Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Voda u FOCUSU Mk1.

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » subota, 5. okt. 2013. u 16:16h

Danas podignem zadnju desnu patosnicu kad ispod nje bara. Natopljen skroz onaj tepih ispod patosnice. Patosnica je sa spoljne strane suva. Kad sam je podigao ispod nje je bilo bas puno vode, jedva sam je izbacio. Pitanje za poznavaoce, odakle se stvorila ta voda? Sve je suvo, samo tu stoji barica. Ukljucivao sam grejanje ovih dana. Da nije neka kondenzacija?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od macaneli » subota, 5. okt. 2013. u 16:19h

Imas sve sazvakano vec na forumu na tu temu, search I citaj
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od bojan_kv » subota, 5. okt. 2013. u 18:46h

Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » nedelja, 6. okt. 2013. u 09:09h

Nije to Bojane, meni je voda pozadi, a ovom coveku se javiljala voda kod suvozaca.

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od brabas » nedelja, 6. okt. 2013. u 11:20h

Ja sam pisao na tu temu već jer sam imao isti problem. Meni je auto doživeo neznatan kontakt branikom i tom prilikom mu je zinula limarija na spoju bočnog panela i zadnjeg veznog lima. To sam jedva provalio jer je bilo u nivou branika i ne vidi se. Obzirom da se tuda sliva voda ista je ulazila u prtljažnik i slivala se u kabinu. Voda može da ulazi i kroz zavesice ispod zadnjeg branika. Izvadi rezevrni točak i sve pozadi, posuši pa na pranje auta ili polivanje istog da vidiš gde će prvo voda se pojavi.

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » utorak, 8. okt. 2013. u 19:06h

Danas smo skinuli tapacir sa zadnjih vrata i zastitni onaj sloj. Taj sloj se bio odlepio pri dnu, kada smo ga skinuli i auto polivali crevom covek koji je sedeo pozadi je uocio da tu po malo izlazi voda. Sutra idem kod coveka koji lepi sofersajbne da mi nekim dobrim lepkom to zalepi. Videcemo da li je time problem resen.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od oristic » sreda, 9. okt. 2013. u 21:50h

Ovo izgleda postaje jos jedna mana Focusa MK1. Radi se o sledecem:

Primetio sam vecu kolicinu vode u prostoru za noge iza suvozaca, naravno na podu, ne znam odakle ni kako, nikad je tu nije bilo, a sad je bas ima dosta. Jednostavno osim kocnica nista nisam cackao, prozor zatvoren, kederi izgledaju sasvim normalno, pa se pitam odakle bi mogla voda da udje u toj kolicini. Napomenuo bih da je svuda apsolutno suvo, na mestu suvozaca skroz suvo, dakle nije od soferke kao sto je ovde negde pominjano, na mestu pored (iza vozaca) suvo. Dakle vode ima samo na tom mestu, nigde drugde nije cak ni mokro. Cak auto nije ni vozen po kisi vec je uglavnom stajao na istoj.
Dajte neku ideju, bas me nervira, ni stari eskort nije prokisnjavao...

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od brabas » sreda, 9. okt. 2013. u 22:07h

@oristic

Pogledaj ima li vode ispod tapacira u gepeku, meni se voda slivala odatle.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od oristic » sreda, 9. okt. 2013. u 22:44h

Ispod tapacira u gepeku je daska, karavn je...pogledacu u prostoru za rezervni tocak.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od oristic » petak, 11. okt. 2013. u 23:36h

Sve je apsolutno suvo, gepek, u rupi za rezervni tocak, ispod zadnje klupe, samo na tom mestu za noge ima vode i to dosta, kako je tu dospela ni mom majstoru nije jasno. Uzeo sam sundjer i izbacio dosta vode, sad se susi pa kad padne kisa videcu sta se desava. Nemam ni ja vremena, a ni on da ga zalevamo vodom pa da vidimo sta se desava...Cudno je da tu nikad nije bilo ni vlazno, a kamo li ovoliko, ovo nesto odjedanput. Kod nogu suvozaca je sve suvo kao barut. Ako neko ima neke ideje neka prica...

