Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Elektrika Focus 2002, odakle početi

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
nikolamn
Poruka: 20
Član foruma od: ponedeljak, 16. maj 2016. u 21:07h

Elektrika Focus 2002, odakle početi

Poruka od nikolamn » sreda, 24. maj 2017. u 22:09h

U pitanju je MK1 ford fokus iz 2002 godine benzinac 1.8 16v GHIA

Pozdrav forumaši, molim za pomoć
ODAKLE POČETI?!
Kupio polovnjaka i vozim ga ovako neispravnog već godinu dana ali od juče počelo ozbiljno da mi smeta
Manifestacije:
1.Prekidač za podizanje i spuštanje desnog (suvozačevog stakla) nikada nije radio ispravno jer kada stisnem na prekidaču prema gore(da se zatvori prozor) onda on počne da se otvara i obrnuto...
2.Prekidač za šiber ista situacija sa tim da radi samo jedan smer(da bih otvorio i zatvorio šiber stiskam jedan smer na prekidaču dok ne završi ciklus)
3. Ne može da se otključa ni jedna brava na vratima sa ključem onako mehanički, osim gepeka i haube. Može samo samo da se zaključa auto ali zakjluča sve brave centralno
4. Kada je hladno (zimski period) ne radi mi prekidač na kokpit tabli za otvaranje gepeka, kada dođe lepo vreme proradi (valjda se nešto tamo osuši)
5. U toku vožnje nevezano kada i kako ali čujem onako kao da se probudi centralna brava i izvrši neku radnju na svo četvoro vratima (niti zakluča niti otključa, samo neki zvuk škljoc)
6. Klima kada se uključi nekada radi , a nekada ne! I tu je problem sa nekim prekidačem jer kada radi onda lepo hladi baš kako treba ali se odjednom posle 15 minuta sama iskluči, a nekada ni ne uključi iako lampica svetli da je uključeno
I konačno stgoh do najvažnije stvari... na prvih 5. tačaka koje sam nabrojao sam se navikao ali
7. Juče mi nije reagovao ključ (daljinska centralna brava) stsnem otključavanje kada ono ništa! pola sata sam pokušavao i neće!
Promenim bateriju na ključu neće i dalje, dok se nisam setio da otkljčam gepek i uđem pozadi (na posao zakasnio :mad: ) otvorio sve brave i krenuo
Kada sam došao kući skinuo sam jednu klemnu sa akumulatora da bih ga (resetovao) :wtf: i uspelo mi je! ali proradio je tako da je sve po starom kao i kada sam ga kupio...
Molim za pomoć! Da li postoji neki centralni komjuter koji reguliše ove stvari?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Elektrika, odakle početi

Poruka od macaneli » sreda, 24. maj 2017. u 22:14h

a da krenes da menjas prekidace bar oni nisu skupi?
onda pogledas i mozda ocistis mehanizam vrata i brave ili mozda kupis drugu polovnu?
po meni su to sve dosadni kvarovi koje mozes sam da resis
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Elektrika, odakle početi

Poruka od M.M.L. » sreda, 24. maj 2017. u 22:16h

1. Okreni prekidac

4. Skini prekidac ocisti malo kontakte i proveri instalaciju u gumenom crevu na gepek vratima

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Elektrika, odakle početi

Poruka od 911s [SK] » sreda, 24. maj 2017. u 22:29h

3. Pojeo se ključ ili su jako zaprljani cilindri brava
6. Klima zrela za dopunu
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

nikolamn
Poruka: 20
Član foruma od: ponedeljak, 16. maj 2016. u 21:07h

Re: Elektrika Focus 2002, odakle početi

Poruka od nikolamn » četvrtak, 25. maj 2017. u 08:20h

Hvala na brzim odgovorima!
Dakle ako sam dobro razumeo, treba da poskidam dva prekidača i očistim ih ili zamenim polove pa da vidim šta se dešava?
Da li je moguće da zbog recimo jednog prekidača sve u kolima neće da radi kako treba?

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Elektrika Focus 2002, odakle početi

Poruka od Tiler » četvrtak, 25. maj 2017. u 08:45h

Ovo pod 3 ... meni izgleda kao da su brave u vratima mijenjane... jer Fordov ključ može zaključati svakog Forda ali ga ne može otključati... a to bi mogao biti logičan uzrok i problema pod 1. , 2. , 5. i 7. ... neko nije dobro upakovao nove brave...
...
Pod 4. je uglavnom normalna pojava na MK 1 ... čišćenje prekidača privremeno pomogne...
Pod 6. potreban servis klime
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Odgovori

Povratak na „Instalacije“