Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem ili ne

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Problem ili ne

Poruka od stefan milanov » sreda, 15. feb. 2017. u 22:05h

lik sa otpada drnda gluposti.... taj kabal nevredi cistiti, napisano je zbog cega
e sad, putovanje od 300 km... masa moze izazvati svakojake probleme... mogao si (dok konačno resis problem) da sa minus kleme akumulatora prisrafis kabal tog preseka na nekom drugom mestu gde imas najblizi sraf na karoseriji auta (pod uslovom da je limarija na tom mestu zdrava i cista, bez korozije), jedan kraj uglavis u razlabaljenu minus klemu i zatim je vratis na stubic akumulatora i pritegnes, a drugi negde na karoseriju

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Problem ili ne

Poruka od DonKihot » sreda, 15. feb. 2017. u 22:32h

Fabrička klema pa su ti krajevi na klemi zapertlovani...
Prvo, zaboravi sve što ti je rekao taj lik na otpadu, to nema veza sa životom.
Drugo, ta klema koju si uzeo na otpadu uopšte ne izgleda optimistično.
Kupi novu klemu, i idi da ti to neko spakuje kako dolikuje.
Nemoj ništa prestavljati i karabudžiti.

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Problem ili ne

Poruka od dados » sreda, 15. feb. 2017. u 23:46h

@stefan .. ma jok necu se zajebavati.. ali hvala u svakom slucaju na pomoci.. gledam okolo neki sraf i nista nisam video sto bi moglo posluziti

nista, kad obavim to krecem na put :) .. kupujem novu klemu i kabal.. a mozda i elektricar bude imao nesto sto valja... mada mi je vec napomenuo da nema fordovu ovakvu tako da ce verovatno biti neko seckanje :D

hvala vam puno pa javljam rezultat :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » četvrtak, 16. feb. 2017. u 00:17h

DonKihot piše:... Provodnu mast nemoj da stavljas to je izmisljanje tople vode. Za struju je samo bitan dobar kontakt. Kazu da struja ne trpi samo dve stvari, slab kontakt i glupog coveka. Samo preko ostvarenog kontakta vazelin staviti da zastiti da ne dodje do oksidacije na tom mestu.
...
Provodna mast se ne koristi da bi dala dobar kontakt, vec upravo da bi sprecila ponovnu oksidaciju, a pri tom i obezbedila da kontakt bude kako treba.
Njemu je koliko se vidi sa slika, celo to parce lima sa sve punktovanom maticom u vrlo zardjalom stanju. Ko zna sta se nalazi ispod farbe. Fabricki, kontakt se ostvaruje samo preko srafa i matice, i to sto ti pricas bi bilo sasvim ok da taj sraf i matica nisu u ovakvom stanju.

@Dados
Bojim se da se malo zaleces. Ta masa jeste losa, ali nismo dokazali da je to problem, samo je najverovatniji.
Uzmi za pocetak i ocisti taj kontakt. Raskaci sve kako je opisano (dovoljno je da skines minus kelmu sa akumulatora i odvijes sraf), osmirglaj fino povrsinu papucice sa obe strane, ocisti sraf nekom celicnom cetkom, bilo bi lepo kad bi imao ureznicu da proteras kroz maticu punktovanu u karoseriju da i na njoj ocistis rdju, i povezi ponovo.

To je "krpljenje", i nece trajati dugo, ali ako problem prestane, znas da je to u pitanju, pa onda na tenane potrazi kompletan kabl. Niko ne brani ni nov da kupis, ako nije neka bezobrazna cifra. Po radnjama ces ga tesko naci, zovi uvoznika i pitaj.
Druga opcija su ti Simo i Gile iz mojsinja, za polovan.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Problem ili ne

Poruka od DonKihot » četvrtak, 16. feb. 2017. u 09:34h

Apsolutno netacno.
Provodna mast ne sluzi za to, sam naziv govori cemu sluzi, samo sto to nema svrhu vec je prodavanje muda za bubrege ljudima koji se u to ne razumeju. Kontakt se stiti sredstvom koje odbija vlagu, najbolja stvar na svetu za to je pcelinji med inace, a sledeci je vazelin.
A konkakt ne pravi matica i sraf vec sraf-zvezdasta podloska-lim. Kontakt preko srafa i matice ne postoji i ne priznaje se.
Dalje, smirglanje papucice ne dolazi u obzir jer skidas zastitni premaz papucice pa ce tek tu da oksidira...
Dalje, i ako imas dobar kontakt ne vrediti dok ne proveris koji ti je otpor kabla. Ako je mnogo oksidirao otpor mu moze biti dvocifren, a to dovodi do velikih gubitaka i padova napona na tom delu instalacije.
Nema tu seci usi krpi dupe.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Problem ili ne

