Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk1 alarm poblesavio

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
djole fiesta
Poruka: 111
Član foruma od: petak, 17. feb. 2012. u 23:45h
Lokacija: Šabac

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od djole fiesta » sreda, 7. sep. 2016. u 21:36h

Ne odmažem ja Bole, nego ti filozofiraš.... Jedino što na ovom forumu pišem su stvari sa kojima imam iskustva... A ti si se raspisao o bravi koju u životu nisi video... Izlistaj aktuelne oglase na netu i prepoznaj bravu koja je sa alarmom i bez alarma. Ja sam nekome pomogao da se ne zezne i kupi bravu na prvu loptu, koja na prvi pogled izgleda isto kao stara... Ti si dva dana listao TIS i e-CAT da bi našao kodove za brave a tih kodova verovatno na bravi i nema (žao mi je što sam staru izgleda bacio pa ne mogu da je slikam).
Upustio si se u priču o elektronici (očekivao sam definiciju sa wikipedije) ali kad pišeš o elektronskim komponentama onda moraš da znaš da je prekidač ili taster ili sklopka osnovni deo svakog strujnog kola. Nema ni jednog električnog uređaja koji nema prekidač, deo koji zatvara ili prekida strujno kolo. U svakoj elektro šemi imaš prekidač. A šta je senzor pokreta ako nije prekidač? Prosvetli me! Elektronski deo koji radi na pricipu božanskih sila? Daj molim te.... Senzor pokreta je "elektronski deo", pa to si lupio i ostao živ...
Priznaj jednom da nisi u pravu, imaćeš još jedan post više a to ti je izgleda jedina poenta...

A poređenje zida sa krevetom je toliko nisko, da mislim da ti je vrlo povređena sujeta sveznalice na ovom forumu...
Više se neću oglašavati na ovoj temi... Nema svrhe... Odoh da igram WOT

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od mbole » četvrtak, 8. sep. 2016. u 00:40h

U eCat treba oba minuta da se pronadju finis kodovi tog dela

Ti ne razlikujes elektricne i elektronske komponente, tako da je dalja diskusija sa tobom besmislena.

Al ajd da te prosvetlim, kad si vec pitao:
Senzor pokreta je kod auto alarma kakvi idu u forda ultrazvucni emiter/prijemnik, i nema nikakve veze sa prekidacem.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

djole fiesta
Poruka: 111
Član foruma od: petak, 17. feb. 2012. u 23:45h
Lokacija: Šabac

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od djole fiesta » nedelja, 18. sep. 2016. u 01:01h

Ajde prosvetli me, šta uradi prijemnik kada ne dobije signal od emitera? Prekine kolo... Zar onda nije prekidač? O čemu bre ti pričaš?
mbole piše: Al ajd da te prosvetlim, kad si vec pitao:
Senzor pokreta je kod auto alarma kakvi idu u forda ultrazvucni emiter/prijemnik, i nema nikakve veze sa prekidacem.

Evo mene neukog zanima kako se alarm na focusu uključi ako neko proturi ruku kroz prozor?

I ajd uzmi unimer i kodove u ruke pa reci da li je ovo brava koja podržava alarm?

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od mbole » nedelja, 18. sep. 2016. u 01:52h

Najverovatnije ne podrzava, posto bi ili sa druge strane ili ispod ovog crnog poklopca trebalo da je fordov engleski part no: XS41-16700-CF. Al to naravno nisi slikao :)
A kratke mi zice od unimera da dobacim i izmerim kako treba.

Nazalost, ocigledno ne mozes da shvatis o cemu pricam.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

djole fiesta
Poruka: 111
Član foruma od: petak, 17. feb. 2012. u 23:45h
Lokacija: Šabac

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od djole fiesta » nedelja, 18. sep. 2016. u 23:59h

Dragi Mbole evo ti druga strana brave, nisam ja slikao nego je oglas sa e-bay, to je jedini oglas gde su se neki brojevi i kodovi videli

Slika

Da si nekada imao tu bravu u ruci znao bi da ovo crno nije poklopac nego metalno kućište brave koje je zapertlovano. Kada ga otvoriš brava je gotova....

Ja stvarno ne shvatam o čemu ti pričaš, od mog jednostavnog posta i saveta ljudima da se ne zaleću pri kupovini brave ti si krenuo o priči o elektronici i prekidačima.

O čemu ti pričaš? O tome da prekidači nisu elektronika... Ajde malo proguglaj kako radi procesor na tvom računaru... Šta je 1 a šta je 0...? E kad to budeš shvatio, onda ćemo moći da raspravljamo...

