Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Alarm da, ne?

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Avatar korisnika
zmajoshi
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 18. okt. 2009. u 01:47h
Lokacija: Bgd

Alarm da, ne?

Poruka od zmajoshi » utorak, 20. okt. 2009. u 23:21h

Kupio sam pre par meseci Fiestu i umesto alarma uzmem full Kasko. Zanima me da li neko ima podatak o tome koliko je ovaj auto
aktuelan kod "pozajmljivaca" istih ;) i uopste ford kao marka. Da li vredi uzimati alarm i ako da koji.
There can be only one FORD!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Alarm da, ne?

Poruka od Markedjani » utorak, 20. okt. 2009. u 23:22h

Ford se apsolutno ne krade i ne treba ti ni alarm.

Zanimljivi za kradju su svi wageni,audiji,mercedesi,BMW-ovi i zastave :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
zmajoshi
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 18. okt. 2009. u 01:47h
Lokacija: Bgd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od zmajoshi » utorak, 20. okt. 2009. u 23:34h

Hvala na brzom odgovoru, u principu tako sam i mislio ali reko' vi koji duze "konzumirate" forda sigurno bolje poznajete prilike u vezi istog.
There can be only one FORD!

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Alarm da, ne?

Poruka od ace1 » sreda, 21. okt. 2009. u 00:00h

dosla su krizna vremena krade se sve,a ima i onih sto kradu samo da bi ukrali ,a posle to sto su ukrali bace
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od 911s [SK] » sreda, 21. okt. 2009. u 00:39h

Kao sto Ace rece, alarm donekle cuva od sîtnih lopova i klinaca-narkomana-drogerasa. Ako se profesionalac nameraci da ti dekne auto nece ti nista pomoci.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Alarm da, ne?

Poruka od Dusan64 » sreda, 21. okt. 2009. u 01:20h

Osim kaska... ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od 911s [SK] » sreda, 21. okt. 2009. u 16:59h

Koliko slučajeva znaš da je kasko isplatio više od 70% realne vrednosti ukradenog vozila?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Alarm da, ne?

Poruka od Dusan64 » sreda, 21. okt. 2009. u 23:00h

Komsiju skoro udario tramvaj,Peugeot 407,sve su mu platili... Al ne znam puno ljudi koji su imali kasko a ukraden im je auto..ali znam za cukanja,kradju enterijera kompletnog (na megane-u) i sve je bilo regulisano kako treba...

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Alarm da, ne?

Poruka od bossko77 » četvrtak, 22. okt. 2009. u 15:18h

Cudi me da su ti dali full kasko kad nemas alarmni uredjaj na autu ..to su obicno postavljali kao uslov cak su i slali u odredjene servise za montazu alarma i meh. zastite..
Alarm je tu da bi sprecio koliko toliko da nekom ne padne na pamet da ti otvori auto i pokrade sve iz njega , tesko da ce ga neko ukrasti al ako nemas nikakvu zastitu kome bude trebao takav auto suzices mu izbor za kradju..
Jos korist od alarma je povezivanje na centralnu bravu i bravu od gepeka ukoliko nemas fab. na kljucu ili ako ti treba veci domet tj stanujes u zgradi a hoces da otkljucas auto iz nekog razloga.itd..
A i taj full kasko ti isplacuju po njihovoj proceni plus jos nesto umanje i sigurno za te pare neces moci da kupis isti...
Najbolja kombinacija je da imas i jedno i drugo jer su to razlicite stvari.. ;)
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
zmajoshi
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 18. okt. 2009. u 01:47h
Lokacija: Bgd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od zmajoshi » subota, 24. okt. 2009. u 10:53h

Alarm nije obavezan kod kaska. Ali kod nekih osiguravajucih kuca imash olaksice ako imash neku mehanicku zastitu
ili alarm. Ja sam konkretno uzeo kod Wiener stadtische osiguranja. Racunam bolje mi je da dam 310€ za kasko
nego slicnu sumu za alarm od kog nemam nista ako mi ukradu auto ili obiju i uzmu nesto iz njega.
Ali cinjenica je da je bar neki zeder i kasko najbolja kombinacija.
There can be only one FORD!

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Alarm da, ne?