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 16. feb. 2017. u 10:30h

od jednog us...og kabla, ispade dve strane postova...
kratko i jasno - menjaj kabal, najbolje novi kabal, nova klema i papuca, i naravno biraj mesto gde ces to da usrafis

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » četvrtak, 16. feb. 2017. u 17:07h

Ovaj... kad bi malo pogledao... ispod papucice ne postoji zvezdasta podloska, niti je ikada postojala. Na tom mestu je karoserija prefarbana, i nikakvom magijom ne moze da ostvaris kontakt povrsinom papucice. Mozda ti znas kako izgledaju uobicajene elektricne instalacije, ali kod auta to nije slucaj.

Na ovoj papucici odavno nema nikakvog sloja osim rdje, a kamoli zastitnog, a lepo sam napisao da to nije resenje vec sluzi za probu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Zoka22
Poruka: 113
Član foruma od: sreda, 2. mar. 2016. u 14:32h
Lokacija: Rakovica, Beograd.

Re: Problem ili ne

Poruka od Zoka22 » petak, 17. feb. 2017. u 10:43h

Meni se isto to desava neki put, s'tim sto meni na ovim hladim danima i resetuje bord i cajger...

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Problem ili ne

Poruka od dados » petak, 17. feb. 2017. u 10:58h

u sunce ti al se raspisala tema :)

uglavnom, isao kod majstora i to je toliko zapeklo da nismo uspeli odvrnuti sraf.. medjutim morao sam da krenem na put pa sam otkazao celu operaciju :) ocisticu danas masu i pokusati nekako odvrnuti sraf koji je zapekao... ali videli smo da ispod podloske je cist lim ko suza.. i limarija i podloska... i inace sve radi sad ok... nema nekih problema.. ne pali se ESP off poruka... sta mu bi kog vraga ne znam...

@Zoka22 pa da to se meni desilo.. bilo je hladno i tih dana se auto slabo vozio.. ostao je najvise mozda dan i po da se nije palio.. i izbacilo mi poruku ESP off i posle par sekundi upalio ESP, ali samo kod prvog paljenja u toku dana i jednom je resetovao bord..

ali sad opet radi sve ok :) kao da se napunio struje.. ili mozda sto smo malo cackali i ocistili kontakte na akumulatoru i klema.. ko ce ga znati.. mada smo i masu malo ocetkali...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » petak, 17. feb. 2017. u 11:17h

Kako ste videli ispod podloske kad niste mogli da odvrnete sraf?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Problem ili ne

Poruka od dados » petak, 17. feb. 2017. u 13:47h

digao je malo sa srafcigerom, tankim krajem, podlosku i video ispod zdrav lim.. tako kaze.. ali mislim svakako cu to sve menjati..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » petak, 17. feb. 2017. u 16:23h

Ako je uspeo da digne podlosku, to onda nije stegnuto kako treba, ili je otrulilo pa vise ne drzi.
Ne postoji sansa da dobro pritegnutom srafu podignes podlosku.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Problem ili ne

Poruka od stefan milanov » petak, 17. feb. 2017. u 16:54h

dados piše:digao je malo sa srafcigerom, tankim krajem, podlosku i video ispod zdrav lim.. tako kaze.. ali mislim svakako cu to sve menjati..
hahahaha
dados, kidaj taj sraf, pored njega na mestu gde je limarija zdrava, busi rupu burgijom M 10, zavari maticu M8 (zafarbaj da ne korodira ponovo) i prisrafi novi kabal .. ( sraf podmazi nekom tovatnom) - posao koji traje max deset min, pretvori se u dva dana pisanja na forumu... kupi kabal, novu minus klemu i zavrsi posao

