Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Broj motora VELIKI PROBLEM

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 16:01h

Pozdrav svima jos jednom, imam veliki problem sa brojem motora na Focus C-Max 1.6 TDCi 110ps. Kupljen u Austriji pre nekih mesec dana, i kada smo radili tehnicki za carinu kod mene u SM su mi rekli da nema broja motora. Ima neka plocica koja stoji otprilike iza hladnjaka, ali odozdo kad su sisli u kanal nisu nasli nikakav broj. Rekli su mi da je verovatno gore u Austriji ubacen drugi motor ( mada ne verujem, 150hkm ima na satu, a i da je ubacen drugi motor i on bi imao bilo kakav broj). Odem odradim carinu, napisali za broj motora da je korodirao, odradim PUS, odem u AMSS ( u Sapcu, jer sam tamo radio PUS pa je sve bilo u jednom danu) na homologaciju oni vide PUS i vide tu plocicu, i kazu mi da cu sad morati da ponistim PUS. Dodjem u SM u AMSS i napravim se lud, kao da nisam bio u Sapcu u AMSS, oni to sve odrade i kazu da ce mi poslati homologaciju (tj. uverenje o teh. ispravnosti vozila) za par dana. Posle par dana zovu me iz agencije preko koje sam sve to radio i kazu mi da su i oni skontali i traze "Potvrdu o tipu motora" koju izdaje jedino ovlasceni uvoznik. Odem u NS u Grand M, oni mi kazu da idem u BG direktno kod uvoznika, odem i tamo i covek mi kaze da ako nema nikakvog broja na motoru moze da da "Delimicnu potvrdu", tj. da motor odgovara po kubikazi, snazi, i jos nekim parametrima ali da ne moze da garantuje da je to 100% taj motor koji treba da bude u tom modelu fabricki.
Znam da je taj motor radjen u saradnji sa Pezoom i svi smo mislili da je to problem sto je Pezo stavio tu plocicu a Ford nije ukucao broj odole na karter, ili gde vec treba da bude jer nigde vise u svetu ne traze br motora. Druga stvar moze biti do ovih u tehnickom (jer su me oni uputili na PUS), mozda je ta plocica merodavna, mozda odole i ne treba nista da pise. U podacima koje sam dobio gore kad sam kupio auto u polju za broj motora pise samo G8DA ( to je tip motora, ali nema broja ni u tim papirima).
Pitanje za vas, gde treba da stoji taj prokleti broj, cemu sluzi ta plocica i sta treba da pise na njoj i, da li je neko bio u slicnoj situaciji? Molim sto pre da mi neko odgovori, jer mi auto hitno treba a vise od mesec dana ne mogu da ga registrujem, unapred hvala.
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 17:52h

Trebao si prvo papir iz Agencije za bezbednost da vadis pa tek onda pus da radis za registraciju,

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 18:54h

Papir iz agencije odnosno potvrda da je euro 3 ne moze da se odradi dok se ne uradi tehnicki pregled odnosno dok se ne ucita broj motora.Pise se da je korodirao i onda se carini kao sto si i tu uradeo .Onda se ponovo ide na tehnicki izda se uverenje za pus i onda se sa tim tehnickim daje zahtev za PUS.Sa tim papirom se ide u SUP gde inspektor pogleda auto slika tamo gde stoji broj motora i tek ti on daje uverenje da moze da se radi PUS i on ti i napise koji se broj kuca.
A kuca se koji si po redu u ovoj godini i na kraju godina.
Ti ovu proceduru nisi napisao ili si isao bez ove procedure ali onda ne razumem kako su te onda iz tehnickog poslali direktno u AMSS na kucanje broja jer AMSS ne sme da kuca broj niti ne zna koji broj dok mu sup ne da uverenje i potvrdu.
Ako si ti vec bio kod inspektora onda juri inspektora iz Sup-a jer on moze da ti pomogne jer je i sam dao uverenje da moze da se kuca PUS.
U Austriji ne moze da se kuca broj motora jer je tamo broj motora ne vazan i motor spada kao rezervni deo.To samo ovde kod nas debili u srbiji jos nisu uradeli a sve je to politika drzave samo da bi se uzele pare.
A ta ploca sto traze trebalo bi da stoji i nalepnica na B stubu kod suvozaceve strane tamo pise najveca dozvoljena masa itd.
Po ovoj tvojoj prici mislim da tu nalepnicu traze???
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:01h

Slika

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:08h

@Lazar01 Ako sam razumeo tražiš i mesto gde stoji broj motora?

