Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa alarmom?

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
mladenbg
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2015. u 14:23h

Problem sa alarmom?

Poruka od mladenbg » ponedeljak, 22. jun 2015. u 14:53h

Pomagajte ljudi!

Naime, kupio sam Ford Fiestu 1.25 benzinca 2014 godiste polovnog, presao 16000km. Uradjen mu je mali servis pre mesec dana i to je to, sto se i vidi, auto je maltene nov. Posto je manje vise klot i lik koji ga je kupio novog nije hteo da doplati za kod kljuc, otisao sam da mu stavim alarm kako bih imao i neku sigurnost a i mogucnost da auto otkljucavam/zakljucavam daljinski.

Zvao sam nekoliko servisa i u jednom su mi rekli da mozemo za 130e da ugradimo kobru i kao to je to(odmah mi je bilo sumnjivo posto su mi u drugim servisima pricali kako je komplikovana ugradnja alarma posto nema modul, a ima centralnu bravu, kao elektronika, novi auto, bla bla... I najmanje sto su mi rekli u drugim servisima je 200e ali ni to nije sigurno kao moraju da provere da li ce da zavrsi posao). I odem ja kod ovog lika sto je najjeftiniji, izgleda mi korektno i ne kao neki prevarant i rekoh ugradjuj alarm.

Pre 4 dana ga ugradimo i odmah taj dan primetim bagove, upalio mi se lazni alarm deset puta, dva puta ga otkljucam daljinski i udjem u kola a on ne ugasi alarm pa krene da pisti. Taj isti dan zovem i dogovorimo se sutra da dodjem da sredimo to. Dodjem sutra i ne srede ga uopste posto im trebaju neki transformatori valjda bla bla kao to je problem, ovaj majstor nije imao iskustva sa takvim kolima(gde auto nema modul a noviji je) i kao samo da uzmu to i sredice ga.

Ujedno sam i primetio da mi unutrasnje svetlo non stop radi kad je stavljeno na mod da se pali samo kad su otvorena vrata. Posto sam auto uzeo pre 6 dana, nisam primetio da je bio problem sa tim svetlom, ali mi sestra kaze da je radilo normalno sto posto. Majstor mi kaze kako misli da to nema veze sa njim i da je on to primetio.

Danas je trebalo da odem ujutru da sredimo alarm, ali sam imao neke neodlozive obaveze pa smo pomerili za sutra ujutru. Upalim ja kola, odem do pekare, parkiram se ispred i zakljucam ga daljinski(sto inace nisam radio poslednjih par dana da mi ne bi pistao i trosio akumulator), vratim se za dva min, otkljucam kola, kad ono nece da upali :'(

Iscimam drugara, upalimo na kablove i ide najnormalnije, odem zavrsim sta sam imao, parkiram se ispred zgrade, probam opet i nece da upali.

Zovem majstora on mi kaze slab ti je akumulator, ja mu kazem lice nemoj da pricas gluposti auto je star godinu dana tacno nema sanse :ozid:

Da li je ove probleme mogao da mi napravi taj alarm?

Hvala na odgovorima, i izvinjavam se na opsirnom postu, napisao sam ovako kako ne bi bilo nedoumica oko problema. :)

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 22. jun 2015. u 18:20h

Verovatno je napravio :) Idi neka resavaju, ne znam da li bi se bilo ko drugi uhvatio da resava tudje gluposti sa strujom. Probaj na finjaka, ako palamude zapreti inspekcijom, ovo ono, i resice se.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 22. jun 2015. u 19:47h

Problem ti mogu rešiti jedino ti koji su ga i napravili.

I odakle ti ideja da stavljaš na forda alarm ?!

trebao si najprostije daljinsko zaključavanje i auf fiderzen.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

mladenbg
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2015. u 14:23h

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od mladenbg » ponedeljak, 22. jun 2015. u 20:01h

Sutra idem pa cu da javim sta se desilo.

Pa bio sam u Grand Motorsu i lik sto radi mi je rekao da nikako nije isplativo to da radim jer treba ceo kompjuter da se menja.

mladenbg
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2015. u 14:23h

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od mladenbg » sreda, 24. jun 2015. u 11:47h

Juce mi je auto bio kod njih 6 sati i opet nisu uspeli da srede alarm. Kaze mi majstor da je sredjen sto posto, ja dodjem kuci a on zapisti vise puta, odlepio sam.

Sto se tice akumulatora, on je crko skroz, nabedjivali smo se pola sata, ja im kazem vi ste krivi oni kazu nisu i tako u krug. Ja mislim da se desio neki kratak spoj zato sto je alarm bio lose postavljen.

Danas idem OPET da sredjujem budjavi alarm, kao dovesce inzenjera da vidi u cemu je problem.

Toliko stresova zbog alarma ne mogu da verujem!

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2993
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od Aca06 » subota, 29. avg. 2015. u 12:27h

Problem I kod mene na Mondeu. Kvazi majstori su ugradili alarm o kome sam vec pisao I sad kad god ugasim auto I kljuc vratim u nulti polozaj auto se sam zakljuca. Da bih izasao iz njaga moram prvo da povucem rucicu na mojim vratma da se otkljucaju brave pa tek onda da da povucem polugu da bi otvorio vrata sa unutrasnje strane. :'(
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
cayrus
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 29. maj 2015. u 13:10h
Lokacija: BG - Kaluđerica

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od cayrus » četvrtak, 24. sep. 2015. u 17:13h

Izvinjavam se sto upadam u temu, ali izgleda da je pouka price: NE UGRADJUJTE ALARM U FORD NAHNADNO! :)
A inace sam i ja malo razmisljao na tu temu, ali odustajem na vreme.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem sa alarmom?

Poruka od mbole » petak, 25. sep. 2015. u 03:43h

'Bem li ga, ja sam ga ugradio vlo brzo nakon kupovine (pre 12 godina).
Do dana danasnjeg, pre par godina crkla je jedna dioda, koja sluzi da odvoji migavce (dodaje se spolja, direktno na zice), to zamenio, i nikakvih drugih problema nisam imao.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Security“