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Problem ili ne

Poruka od Almighty.shO » petak, 17. feb. 2017. u 17:05h

Slika
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Problem ili ne

Poruka od FM III » petak, 17. feb. 2017. u 17:08h

stefan milanov piše:dados, kidaj taj sraf, pored njega na mestu gde je limarija zdrava, busi rupu burgijom M 10, zavari maticu M8 (zafarbaj da ne korodira ponovo) i prisrafi novi kabal .
Na slikama se vidi rupa odmah pored tog šrafa, izgleda da je neko već to odradjivao ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Problem ili ne

Poruka od dados » petak, 17. feb. 2017. u 17:49h

da fm.. pazi stvarno nisam ni skontao to :) ha zasto je to predhodnik radio isto .. to moze biti upitno.. predpostavljam da je kabl los pa je nakacio samo na drugu rupu sto je busio.. pa opet isto se pojavilo.. ali da sad opet ne sirim temu stacu ovde :) jer kako kazete raspisalo se .. ali bitno da smo do detalja problem apsorvirali :) :beer: :ford:

svakako stavljam sta se napravilo.. malo je teze naci minus klemu sa kablovima kakva meni treba.. gledao sam u mojoj okolini ali moracu sire...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » petak, 17. feb. 2017. u 20:03h

Svrha svakog foruma je da ljudi sukobe misljenja. Inace se ne bi zvao forum.
Samo opusteno, i javljaj kako stvari napreduju

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Problem ili ne

Poruka od FM III » petak, 17. feb. 2017. u 20:24h

Upravo kako mbole reče samo piši zato i služi forum dok se problem ne reši a onda ako nekom zatreba tema ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Problem ili ne

Poruka od dados » subota, 18. feb. 2017. u 21:58h

ljudi sorry, nisam uspeo ni danas da odradim.. posto sam isao da ubacim android multimediju... :) tako da sam posao opet malo odlozio :) sign0007

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Problem ili ne

Poruka od FM III » subota, 18. feb. 2017. u 23:16h

Tvoj auto tvoja odluka, samo da znaš gubitak mase može lepo da te zezne kada se najmanje nadaš.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Problem ili ne

Poruka od stefan milanov » nedelja, 19. feb. 2017. u 11:33h

bas tako...

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Problem ili ne

Poruka od dados » nedelja, 19. feb. 2017. u 17:46h

kapiram ja sta hocete reci.. ali bukvalno nisam imao vremena .. isao na put.. pa radio pa opet put, ugradnja multimedije.. jednostavno nisam stigao.. ali ugalvnom sve radi sad kako treba, ne baca "ESP off".. danas majstor ne radi pa sam sam krenuo da odradim sto mogu.. namucio se sa srafom ali je na kraju popustio.. skinuo sve i saprao.. i ovako izgleda karoserija

Slika

a ovo je pre i posle

Slika

e sad hteo sam da zamenim sraf i maticu .. medjutim nisam uspeo da nadjem tacno takav.. imam takve debljine ali je malo duzi.. pa ili cu taj staviti ( samo se nadam da ne udara u nesto u ispod ) ili kupiti sutra drugi pa montirati.. ovaj sto je sad sam ismirglao i malo zicom izgrebao ali je i dalje rdjav .. i matica ne moze da se skine sa srafa... :) tako da je uglavnom privremen posao odradjen... sraf cu sutra srediti pa onda u potragu za novom minus klemom...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 18:08h

Bucni taj sraf i podlosku preko noci u casu kojoj si rastvorio kesicu limuntusa. Moze i u sirce, samo limuntus ne dismr, pa je zgodniji.
Obicno je dosta i par sati, ne mora celu noc.
Ujutru, ocisti crn sloj koji se pojavi celicnom cetkom, pod mlazom vode.
Posle toga, u casi rastvori kasiku sode bikarbone, i bucni sraf na jedno 20-tinu minuta, koliko da neutralises zaostatke kiseline.
Obrisi, osusi, prsni WD da rastera vlagu, i imas sraf "ko nov".
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Problem ili ne

Poruka od Lucky » nedelja, 19. feb. 2017. u 18:11h

Matica i nemoze da se skine zato sto je zavarena za lim sa donje strane, samo ti zameni ovu okastu klemu, jer taj kabal uglavnom oksidira tu na pocetku malo

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem ili ne

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 18:44h

Bice da je mislio na podlosku, a ne na maticu posto "i matica ne moze da se skine sa srafa", a matica nikako ne moze da bude na srafu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“