Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Centralna na daljinski ne radi....

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
Avatar korisnika
apex_division
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 23. okt. 2013. u 08:41h
Lokacija: Novi Sad

Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od apex_division » sreda, 30. okt. 2013. u 08:15h

U pitanju je ford c-max 2005 god. Problem je sto mi ne radi daljinac tj. komande na njemu. Auto normalno otkljucavam sa kljucem i sva vrata rade ali na daljinac nista.
Pokusao sam da promenim bateriju na daljincu i ponovo da ga programiram po uputstvu i opet nista. Da li neko zna gde da trazim dalje problem. Sve osigurace sam ispitao vadio drmao sve ok.
Imam i neki alarm fordov koji je naknadno ugradjen, bar vidim po papirima sto sam dobio uz njega.
Po mom nekom misljenju ili nevalja elektronika u daljinca ili centrala koja prima signal. Zna li neko gde da trazim tu centralu u autu? (ispod haube, kod vozaca ili suvozaca ne bi da raskopusam sve)
Ili je mozda kvar u necem drugom?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od mbole » sreda, 30. okt. 2013. u 12:43h

apex_division piše:Imam i neki alarm fordov koji je naknadno ugradjen, bar vidim po papirima sto sam dobio uz njega.
"Neki alarm" je toliko sirok pojam da samo vrac pogadjac bas specijalizovan za "neke fordove alarme" moze da potrefi o cemu se ustvari radi :)
Posto takve nemamo na forumu, moraces malo vise da se potrudis i das jos koju informaciju, sliku, model.... nesto...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
djidji018
Poruka: 29
Član foruma od: utorak, 6. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Nis

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od djidji018 » ponedeljak, 4. nov. 2013. u 21:10h

imam isti problem sa fokusom 2006. god, probao sam da reprogramiram daljinac, cuje se beep da udje u mod programiranja ali nece da prihvati komandu sa kljuca... probao da programiram svoj daljinac na drugom fokusu, radi bez problema... fordov fabricki alarm je u pitanju sa dvostrukim zakljucavanjem... preko brave sve radi ok.
Slika
By djidji018 at 2012-03-09

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 4. nov. 2013. u 22:14h

apex_division piše:U pitanju je ford c-max 2005 god. Problem je sto mi ne radi daljinac tj. komande na njemu. Auto normalno otkljucavam sa kljucem i sva vrata rade ali na daljinac nista.
Pokusao sam da promenim bateriju na daljincu i ponovo da ga programiram po uputstvu i opet nista. Da li neko zna gde da trazim dalje problem. Sve osigurace sam ispitao vadio drmao sve ok.
Imam i neki alarm fordov koji je naknadno ugradjen, bar vidim po papirima sto sam dobio uz njega.
Po mom nekom misljenju ili nevalja elektronika u daljinca ili centrala koja prima signal. Zna li neko gde da trazim tu centralu u autu? (ispod haube, kod vozaca ili suvozaca ne bi da raskopusam sve)
Ili je mozda kvar u necem drugom?
Otvori ponovo kljuc i pogledaj da nije kontakt sa baterijom ili kontakt kod one ploce izgubljen.Meni se isto tako desavalo i na kraju je bio problem sa kontaktom na ploci.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od mbole » utorak, 5. nov. 2013. u 01:49h

Da ima problem sa daljincem, ne bi mmogao da ga programira u drugom autu.

U sustini nikada ne programiras daljinac, on je zakucan u fabrici prilikom proizvodnje na svoj kod. Samo kazes racunaru u autu da treba da prihvati daljinac sa tim kodom, to jest uvek programiras auto prema daljincu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
apex_division
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 23. okt. 2013. u 08:41h
Lokacija: Novi Sad

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od apex_division » utorak, 5. nov. 2013. u 09:52h

Daljinski jos nisam testirao na drugom autu ili drugi daljinski na mom autu. Nikao da nadjem nekog fordovca pa da probam sve kombinacije.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od mbole » utorak, 5. nov. 2013. u 11:30h

Ja sam odgovarao nan djidjijevu poruku.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
djidji018
Poruka: 29
Član foruma od: utorak, 6. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Nis