Poruka od bossko77 » subota, 24. okt. 2009. u 11:36h

Ma kakav zeder na fordu pogotovo na Fiesti,bacanje para..
da ukratko uporedim te dve stvari jer sa tim radim oko 10g
Prednost alarma
-alarm ne kosta vise od 120e
-ima ozbiljnu el. blokadu vozila
-ima daljinsko otkljucavanje centralne gepeka itd
-upozorava te ukoliko neko otvori vrata ,razbije prozor ili udje u auto
-ne cimas se da se savijas ispod volana da trazis rupu gde da ubodes kljuc od zedera
-ne lupas po stangi volana kao zeder na rupama (u vecini slucajeva)
- itd
Slicnosti
- imaju el. blokadu sa tim sto kod zedera zica od blokade se vidi i lako secne
Prednost zedera
- u tvom slucaju ne postoju ,osim sto ne mogu da ti odguraju auto zbog blokiranog volana(ukoliko je to prednost)
jos jedna stvar a to je da u par navrata su se zalili ljudi koji su samo imali meh. blokadu je da su im lopovi se izivljavali po enterijeru kad nisu mogli da ukradu auto..
Kasko za te pare sumljam da pokriva sve vrste stete 100% i sigurno ti nece nadoknaditi kad ti neko ukrade nesto iz kola..Koji si paket kaska uzeo A,B,C ili D?
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
zmajoshi
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 18. okt. 2009. u 01:47h
Lokacija: Bgd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od zmajoshi » nedelja, 25. okt. 2009. u 12:56h

Te prednosti koje si naveo kod alarma i nisu bash neke. Centralnu bravu vec imam a sto se tice tog upozorenja da je neko vec usao u auto od toga nemam nista.
U svakom slucaju steta je vec nastala i od nje ce da me zastiti jedino kasko. A koliko sam ja cuo od ljudi koji se bave time nema tog alarma koji "pozajmljivaci"
ne mogu da onesposobe tako da je za mene alarm bacena para. Ja sam uzeo paket D kasko osiguranja u kome lepo kaze da sam osigurano od:
saobracajne nezgode, udara nekog predmeta, pozara, udar groma, eksplozije, oluje, grada, manifestacije ili demonstracije :-), zlonamernih postupaka
ili obesti trecih lica, ostecenja tapaciranih delova u vozilu itd itd . Tako i da u slucaju izivljavanja onih koji ne mogu da odvezu auto imam pokrice a to mi je
vaznije od bilo kog alarma.
There can be only one FORD!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Alarm da, ne?

Poruka od Markedjani » nedelja, 25. okt. 2009. u 13:07h

Ja imam fobiju od tih alarma...

Stalno se plašim da može da pobrljavi i da krene da svira sam od sebe... ili kao što mi se jednom desilo da sam deaktivirao alarm ali je blokada goriva ostala... pa sam morao da šlepam auto jer nisam znao šta ga je mučilo.

KAd mi se to desilo istog trenutka sam iščupao alarm i stavio običan modul za daljinsko zaključavanje.

Mislim stvarno... fordove apsolutno niko ne dira,nisu zanimljivi ni kod nas ni u inostranstvu.

A i sama pomisao da platim nekom da mi secka instalaciju mi se baš i ne sviđa.

Samo muke sa tim alarmima.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Alarm da, ne?

Poruka od bossko77 » nedelja, 25. okt. 2009. u 15:28h

Upravu si zmajosi bolje leciti nego spreciti.. mrgreen
Alarm ti nece spreciti da ti ukradu auto ko se namerio..al bar ces moci da reagujes kad cujes alarm..a ne jedno jutro dodjes do auta zateknes razbijen prozor razdrndan enterijer pocupane zice od cd-a i sl ..sumljam da ce ti biti svejedno sto to nisi mogao da sprecis..da bolecete bas jer imas kasko, a sa tako razjebanim autom treba da se prcas po osiguravajucim drustvima dok ti ne nadoknade stetu...pa onda kad namestis auto ima opet da ti ga tresnu ako vide nesto vredno u njemu..a ti se onda opet cimaj i budi bez kola dok se to ne popravi..(ovo ti govorim iz iskustva od raznih stranki, a naplata kaska znam kako ide jer se sa njima cimam za 15 kola koji su mi osigurani u firmi)

P.S. Najbolje je da ni ne zakljucavas auto ,a mozes i da drzis kljuceve u suncobranu ko ameri ..da se"pozamljivaci"ne muce jer imas full kasko ! lol

Uostalom nisi ni trebao da otvaras temu kad si unapred odlucio sta ces..a i ne znam sto se upustam u pricu da ti objasnjavam kad su kasko i alarm dve razlicite stvari ...

