Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Centralna brava - Focus mk1 2004

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
bojsa
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. avg. 2011. u 17:38h
Lokacija: Beograd, Cukaricka Padina

Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od bojsa » ponedeljak, 15. avg. 2011. u 13:55h

Odmah jedno pitanje, da li je neko imao problem da mu se centralna po pritisku na daljincu otkljuca i par sekundi kasnije otkljuca. Proverio sam da li neka vrata nisu dobro zatvorena, ali s obzirom da je model sa troja vrata, nema mnogo da se proverava :)

Kako god okrenem samo u nekim situacijama zakljuca kako treba, ali najcesce me zahebava zakljuca pa otkljuca, probao sam sa kljucem na vozacevim vratima - ista stvar :mad:

Pravilo je da kad kljucem dva-tri puta zaredom okrenem u desnu stranu ostane zakljucan, ali to nije trajno resenje :/

Ima li nekog ad-hoc resenja, a ukoliko treba kod nekog majstora/elektricara dajte neki predlog beograd/cukarica ili okolina...

Unapred hvala

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od mbole » ponedeljak, 15. avg. 2011. u 14:20h

Verovatno neki od prekidaca u bravama je neispravan (ili zice do njega), pa auto "misli" da su ti neka vrata otvorena.
Mada, u tom slucaju bi trebalo da te upozorava na to i kad auto radi/vozis. Mozda nisi obratio paznju, a mozda jednostavno nemas tu opciju (ne znam da li je ima na svim fokusima).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bojsa
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. avg. 2011. u 17:38h
Lokacija: Beograd, Cukaricka Padina

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od bojsa » ponedeljak, 22. avg. 2011. u 15:43h

Nista nisam uspeo sam da resim, ne vredi ne kapiram uopste koja vrata su problem iako ih ima samo dva :(

Ima li neko preporuku gde da odem da resim ovaj problem, molim vas dajte neki predlog poludecu... :suicide:

Hvala...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od mbole » ponedeljak, 22. avg. 2011. u 21:45h

Nije dva, imas bar 3 a verovatno 4, bar sto se tvoje centralne tice :)
Imas sigurno prekidac koji daje da li su zatvorena zadnja, a verovatno imas i prekidac na haubi.
Koji je tacno model (to jest paket opreme), pa da vidimo kako mu izgleda instalacija.

Ustvari, evo ih seme za sve, pa se snadji:
http://www.4shared.com/document/9CBcYpM ... brave.html
http://www.4shared.com/document/wtNiFU3 ... tekst.html
http://www.4shared.com/document/TIr6knK ... alarm.html
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bojsa
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. avg. 2011. u 17:38h
Lokacija: Beograd, Cukaricka Padina

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od bojsa » utorak, 23. avg. 2011. u 12:42h

Hvala na pomoci, valjda je Zetec, tako mi pise u saobracajnoj :)

Inace, probacu da izvalim sam, mada bih najvise voleo da neko strucan to pogleda, jer ja bas nisam bog zna kakav poznavalac auto elektrike... :blink:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od mbole » sreda, 24. avg. 2011. u 01:58h

bojsa piše:Hvala na pomoci, valjda je Zetec, tako mi pise u saobracajnoj :)
Pise i na tarabi...
Zetec je motor, paket opreme je nesto drugo (ambiente, trend, ghia, titanium...), a to sto guske u SUP-u upisuju u saobracajnu je vec iz nekog drugog vica (tuznog).
Uglavnom ovde su ti seme za sve modele tog godista. Ako imas osnovna znanja iz elektrotehnike, i unimer ti nije "strasno cudna naprava, koja pokazuje nekakve brojke", razlikujes ome, ampere i volte, ne bi trebalo da bude problem da nadjes sta te zavitlava.