Slika
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od totti » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:16h

Ford III, šta bre sve napriča... :D

Iggyboy je u pravu, tako je trebala da ide procedura.
Slika

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:20h

Daki broj motora nema oni su vec tu trazili zato su ga i poslali na PUS.

Iggyboy pod opcijom G1 vidim da nosivost pise 0 ?
Mozda gresim ali trebalo bi da pise isto i najveca dozvoljena masa.
Mozda je to bas sto im treba a u mondeju stoji kao sto sam i rekao na suvozacovoj strani.

Totti tako je pre bilo ranijea moguce da su ove budale gore opet promenile proceduru i ubacuju nesto novo kao i uvek.
Moguce da je sada ovako ali sta je sa Supom kako tehnicki pregled moze da da potvrdu da moze da se kuca PUS i odkud oni znaju koji broj treba da se kuca?

Ja kada sam radeo Pus 2012 bila je ovakva procedura kako sam i napisao.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:27h

Nosivost se pise samo za teretna vozila

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od totti » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:27h

1. ABS izda potvrdu sa napomenom da je nemoguće očitati broj motora.
2. Započinje/otvara se tehnički pregled
3. Odlazi se na veštačenje u Mup, a oni daju uput za ukucavanje broja
4. Ovlašćeni servis ukucava broj
5. Registruje se auto
Slika

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:34h

Upravo tako,ja sam juce zavrsio kod krimi tehnicara,sad cekam resenje iz supa da mogu da se kucaju brojevi,idem na ukucavanje i zavrsavam registraciju, do ponedeljka bi trebalo da preuzmem tablice

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:46h

Preskocio sam da napisem, posle carinjenja (gde je u carinskoj deklaraciji i napisano da je broj korodirao) sam isao kod inspektora, on mi i jeste izdao nalog za PUS. Onda sam otisao u Sabac, to je neki amss iza neke pumpe (mislim da je Avia), to su mi odradili za 10-ak minuta i onda sam otisao u drugi amss isto u Sapcu, pre Capitol parka, na obilaznici i tamo su mi rekli da cu morati da ponistim PUS jer postoji ta plocica, negde ispod turbine, jako nepristupacna ali se sa onom kamerom vidi. Ovde kod cepa ulja (slika koju je okacio Daki_81) niko nije ni obracao paznju, svi su silazili u kanal i gledali negde na karteru i pre i posle PUS-ovanja, i na tom mestu je i PUS-ovan. Sad mi postoji mogucnost da mi ovlasceni Ford uvoznik izda potvrdu kao sto sam gore naveo da se motor delimicno poklapa sa fabrickim, druga mogucnost da ubacim takav motor koji ima broj i koji je 100% legalan, i treca mogucnost da ga rascarinim i vratim u Austriju, sto ce biti najboljnije, najneizvesnije i najneisplativije tako da cu ipak oterati u ovl servis da oni to sve provere da onda budem siguran na cemu sam. I cemu sluzi ta plocica koja vec postoji na njemu? Da li na njoj pise tip motora ili broj ili neki treci podatak i koliko mi ona znaci?
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:51h

Pa ja cu ovima u tehnickom j****i sve po spisku, ja u papirima imam oznaku G8DA, vidim da je u ovom gore uverenju isto upisano samo 4 oznake na mestu za broj motora, ako nadjem tu oznaku negde na motoru odrobijacu ih sve.
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 19:55h

Epa sada je malo sve jasnije jer znam da ne moze AMSS da ti kuca PUS dok nemaju odobrenje od Inspektora.
A kad je vec broj korodirao sta su onda trazili da proveravaju na karteru??
Pa austrijanci sigurno nisu kucali PUS.
Ta plocica sto oni traze nemam pojma sta je to i prvi put cujem da tamo ima neka plocica.
Pojuri ti malo tog inspektora.I pricaj sa njim i kazi mu da imas takve probleme mozda covek moze da ti pomogne.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:00h

Trazili su pre PUS-ovanja na tehnickom za carinu, i onda je PUS uradjen odole negde, ja nisam video tacno gde. Onda kada sam posle PUS-ovanja otisao na tehnicki da bih dobio to uverenje opet je covek sisao u kanal i rekao da ne moze da prodje jer se vidi ta plocica. Jedno pitanje, kako je "iggyboy" dobio uverenje a na mestu za broj motora nije nista upisano?
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:08h