Markedjani tvoj strah od alarma je opravdan i ja sam bezbroj puta izlazio na teren zbog crknute blokade , samo taj problem je odavno resen zato i cene alama variraju pri ugradnji nije svejedno gde ides i kolko ces da platis..sta da ti kazem kad alarm sa kojim moja firma radi,dajemo vlasniku garanciju dokle god je auto kod njega..a ako ti ikad treba alam sa ugradnjom javi se i nece te boleti glava.. ;)
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 25. okt. 2009. u 18:11h

zmajoshi piše: A koliko sam ja cuo od ljudi koji se bave time nema tog alarma koji "pozajmljivaci"
ne mogu da onesposobe tako da je za mene alarm bacena para.
Ja sam čuo da od ljudi koji se bave istim poslom da nema tog vozila koji "pozajmljivači" ne mogu da ukradu tako da ne vidim poentu toga što si uopšte kupio auto.
Markedjani piše:Ja imam fobiju od tih alarma...

Mislim stvarno... fordove apsolutno niko ne dira,nisu zanimljivi ni kod nas ni u inostranstvu.
Diraju Fordove, veruj mi da diraju, kradu muziku, obijaju vrata, kradu iz gepeka... Ko kaže da ih ne diraju?
A drugo, kada je alarm ugradjen kako treba neće biti problema sa istim, isto kao i bukvalno bilo koji drugi deo u automobilu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
zmajoshi
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 18. okt. 2009. u 01:47h
Lokacija: Bgd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od zmajoshi » nedelja, 25. okt. 2009. u 18:55h

Jel ja to osetim malo gorcine u glasu. Ljudi ja kapiram da vi prodajete alarme ali ja uopste ne pokusavam da vam rasteram musterije. Ja josh nisam cuo da je nekoga alarm spasio ni nakoji nacin pa
sam zato i postavio pitanje u nadi da ce me mozda neko razuveriti nekim korisnim savetom a ne ovako. Tacno je da ce proci neko vreme dok ne naplatim osiguranje ali cu ga bar naplatiti u suprotnom
mogu samo da se slikam.
Meni je auto garaziran i ako pokusaju da ga ukradu sigurno ga necu cuti ;( . Kapiram i da dosta ljudi ugradjuje alarme zbog centralne (ko nema) ali meni to nije cilj.
Nema potrebe za zluradim i ironicnim komentarima.
U svakom slucaju hvala na ogovorima
There can be only one FORD!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 25. okt. 2009. u 18:58h

Ja ne prodajem alarme niti se komercijalno bavim istima.
Kada bi plejeri, zvučnici i ostali slobodni zanimljivi delovi po kolima mogli da pričaju, verovatno bi i čuo da su alarmi nekoga spasili. :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Alarm da, ne?

Poruka od bossko77 » nedelja, 25. okt. 2009. u 19:36h

Naravno da su spasili to im je i funkcija..tesko da ces ti da rasteras musterije jer ti je misljenje dosta subjektivno..ja se alarmnim sistemima bavim vec deceniju doduse zadnjih godina sam u sektoru za objekte tako da svrhu i korist alarma znam kao i ostalih sistema..mnogo puta sam prisustvovao slucajevim kradja kola preko video snimka koje sam skidao od raznih musterija i uvek su to bila kola bez alarma obicno stranci..a u svojoj praksi samo jednom mi je dosao auto koji je ukraden ,a da sam mu stavio alarm i to su ga odslepali(covek je video sa terase) i u nekoj garazi eliminisali alarm, a na licu mesta je to veoma tesko..
Konkretno meni treba da eliminisem alarm sa kola ako vidim koji je model u pitanju i ako nije specijalno(u vecini slucajeva znam na svakom modelu gde se obicno stavljaju centrale) sakriven , do 5 min max...A za koliko treba coveku koji krade na parkingu a pritom ne zna kad ce vlasnik da se pojavi a alarm urla na sve strane ...

Trazio si misljenje strucnjaka i dobio si...komentari su malo i saljivi jer si zapeo za taj kasko kao da vise nista u zivotu ne treba da uradis na kolima..

Veruj mi ima osig. kuca dobru racunicu ...ti imas ogranicen broj prijava kvarova godisnje koji ti oni nadoknadjuju full ,a i sledece godine ce ti biti skuplji kasko jer si imao steta u predhodnoj i to sto ti oni poprave retko bude kao fabricki ..Kad te vide servisi da dodjes na popravku preko kaska samo trljaju ruke ..omlate auto kako tako( retko ko odradi kako treba) i uzidaju se na stetu i bombona ..pa ti posle reklamiraj..
Moj savet cuvaj taj auto i ne oslanjaj se mnogo na kasko ..pozdrav
Sto se mene tice tema zakljucena
SlikaSlikaSlikaSlika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Alarm da, ne?

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 12. nov. 2009. u 17:13h

Markedjani piše:Ja imam fobiju od tih alarma...