Ne odgovori na jednu stvar, to jest da li te auto upozorava ako ne zatvoris neka vrata, a upalis ga? Ne znam kako je kod focusa, dal pisti, ispisuje nesto na ekranu, kuka ne neki poseban nacin... ja na mondeu imam lampicu posebno za svaka vrata, a recimo na firminom pezou, ispisuje na radiju "leva prednja vrata nisu zatvorena" i pisti jedno par puta.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od dule0911 » sreda, 24. avg. 2011. u 03:02h

Za focusa mk1 postoji i paket opreme Zetec. I sto je najcrnje, obicno je na Focusima TDCI.
Ima ih ovde nekoliko na forumu (clan Nino bas ima takvog, Zetec, TDCI, troje vrata).
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od mbole » sreda, 24. avg. 2011. u 03:27h

Aha, to je onda verovatno series 5 koji nisam uspeo da nadjem sta je.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od Dusan64 » sreda, 24. avg. 2011. u 09:18h

Verovatno je neki od motorica oslabio,i to verovatno glavni,pa kada ne zakljuca kako treba,ostatak se otkljuca. Ista stvar kao i otvorena vrata samo mnogo verovatnija.

bojsa
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 9. avg. 2011. u 17:38h
Lokacija: Beograd, Cukaricka Padina

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od bojsa » petak, 26. avg. 2011. u 15:35h

Evo samo da se javim, resio sam problem, to jest otisao sam kod Vlade na bezaniji koji mi je rastavio suvozacevu bravu i zamenio cetkice na motoru.
Iz nekog razloga mi u vratima ima tona zemlje/zemljane prasine koja je napunila motor centralne brave i zbog toga nije mogla lepo da se zatvori i cetkice su izgorele. Na kraju je ocistio sve, trajalo nekih dva sata i 3000 dinara, ali sada sve radi savrseno.

Nije mi samo jasno na koji fazon su vrata puna zemlje, ostatak automobila je savrseno cist... Unutrasnjost vrata izgleda kao da je prethodni vlasnik vozio Paris Dakar :blink:

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od dule0911 » petak, 26. avg. 2011. u 21:47h

Mozda su menjana, a ta koja su stavljena stajala napolju/bila od auta koji je bio potopljen/itd.
Fiesta!!

Avatar korisnika
nviktore
Poruka: 10
Član foruma od: sreda, 14. sep. 2011. u 00:05h
Lokacija: Subotica

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od nviktore » utorak, 18. okt. 2011. u 11:48h

Pozdrav!
Imam slican problem: alarm u pola slucajeva uopste nece da zakljuca vrata, pa kada pokusam da ih zakljucam kljucem, u pola slucajeva mi uspe a u pola slucajeva motor zakljuca brave a cim zakljuca odmah i odkljuca. Autoelektricar je pokusao da ispere mehanizam sa nekim tecnostim, a drzi vodu dok majstori odu efekat = kod majstora radi sve kako treba, cim stignem kuci opet isti slucaj: zakljuca regularno samo u ~25% slucajeva...
Majstor kaze da je po njegovom misljenju brava/brave u pitanju, tj. prekidaci u bravi, ali nije siguran, a posto sam tu citao i drugo resenje, interesuje me vase misljenje, sta bi moglo da bude?
Kada upamil auto i iz unutra pokusam da zakljucam, onda sve regularno zakljuca u 100% slucajeva, ali kada auto nije upaljen onda isto samo u 25% slucajeva...
Imam K-9 alarm u autu - nedavno ugradio, platio ukupno 160eu... :suicide:
Poslednja izmena: nviktore, na dan utorak, 18. okt. 2011. u 12:28h. Ukupno izmenjeno 1 put.
-------------------------------------------------
Ford Focus mk1 - 2001 - 1.8TDDI - turnier

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Centralna brava - Focus mk1 2004

Poruka od BojanM » utorak, 18. okt. 2011. u 12:03h

Moj savet bi bio da pretreseš instalaciju centralne brave i tog aftermarket alarma.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Security“