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od brabas » petak, 11. okt. 2013. u 23:45h

Izvadi sedišta, skini tepih i ne vraćaj ga neko vreme, ja sam vozio auto tako 3 nedelje do nisam bio sasvim siguran odakle ulazi, sačekao par dobih kiša, Focus ima filc ispod tepiha napred a i tepih je debeo, natopi se to baš i teško ga je isušiti. Biće ti auto bučan ali bolje nek je tako neko vreme dok mu ne postaviš dijagnozu, rešenje uglavnom nije komplikovano.

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » subota, 12. okt. 2013. u 01:40h

Ja sam zadihtovao dobro onu oblogu koja se naslanja na vrata. Sinoc je bila kisa i za sada je suvo. Cekam ozbiljnije padavine pa da vidim da li ce se problem javiti opet, nadam se da nece. Covek mi je tu oblogu zalepio lepkom kojim lepi sofersajbne tako da ne postoji mogucnost da tu voda prodje, ako je uopste tu i prolazila. Ja sam nekako taj problem uocio kad sam poceo da ukljucujem grejanje i prvo mislio da je neki kondenz, ali kondenz u onolikoj kolici je nemoguc, 4 dana sam sundjerom kupio vodu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od mbole » nedelja, 13. okt. 2013. u 02:07h

Sta ti je "obloga koja se naslanja na vrata"?

Najgora varijanta je da si zacepio neku rupu kuda je voda ulazila u unutrasnjost, ali da ona i dalje veselo ulazi u neku zatvorenu supljinu, tipa blatobrana ili nesto slicno, i tamo na miru i ubrzano radi svoj posao, to jest trudi se da ti auto sto pre istrune.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » nedelja, 13. okt. 2013. u 10:43h

Pod oblogom podrazumevam neki materijal, ne znam koji je, savitljiv, gumiran ali tanak. Ta obloga je bila zalepljena nekim silokonom za vrata, pa onda na tu oblogu dolazi tapacir. Nadam se da sam ti malo pojasnio. Ta sto ja kazem obloga se bila odlepila pri dnu. Skinuli smo je skroz i seo covek unutra a ja polivao crevom i on kaze da naprskuje ozbiljno unutra (sto je razumljivo jer smo sve sa vrata skinuli). Jedino logicno je bilo da je prskalo na tu oblogu i dole curilo jer je bila odlepljena. Otisao sam kod covek koji lepi sofersajbne i on mi je opet zalepio tu oblogu, naravno pazili smo da ne zapusimo onu drenaznu rupu koja se nalazi u dnu vrata. Da smo je zapusili vrata bi se punila vodom.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od bojan_kv » nedelja, 13. okt. 2013. u 14:13h

Da tako si resio deo problema, tj da ti voda ne ulazi unutra, ali ce zato sad da ulazi u vrata, i bez obzira sto ima drenazu, zadrzavace se u vratima po malo. Sad bi trebalo da nadjes odakle ulazi u vrata ;)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » nedelja, 13. okt. 2013. u 16:44h

U vrata ulazi kroz spoj stakla i gume staklo. To je na svakom autu tako, tako mi bar majstor rece. na dnu imaju 2 rupe kroz koje ta voda izlazi iz vrata, a ima i jos jedna, koja odvodi vodu koja se da kazem prelije preko jednog lima.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od mbole » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 00:57h

OK, sad sma ukapirao na koju oblogu mislis, ali ona je i fabricki kompletno zalepljena.

To bi morala da bude neka mnoooogo ozbiljna i dugotrajna kisa, da bi toliko naprskala pa da ostane bara unutar auta.
Svaki auto po malkice pusta na donjem kederu stakla, ali ni jednom nema bare. To sto pomalo prodje na krajevima kedera je u kapima, cak i pri dobroj kisi (nema kise koja pada ko kad polivas crevom).

