Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od mladja_red_mk3 » sreda, 21. dec. 2016. u 18:41h

ma moze da prica ko sta hoce, po meni nema vece gluposti od dnevnih svetala. koliko se ginulo pre tog zakona, isto toliko i sada sa svetlima, tako da je za mene to zavrsena tema. vec sam rekao, ko ne vidi na sred bela dana, smeta mu sunce, sivi automobili, isparavanje asfalta qci palci neka preda svoju dozvolu i neka ide nekim prevozom. ne zelim vise o tome. jos cemo da ispadnemo mi kojima ne treba svetlo preko dana da smo budale...

Ovako, bio sam danas do lokalnog elektricara zbog alternatora. Vec je imao neke ispred mene pa smo odlozili za neki drugi dan. Ali, niteresantno mi je to sto mi je rekao kada sam mu objasnio da mi napon pada na 13,3 kad ukljucim svetlo, da alternator i tada puni istom onom jacinom kojom je punio i pre svetla.

Znaci 14 i nesto puni i dalje. Pokazuje da je 13,3 zato sto veliki potrosaci obaraju napon, to jes volte. Kaze on meni da je problem to sto potrosaci anuliraju i opterecuju alternator i zato pokazuje da je 13,3. :/ nije mi bas jasno.

Objasnjavao mi je da netacne rezultate punjenja mozes imati i ako stavis neodgovarajuci akumulator, npr ako si stavio akumulator od 84 ampera, a trebao si 70, znaci za taj akumulator je potreban jaci alternator,
sto znaci da nije za tvoj auto. I obrnuto, ako stavis slabiji akumulator. Kaze da ni tada neces ocitavati punjenje alternatora kako treba. Ovo drugo nema veze sa mojim slucajem, to sam zapamtio kad je rekao pa sam izneo ovde.

Ustvari nadam se da nema veze sa mnom, ja sam stavio akumulator od 72 ampera na tdci od 130 konja.
Ljudi, jel ima ovo nekog smisla sto mi naprica, ili da menjam majstora?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od Markedjani » sreda, 21. dec. 2016. u 18:50h

Nalupeta se čovek epskih gluposti

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od stefan milanov » sreda, 21. dec. 2016. u 22:11h

mladja_red_mk3 piše:ma moze da prica ko sta hoce, po meni nema vece gluposti od dnevnih svetala. koliko se ginulo pre tog zakona, isto toliko i sada sa svetlima, tako da je za mene to zavrsena tema. vec sam rekao, ko ne vidi na sred bela dana, smeta mu sunce, sivi automobili, isparavanje asfalta qci palci neka preda svoju dozvolu i neka ide nekim prevozom. ne zelim vise o tome. jos cemo da ispadnemo mi kojima ne treba svetlo preko dana da smo budale...

Ovako, bio sam danas do lokalnog elektricara zbog alternatora. Vec je imao neke ispred mene pa smo odlozili za neki drugi dan. Ali, niteresantno mi je to sto mi je rekao kada sam mu objasnio da mi napon pada na 13,3 kad ukljucim svetlo, da alternator i tada puni istom onom jacinom kojom je punio i pre svetla.

Znaci 14 i nesto puni i dalje. Pokazuje da je 13,3 zato sto veliki potrosaci obaraju napon, to jes volte. Kaze on meni da je problem to sto potrosaci anuliraju i opterecuju alternator i zato pokazuje da je 13,3. :/ nije mi bas jasno.

Objasnjavao mi je da netacne rezultate punjenja mozes imati i ako stavis neodgovarajuci akumulator, npr ako si stavio akumulator od 84 ampera, a trebao si 70, znaci za taj akumulator je potreban jaci alternator,
sto znaci da nije za tvoj auto. I obrnuto, ako stavis slabiji akumulator. Kaze da ni tada neces ocitavati punjenje alternatora kako treba. Ovo drugo nema veze sa mojim slucajem, to sam zapamtio kad je rekao pa sam izneo ovde.

Ustvari nadam se da nema veze sa mnom, ja sam stavio akumulator od 72 ampera na tdci od 130 konja.
Ljudi, jel ima ovo nekog smisla sto mi naprica, ili da menjam majstora?
jel ti taj majstor nije predlozio da ubacis akumulator od 145 ampera, i da onda napon bude sa svim ukljucenim potrosacima, bas onakakav kakav treba da bude?
bezi druze ti od tog lika sto dalje... nema taj ni M od majstora... a ovo oko svetala.. hm? misli sta hoces.... licis mi na taze vozaca

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od mladja_red_mk3 » četvrtak, 22. dec. 2016. u 00:35h

ja bih bas rekao da taze vozaci olako prihvataju te nove zakone, i to im je ok, jer po starom zakonu nisu ni vozili. ti bas kontra shvatas neke stvari. voleo bih da sam taze vozac, barem jedno 10 godina da sam taze... uh kako bi bilo dobro :D
Poslednja izmena: FM III, na dan četvrtak, 22. dec. 2016. u 00:59h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od mbole » četvrtak, 22. dec. 2016. u 01:10h

mladja_red_mk3 piše:... jos cemo da ispadnemo mi kojima ne treba svetlo preko dana da smo budale...
Mozda niste budale, ali se inatite potpuno bez veze.
Daj jedan jedini razlog zasto je lose imati upaljena svatla (u razlog ne racunam crknute sijalice).

Apsolutno nikakve veze nema dal vozis od juce ili odavno sa time dal ces auto sa upaljenim svetlima uociti ranije.
Ja vozim duze od 30 godina, pa bolje uocavam nekoga sa svetlima. Isto kao i onaj sto ima dozvolu od juce, ili onaj koji je uopste nema.

Ne bi bilo lose ni da ti predas svoju dozvolu, posto sa takvim stavovima ne treba da je posedujes.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od mladja_red_mk3 » četvrtak, 22. dec. 2016. u 02:12h

Za to od juce ili od pre 30 god obrati se stefanu milanovu, on je to odvalio, covek ima neke svoje zakljucke. Mozda je neki psiholig, ne znam. Ali ako jeste, los je doktor. A sto se tice svega ovoga ostalog, zaboravite da sam vas pitao bilo sta. Neka admini slobodno obrisu sve moje postove i poruke, ne zelim vise da ucestvujem u bilo kakvu raspravu na ovom forumu. Jedino bojci, mpavlica i da se ne naljuti jos neko ko mi je ponogao al ga se nisam u trenutku setio, vi svi ostali ste suvise pametni za celu srbju. Pravi evropljani. Poz

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: pitanje u vezi mosta na releju, dnevna kratka svetla

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 22. dec. 2016. u 04:39h

Nije ni svako za evropski auto. Lock.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Zaključana

Povratak na „Instalacije“