Da, ... , sada sam zbunjen šta treba da piše na bravi?
mbole piše: ispod ovog crnog poklopca trebalo da je fordov engleski part no: XS41-16700-CF
ili
mbole piše: A kad krenes sa starim delom, pogledas finis kod na njemu i onome sto ti nude.

4555047 - With Perimeter Anti-Theft (kao i 4062033, 1066784)
4555048 - Less Anti-Theft Alarm (kao i 4062032, 1066783)
Ne razumem...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. sep. 2016. u 01:13h

Prekidac, o kakvom ovde pricamo je elektromehanicka naprava, a ne elektronika.

Obican glupavi prekidac sa dva kontakta koji su ili u fizickom spoju ili nisu. Nema e od elektronike.
Ko kad bi reko da u prekidacu za svetlo na zidu imas elektroniku.
A racunar sa takvim prekidacima bi bio malo poveca naprava :)

Tranzistor koji radi u prekidackom rezimu, nije isto sto i prekidac.
Fala na pitanju, sasvim dobro znam kako radi mikroprocesor.

I od toga smo i poceli.
I od toga da je nemoguce ustanoviti koji je sa a koji bez prekidaca.

A ispitivanje obicnog prekidaca unimerom je trivijalna stvar. Mozda tebi deluje komplikovano, otkud znam. Vecini je prosto.

Ne razumes da ford ima FINIS i engleske kataloske brojeve delova. Na nekima pise jedno na nekima drugo, na nekima oba.

Ne pricam o crnom sa druge strane brave. Part no je utisnut u donjem levom uglu, na prvoj slici, ispod ovog crnog dela, za koji sam pretpostavio da je plastika. Al koiko vidim, u pitanju je limce koje se samo svuce. Nigde nista zaperlovano ne vidim
A sto bih morao da ga imam u ruci da bih znao kako radi?
Ili mislis da je to sto si nesto drzao u ruci dokaz da znas kako funkcionise i sta ima unutra?
Na Drini ćuprija? ĆIto? Hodo bolan :)

Treca slika: https://www.varaosahaku.fi/fi-fi/Hae/Os ... -16700-CF/

PS
Leba ti, sta si po struci/obrazovanju?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

djole fiesta
Poruka: 111
Član foruma od: petak, 17. feb. 2012. u 23:45h
Lokacija: Šabac

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od djole fiesta » utorak, 27. sep. 2016. u 01:22h

Dragi MBole ja sam diplomirani inženjer tehnologije (hemijske), po starom...
U tom smislu, šta si ti po obrazovanju? Vrlo si aktivan na temama o EGR-u i izduvnim gasovima, u temama o ovim H2 generatorima, dizne ti nisu strane, vidim da si na stolarskom forumu glavni a veliki si tumač i elektronike na fordu (alarmi, i instalacije).... Primećujem da čitaš i Andrića...
Zamolio bih te da mi kažeš da li je brava koju si linkovao sa alrmom ili bez alarma, ne mogu da nađem taj finiš kod? Bilo bi lepo da ga zaokružiš, čisto ako neko reši da je kupi preko internet oglasa? Raprava nije krenula od prekidača, već od mog upozorenja da je brava koja podržava alarm i brava koja ga ne podržava, spolja potpuno iste...
djole fiesta piše: Nema razlike između brave sa alarmom i brave bez alarma. I jedna i druga imaju prilkjucak za džek za alarm, spolja potpuno iste al jedna sa a druga bez elektronike. .

I ti se uhvatio za elektroniku, prekidač, finiš kodove i unimer...
Evo ja tvrdim da ti pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma, samo da bi imao što više postova...

P.S.: O napisah elektronika na fordu, to je sigurno greška, bolje je elektrotehnika forda, ebem li ga...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od mbole » utorak, 27. sep. 2016. u 08:43h

Nikad necu ukapirati cemu sluzi "sto vise postova", i zasto bi neko to uopste radio?
Svrha foruma je da ljudi razmenjuju misljenja, informacije... tako da je sasvim normalno da neko pise o necemu sto misli da zna.

Sto se tice formalnog obrazovanja:
Laboratorijski tehnicar za fiziku
Automehanicar
Precizni mehanicar
Pola masinskog fakulteta (jbg... neke druge okolnosti su uslovile da se pocne sa radom, a dalje nije moglo oba).
Tu skoro sam postao i diplomirani dizajner (... neko je spojio dizajn i IT na isti smer faxa, prve 2 godine su zajednicke, a IT je krenuo dve godine kasnije, tako da jos nije stigao do razlike, pa daj da odradim zajednicki deo)
Struja me oduvek zanimala, pa sam ucio van skole. Mnogo teze nego u skoli, al da se nauciti.