Tebe je zeznuo tehnicki pregled.Oni su glavni krivci jer nisu nasli broj i oni su ti dali tehnicki pregled da nije moguce ocitati broj i sada su ga kao nasli na drugom mestu.
Za carinu ako se ne nadje broj onda se pise da je nemoguce ocitati i to prelazi tehnicki stim sto carina isto tako napise.
I mene cudi kako je iggy dobio uverenje.Jer samo uverenje znaci da je motor euro 3 e kako su oni provarili da je euro 3 a nemaju broj motora a samim tim ni poreklo motora.
Jos jedan dokaz da samo uzimaju pare i da ta uverenja placamo za dzabe jer oni tamo samo prepisuju sta pise u saobracajnoj.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:10h

U saobracajnoj iz nemacke pise euro 3

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Slika

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:11h

Mozda zato sto ima tu oznaku od 4 simbola. Kod mene ima ta oznaka u papirima, a da li ima na motoru ipak cu morati sam da vidim. Sad sam skontao da je verovatno ( ne mogu da kazem 100%) tehnicki za**ao...
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:13h

Cek cek, ako sad nadjem taj broj, oznaku ili sta vec, da li cu onda moci da dobijem tu potvrdu bez nekih problema? Auto mi treba hitno...
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:18h

Ma samo ponisti taj pus,onda odradi ABS i nakon toga idi na pus,svi rade na taj nacin, to te zajebali ti sa tehnickog sto te poslali na pus bez kompletirane dokumentacije

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:19h

Mislis AMSS? Dobro, nije problem, ne kosta to milione, ali vreme me ubija...
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:20h

Iggy znam da pise euro 3 zato sam i rekao da samo prepisuju iz saobracajne a kao ne rade to nego kao oni imaju svoj nacin ispitivanja da li je euro3 ili ne. Za dzabe se radi atest lopovska posla.
A kako to da ti nisu u uverenju napisali da imas kuku kada vidim da u nemackoj saobracajnoj vidim da je imao.
Zar na autu sada nemas kuku?

Lazare ako nadju broj sigurno ces moci da registrujes auto.Ti ces i ovako i onako registrovati auto broj motora nije problem zato se i kuca PUS.Tebe je sjebao tehnicki vise onaj sto je nasao sad neku plocu i neki broj nego onaj prvi sad ne znam da li si isao kod jednog ili kod vise?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:25h

Nema auto kuku,mozda je imao nekad,nemam pojma

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od totti » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:25h

Sjebao ga je onaj ko mu je rekao da radi to što je uradio, a nije znao proceduru kako to ide.
Lazare, ABS ti izdaje potvrdu na osnovu zatečenog stanja. Ali zbog napomene koje napišu (ne vidi se broj motora), ti ne možeš registrovati auto dok ne otkloniš tu nepravilnost. To se njih dalje ne tiče.
Slika

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:26h

Ma to je isti tehnicki, dobri smo sa covekom sto drzi tu agenciju pa smo preko njega i carinu i sve odradili. Kada su prvi put nasli tu plocicu, spominjali su kako je to Pezoova oznaka a Fordove nema nigde (tada sam i ja kao i oni mislio da je to u principu Pezoov motor, koji se sklopi u Pezou pa se onda transportuje do Fordove fabrike pa ga onda ovi ugrade u Ford. Nisam znao da je to sklapano u Fordu, da su oni zajedno projektovali taj motor). Sada mi nije jasno jer su mi i oni na tehnickom u SM i ovi u Sapcu kada sam pokusao tu homologaciju spominjali da je to Pezoova oznaka.
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:36h

iggyboy piše:Nema auto kuku,mozda je imao nekad,nemam pojma

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Imao je sigurno jer pise AHK sto je skracenica od anhänger kupplung u prevodu- Kuka za vucu.

Lazare ja prvi put cujem da su pezo i ford radeli motor.
Totii je u pravu za uverenje.Sve dok ne sredis broj motora neces moci da dobijes uverenje a ni da registrujes auto.
Juri tehnicki pregled gde si radeo i juri inspektora jer je i sam inspektor morao da trazi broj motora i da slika.
AMSS je samo radeo po zahtevu SUP-a on nema nista sa trazenjem broja motora.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“