Stalno se plašim da može da pobrljavi i da krene da svira sam od sebe... ili kao što mi se jednom desilo da sam deaktivirao alarm ali je blokada goriva ostala... pa sam morao da šlepam auto jer nisam znao šta ga je mučilo.

KAd mi se to desilo istog trenutka sam iščupao alarm i stavio običan modul za daljinsko zaključavanje.

Mislim stvarno... fordove apsolutno niko ne dira,nisu zanimljivi ni kod nas ni u inostranstvu.

A i sama pomisao da platim nekom da mi secka instalaciju mi se baš i ne sviđa.

Samo muke sa tim alarmima.
ja sam se navikao,ali alarm ne bi stavljao dobrovoljno,nego sam dobio sa kolima. I bas to mi se desilo, u 4 ujutru mi zvoni komssiluk na vrata jer se alarm ukljucio. zasto ne znam,dal je neka macka skocila ili sta je,ali je stres.

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Alarm da, ne?

Poruka od DrazenNS » petak, 4. dec. 2009. u 23:21h

Ja sam ubacio alarm u svog forda zbog nekih drugih razloga. Pocele su brave da me zezaju na kolima pa mi je to bilo brzo a fino resenje. Da ne kupujem druge i ne zezam se. Mislim na otkljucavanje i zakljucavanje na vozacevim vratima i gepeku. A naravno tu je i prednost brzog otkljucavanja po kisi i slicno. A sto se samog alarma kao alarma tice ne mogu reci da mi puno znaci. Uzeo sam ga jer je razlika u ceni 10 evra u odnosu na samo centralnu. Ako neko hoce da ukrade CD iz kola razbice staklo i uzece. A kola tesko da ce krasti. Barem se ja za svoja toga ne plasim. :))) A i mocno izgleda kada stanem pored nekih novijih kola pa se cuje alarm a na novijim ne. Ili otvorim gepek preko daljinskog. :)))

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Alarm da, ne?

Poruka od Dusan64 » subota, 5. dec. 2009. u 00:31h

Ako nemas brave,ili ne rade,a centalna te zezne... Ili ti se isprazni akumulator nekad skroz iz nekog razloga...mozes da se pozdravis sa otvaranjem auta...

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Alarm da, ne?

Poruka od DrazenNS » subota, 5. dec. 2009. u 00:43h

Rade brave ali slabije. Treba malo levo desno dok ne otkljuca. Nisu bas nesto dobre. I vremenom bi se pokvarile skroz. Tako da sada imam centralnu koja mi radi uvek. A u slucaju necega (mada nije nikada bilo problema) mogu da otkuljucam preko brave.

Avatar korisnika
Paya le
Poruka: 57
Član foruma od: subota, 15. nov. 2008. u 02:33h
Lokacija: Leskovac

Re: Alarm da, ne?

Poruka od Paya le » nedelja, 14. nov. 2010. u 23:52h

zivi primer da alarm spasava barem muziku u kolima je moj jer su mi sa proslog auta pokusali da razbiju prozor i ukljucio se senzor za vibraciju pa je pistalo na sve strane i normalno niko tad ne pokusava da izvadi nesto iz kola nego tutanj. Prozor za sierru 10 eura a mp3 alpine placen 70 eura sto znaci mnogo manje nego sto je moglo da bude. thumbsuph

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Alarm da, ne?

Poruka od RSS » sreda, 15. maj 2013. u 13:03h

Najbolje da se proda auto i da se ne razmišlja o krađi i sl. :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Po meni ako baš paranoišeš ( ni ja nisam daleko ), onda ugradiš alarm, pomeriš OBD, uradiš prekid struje i platiš kasko.

Što se alarma tiče , to je više onako da znaš da ti se klinci ne penju na auto i da amateri ne otvaraju vrata.
Na jednom od kola sam imao sa pejdžerom pa sam znao kad se moj pali i sl. Kum opet ugradio da pali auto iz kuće, sve može samo treba vremena i para.
Zeder je meni glupost, čuo sam da alat za zeder košta 300eur a znam čoveka što su mu isekli sve po kolima jer nisu oterali auto.

Naše osiguravajuće kuće su lopov do lopova, pa je i tu kocka kada i koliko para ćeš dobiti. Zlu ne trebalo na kraju angažuješ advokata koji ti uzme 20-30% a suđenje ti traje i do godinu dana.
Ja se nosim mišlju da uzmem kasko ali ne zbog krađe nego zbog ostalih stvari, a prekid struje ti je uvek ok, to i sam možeš. Dobar prekidač i skriveno mesto.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Alarm da, ne?

Poruka od BojanM » sreda, 15. maj 2013. u 13:05h

Iiii još četiri bambija za podizanje teme posle dve i po godine.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Security“