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od djidji018 » sreda, 6. nov. 2013. u 22:39h

problem u daljincu nije definitivno... e sad, buni me to sto na bravi sve radi kako treba, i obicno i dvostruko zakljucavanje, alarm takodje, cak i uvek kada probam da udjem u mod programiranja (4x kontakt) dobijem ono beep, samo nece da prihvati kljuc, ni sa drugog fokusa... sto me navodi da je verovatno riknuo neki prijemnik tog signala u autu. e sad gde se on nalazi pojma nemam, nesto sam citao po forumima da je to sve integrisano u kutiji osiguraca u nogama suvozaca, ili da je prijemnik kod svetla kabine, ali nista precizno o tome... na kraju cu ugraditi neki alarm ako ne uspem da resim i toliko...
Slika
By djidji018 at 2012-03-09

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od mbole » četvrtak, 7. nov. 2013. u 03:16h

Kod tebe bi trebalo da ceo posao obavlja GEM, to jest ne postoji poseban prijemnik kao kod ranijih modela.
Tako da je mala verovatnoca da je bas samo to crklo.

Nalazi se kod desnog A stuba.
Proveri da se nije slucajno otkacila/otkinula antena. Obicna crno bela zica koja dolazi na pin 23 konektora GEM-a.

Takodje, prisecam se da je postojao neki sistem zabrane kodiranja dodatnih kljuceva/daljinaca, koji se koristio za firmina i renta car vozila. Al ne mogu da se setim detalja. Mozda je to ukljuceno, pa nece da primi kod od daljinca.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
djidji018
Poruka: 29
Član foruma od: utorak, 6. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Nis

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od djidji018 » četvrtak, 7. nov. 2013. u 08:18h

druze hvala na odgovoru, samo jel moze malo podpitanje? koji je to A stub mrgreen, jel to izmedju prednjih i zadnjih vrata, nije mi poznat taj termin :)
Slika
By djidji018 at 2012-03-09

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od mbole » četvrtak, 7. nov. 2013. u 10:28h

A je prvo slovo azbuke/abecede, pa je i A stub, prvi stub :)
Daklem stub izmedju sofersajbne i prednjih vrata.

Onaj izmedju prednjih i zadnjih vrata je B, a onaj iza zadnjih vrata C.

Evo i par slikica, uz jedno ogranicenje. Ovo je od focusa 2004, nisam siguran da li je posle toga nesto menjano, al trebalo bi da je bar slicno.

Slika

Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
djidji018
Poruka: 29
Član foruma od: utorak, 6. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Nis

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od djidji018 » četvrtak, 7. nov. 2013. u 18:08h

hvala na objasnjenju :) cekam vikend da dobijem malo vremena pa cu da javim jel ima nekih rezultata...
Slika
By djidji018 at 2012-03-09

Avatar korisnika
Dime
Poruka: 5
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 22:22h

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od Dime » četvrtak, 21. nov. 2013. u 12:17h

Sličan problem sa daljincem sam imao sa Focuson (2005.) uputili su me kon klučara pored Sinagoge u NS, čovek je problem rešio za cca 5min i 300din.

Avatar korisnika
djidji018
Poruka: 29
Član foruma od: utorak, 6. mar. 2012. u 22:43h
Lokacija: Nis

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od djidji018 » četvrtak, 28. nov. 2013. u 18:36h

sta sve nisam probao da resim problem i nista, cak sam i rasturao kutiju sa osiguracima jer je u njoj modul za centralu i nikako da proradi... i, kako je pocelo hladno vreme pocne meni akumulator da se muci na paljenju, napunim ga, 2 dana dobro, treci dan opet isto... stavim novi , upalim auto, napravim krug i DALJINSKO ZAKLJUCAVANJE PRORADI i evo radi bez problema. jel moguce da je akumulator bio problem, da je elektronika zbog njega brljavila?
Slika
By djidji018 at 2012-03-09

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Centralna na daljinski ne radi....

Poruka od BojanM » nedelja, 1. dec. 2013. u 12:43h

Može da bude da motori vrata sa starim akumulatorom nisu uspevali da dobiju dovoljno struje da bi otključali automobil. Mada, ako je on uspevao da okrene motor, makar i uz mučenje, imao je sigurno dovoljno struje za par elektromotora brave.

Druga stvar je ako je brava bila zaleđena, pa motor + slab aku nisu mogli da savladaju otpor leda koji "zalepi" mehaničke delove, koji ionako imaju prilično tesnu toleranciju (jer, jel'te, brava).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Security“