Brava sa linka je bez alarma, i nema na sebi FINIS vec Engleski part no. XS41-16700-CF (ford koristi oba sistema)
One sa predzadnjim slovom B su sa alarmom, one sa predzadnjim slovom C su bez alarma.
Slika

Iza ove recenice si imao i:
"Na otpadu nemaju način da ih razlikuju."

A moj odgovor je bio:
U bravi nema elektronike, vec je u pitanju obican prekidac (tacnije taster).
Postoje bar dva nacina da se razlikuju (unimer i kataloski broj).

Zasto je to tebe "pogodilo" zaista ne shvatam.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

djole fiesta
Poruka: 111
Član foruma od: petak, 17. feb. 2012. u 23:45h
Lokacija: Šabac

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od djole fiesta » utorak, 27. sep. 2016. u 23:08h

Mbole, jedno pitanje, nevezano za našu raspravu...Danas sam se dohvatio TIS-a... Znači nije nikakvo pitanje sa zlom namerom. I po mojoj logici je u bravi prekidač koji otvori ili zatvori kolo... Ali zašto u TIS-u savetuju merenje otpora u bravi? Tamo piše ako sam dobro shvatio, da brava ako je otvorena (otključana) treba da ima otpor preko 10 kilooma. Ako je običan prekidač koji prekida kolo, kako otpor u opšte može da se izmeri?

Stvarno nije neko trik pitanje, već stvarno piše (ako sam dobro razumeo, manje od 5 oma kad je zatvorena i više od 10 kilooma kad je otvorena...

P.S. Laboratorijski tehničar za fiziku je bio jedan od smerova u Šabačkoj gimnaziji u moje vreme (usmereno obrazovanje).Redak smer zar ne?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od mbole » sreda, 28. sep. 2016. u 04:00h

Svuda u TIS-u (bar koliko sam ja nasao), 5 oma je gornja granica gde se smatra da je kontakt ostvaren, a 10K oma donja granica da kontakta nema.
Ne znam zasto su uveli tu granicu, ali u sustini i beskonacan otpor (otvoren prekidac) je preko 10K oma. Valjda racunaju na stroku, masnocu i slicno, sto bi moglo da proizvede nekakav merljiv otpor, a kola koja "gledaju" prekidace to vide kao otvoren (u krajnjoj liniji, ni sijalica na 10K oma nece zasvetleti).

Recimo naci ces iste vrednosti i pri testu prekidaca na vratima (door latch) korak A17 u istoj sekciji (anti teft active)

Potpuno isti test je i za prekidac haube na mom autu, koji nije u sastavu brave, ili za prekidace u vratima, ili prekidac na vratima gepeka (LIFTGATE/LUGGAGE COMPARTMENT LID INHIBIT SWITCH mondeo 1996 do 2000), za koji apsolutno znam da je obican prekidac, doduse naizmenicni sa tri kontakta (rasturao ga posto je bio neispravan, al nije bilo leba da ga opravim, pa sam pazario polovan)

Da, lab. tehnicar je bio prilicno redak smer. Koliko znam u Bg je postojao samo u dve skole (X i I gimnazija) i to po dva odeljenja. A nisu se bas nesto ni tukli za njega, sto i nije neko cudo kad znas da smo imali 5 fizika :) (opsta, primenjena, astrofizika, laboratorijski praktikum, i tehnika fizickog eksperimenta).
Inace... isto nam je vreme :) samo sto sam ja imao tu "srecu" da budem prva generacija usmerenog.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2995
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od Aca06 » petak, 7. maj 2021. u 11:27h

Igranka sa Fokusom se nastavlja.
Crkli su mi oba zvucnika od alarma.
Gde ima ovako nesto da se nadje, zvao sam nekoliko otpada i svi me pitaju odakle to na fordu?
Ovako to i izgleda
Slika

Slika

Slika

Slika

Na prvoj slici ispod ova dva kruga stoje zvucnici koji su pljosnati i oba su se odlemila na srednjem delu, pokusao sam da ih ponovo zalemim ali mi bas nesto ne ide :( .
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2995
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Focus mk1 alarm poblesavio

Poruka od Aca06 » petak, 7. maj 2021. u 17:21h

Kad ne znas ko se zove deo onda ga krstis kako ti odgovara :doh:
Nisu u pitanju zvucnici nego membrane :bravo:
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Odgovori

Povratak na „Security“