Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nedokucivo zujanje iz kokpita

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Kovac89
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 4. dec. 2016. u 20:51h

Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od Kovac89 » subota, 3. jun 2017. u 20:39h

Ford focus c-max 2005. 74kw 1.6b/p
Pre nekog vremena pocelo se cuti neko zujanje/zvrndanje iskljucivo samo u voznji u predelu suvosacevog kokpita. Ne znam ni kako bih objasnio zvuk. I to samo preko 2500 obrtaja, a preko 3000 je znatno glasnije. Kada stojim i u leru mu nabijam obrtaje, nista se ne cuje. Nista ne utice na voznju, samo je veoma iritirajuce. Mnoge sam pitao, slabe vajde je bilo. Kazu da je to posao od dva dana, da se mora skidati sva plastika. Niko nikada nije ni skidao plastiku, itd. Kao verovatno se neki sraf odrvnuo.
Dok sam ranije vozio mercerdes 190, jednom mi je vrisnula instrument tabla i neki slican zvuk je bio. No, sad taj zvuk ne dolazi iz instrument table, nego kazem nekako iza kokpita kod suvozaca. Ima li neko neku ideejuuuuuuuuu?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od Markedjani » subota, 3. jun 2017. u 20:41h

Poseti nekog krštenog Ford majstora... možemo samo da bajamo u pasulj preko foruma šta može biti.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od dados » subota, 3. jun 2017. u 21:37h

kazi mi jel taj zvuk bas kao zujanje ili vise kao duvanje ili hucanje? i na primer ako ga vozis preko 3000 obrtaja i uzmes zalet... pustis gas... i kako obrtaji padaju tako se taj zvuk smanjuje... ili naprimer vozis ga oko 3000 i pritisnes kvacilo, obrtaji padnu i zvuk ne stane...

sto znaci taj zvuk je vise vezan za obrtaje nego brzinom kojom se kreces?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Kovac89
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 4. dec. 2016. u 20:51h

Re: Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od Kovac89 » nedelja, 4. jun 2017. u 21:37h

Zujanje, zvrndanje = zvrrrrrrrrr :)))))) Kad uzimam zalet i dodajem gas preko 2500(tj. ociglednije je na 3000 obrtaja ) zvrnda, onda pustim gas i nista se ne cujeeee. Takodje, kako si ti opisao, kad ga vozim na 3000 obrtaja, pritisnem kvacilo, obrtaji padnu, nista se ne cuje. Da, bas tako. Ispada da je vezano za obrtaje, a ne za brzinu.
I sta to sad znaci?

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od dados » nedelja, 4. jun 2017. u 23:02h

pazi kod mene se cuje duvanje umesto zvrndanja... pa se ne primeti jako, ali ja skontam... ja sam pitao majstora on mi kaze da mozda nesto vezano za set kvacila... ali kad smo krenuli u probnu voznju, njemu nista nije bilo neobicno... tek kad sam mu nagovestio na sta da obrati paznju onda je i on skontao... i kaze kao da to nije nista... ili moguce nesto oko seta kvacila...

ovo duvanje sam primetio jos kod par auta... pa sam zakljucio da je to normalno... samo eto kod mene se malo jace cuje... kao da je otvoreno nesto i duva... i interesantno da je povezano sa obrtajima... znaci da vozim 100km i cim pritisnem kvacilo obrtaji padnu i duvanje to prestane... tako da ja nisam dalje trazio izvor toga...

e sad kod tebe se cuje zvrdanje... tako da je verovatno nesto drugo u pitanju... ako saznas javi bas sta je...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Kovac89
Poruka: 13
Član foruma od: nedelja, 4. dec. 2016. u 20:51h

Re: Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od Kovac89 » utorak, 6. jun 2017. u 21:28h

Svasta. Znaci od kada sam ga kupio, nijedan normalan kvar nisam imao...
Prvo, zimus nece da vergla uopste. Sta je bilo? Ampulica koda u kljucu pogresno okrenuta... Od kada sam ga okrenuo, nikad vise.
Lampica chech engine jos nisam resio, ali ocitava L sondu. Treba da resim, vozim tako vec dugo... Moze li sta da se dogodi, to ne znam?
Onda lufta ali zanemarljivo u letvi volana... Mozda moze caura letve da se promeni, ali ni to jos nisam stigao da proverim? Je l ti znas?
Sad ovo zvrndanje...
Ustvari kad pogledas ona pesma je tacna " Moj Ford stari nikad se ne kvari"
Hocu, javicu svakako

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Nedokucivo zujanje iz kokpita

Poruka od Daki_81 » sreda, 7. jun 2017. u 15:42h

Ako možeš snimi video pa postavi da čujemo taj zvuk...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Odgovori

Povratak na „Instalacije“