Ili si imao neki trenutni problem koji si prevideo (tipa nisu bila dobro zatvorena vrata, prozor bio malkice odskrinut...), li jos uvek neisi resio problem, to jest pojavice se ponovo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od acadimke » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 04:32h

Meni voda ulazi u osvetljenje za tablicu i nikako da nadjem resenje za to, nakon svake kise moram da otvaram da cistim jer je puno vode.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » ponedeljak, 14. okt. 2013. u 16:18h

@bole. Jeste ona je fabricki zalepljena ali se dole skroz bila na par mesta odlepila i tu je bila veca kolicina prasine i neke prljavstine, moguce od kise. A ta bara mi se pojavila posle onih par dana jake kise, moguce da vrata nisu bila lepo zatvorena ili je stvarno ta obloga bila problem, uglavnom videcemo.

teodoros
Poruka: 67
Član foruma od: ponedeljak, 21. okt. 2013. u 12:50h
Lokacija: Pirot

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od teodoros » utorak, 22. okt. 2013. u 11:49h

Čovek je u pravu. Baš na tom mestu gde je pri dnu siva obloga iza tapacira priljepljena crnim gumenim lepljivim silikonom, baš tu ulazi voda. Voda se sliva niz vrata i tu zbog zaprljanosti tog gumenog silikona, na njega se navata prašina i on ne prijanja uz metal vrata i kada su vrata zatvorena voda se sliva niz vrata tu prolazi i nakupljase na pragu zadnjih vrata do kedera i počinje da preliva na patos iza prednjeg sedišta. Skinuti oblogu vrata, i podići pri dnu sivu izolaciju prilepljenu za metal vrata, očistiti od prašine i ponovo prilepiti gumenim crnim silikonom i stvar rešena. :bravo:

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » četvrtak, 24. okt. 2013. u 22:24h

Ja za sada da cuknem u drvo ne plivam u kolima. Bila je kisa, prat auto par puta, suvo sve :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od mbole » petak, 25. okt. 2013. u 02:14h

Nije normalno da u unutrasnjosti vrata imas toliku kolicinu vode.
Proveri kakvi su ti kederi sa spoljasnje strane stakla.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Neo Anderson
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 24. apr. 2010. u 11:58h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od Neo Anderson » petak, 25. okt. 2013. u 16:29h

shakalkv piše:Danas podignem zadnju desnu patosnicu kad ispod nje bara. Natopljen skroz onaj tepih ispod patosnice. Patosnica je sa spoljne strane suva. Kad sam je podigao ispod nje je bilo bas puno vode, jedva sam je izbacio. Pitanje za poznavaoce, odakle se stvorila ta voda? Sve je suvo, samo tu stoji barica. Ukljucivao sam grejanje ovih dana. Da nije neka kondenzacija?
Ja sam imao problem sa tim, voda prolazi na spoju soferke i gume mozda podliva i preko filtera ulazi kroz odvod za ventilaciju ili ti je zacepljen kanal za odvod ispod soferke pa ga prepuni i ulazi opet kroz filter pa kroz ventilaciju, kada sam to sredio vise nije bilo vode, pokusaj tu da resis problem. Ako bolje pogledas videces da je otvor za ventilaciju odmah tu u nogama suvozaca sa leve strane i ti ga i natapa. sign0023

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od shakalkv » petak, 25. okt. 2013. u 18:28h

radi se o zadnjoj desnoj patosnici, ne kod suvozaca.

Avatar korisnika
Neo Anderson
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 24. apr. 2010. u 11:58h

Re: Voda u FOCUSU Mk1.

Poruka od Neo Anderson » petak, 25. okt. 2013. u 21:54h

shakalkv piše:radi se o zadnjoj desnoj patosnici, ne kod suvozaca.
aaaa, pa onda se nesto pokvarilo :doh:

Odgovori

Povratak na „Svaštara“