu u kola, i to je to. Pitao sam ja jednog elektricara, kaze da ugradjuje standardno. Rece mi oko 4000din. ruke.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Odgovori

Povratak na „Security“