Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Broj motora VELIKI PROBLEM

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od totti » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:40h

Kakve kontraverze... Kad je tek počelo izdavanje tih uverenja, kolega nije mogao da dobije uverenje od ABS-a za Pug 307 1.6Hdi, jer je motor imao Fordov kod :D
Čak je dobio i potvrdu iz Verana da je taj motor sa tim brojem izašao iz fabrike u tom autu, ali mu nisu uvažili. Ne znam šta je na kraju uradio, ali znam da godinu dana nije ništa... Ebe lud zbunjenog.
Slika

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:42h

1.6(90 i 110ks, tj ovi najnoviji 95 i 115ks) i 2.0 TDCi(136ks) su isti u Pezou, Citroenu, Fordu, Mazdi i jos neke marke imaju te motore. To je u sustini Pezoova tehnologija, svaki od ovih ostalih proizvodjaca je malo ucestvovao u stvaranju. Samo su 1.8 tddi i tdci i stari 2.0 tdci (115 i 130ks) fordovi motori
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:48h

Pa kad vec u fabrikama ne znaju ko je radio motor itd kako ce onda ovi nasi ,, eksperti" da znaju :doh:
Hoce da uzmu samo pare a ne znaju da ce to jednog dana da im dodje glave.Hoce toplu vodu a nemaju bojler ni struju.
A ovo sa motorima stvarno nisam imao pojma.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » četvrtak, 27. okt. 2016. u 20:54h

Oni misle da je ubacen drugi motor, koji je mozda pre bio u Pezou, mada ne verujem jer auto ima 150 hiljada. Ne znam vise nista, kad dodjem kuci sutra oteracu ga kod drugara na kanal i licno videti.
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od macaneli » četvrtak, 27. okt. 2016. u 22:19h

ajd ti meni kazi gde si odradio tehnicki u sm?? I preko koje agencije si ocarinio auto??
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » petak, 28. okt. 2016. u 11:18h

kod Saje u agenciji tehnicki i to sve, a carinu u Amicus-u, tamo me Saja poslao
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » petak, 28. okt. 2016. u 14:09h

Daki, tu gde si ti oznacio postoji broj (vise od 10 simbola), medjutim ovi iz agencije kazu da je to broj odlivka a ne broj motora
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od totti » petak, 28. okt. 2016. u 15:28h

PSA oznake za 1.6 dizel motore tih godina su bile 9H0110 ili 9H0210, zavisno od snage, negde sa PSA prefiksom ispred, negde u nastavku broja. Tako da taj kod motora koji je kod tebe nikako ne može biti Pežoov.
Slika

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » petak, 28. okt. 2016. u 15:52h

E ovako, ljudi iz tehnickog su opravo otisli od mene. Iza turbine, na bloku imaju ispisana dva reda, u prvom redu pise 7M5Q6006EA, a u drugom 0643226. Oni i dalje tvrde da to nije broj motora nego odlivka, za broj motora kazu da treba da stoji na mestu gde se motor spaja sa menjacem i na tom delu nije nista ispisano, tako da oni i dalje tvrde da je ubacen drugi motor. Kako bih ja mogao na osnovu broja sasije proveriti koji je bio broj motora fabricki ugradjen u taj auto? I da li su ove dve oznake stvarno brojevi odlivka ili ipak ne?
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od mbole » petak, 28. okt. 2016. u 15:54h

Kod forda je decenijama zadnih 5 cifara sasije bilo i broj motora.
Daklem pogledaj dal se neki broj slaze sa tim.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » petak, 28. okt. 2016. u 16:12h

Niko to ne moze da nadje. Videcu da ga nekako oteram u ovl. servis da ga oni pregledaju pa da mi oni kazu sta dalje
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » petak, 28. okt. 2016. u 18:40h

A sta su se uhvatili za te brojeve kada su ti vec kucali PUS. zavrsio bi ti odavno sve ali taj koji je trazio posle kucanja ponovo broj on te je i zajebo.
Da niko nije trazio broj do sada bi vec i potvrdu dobio.
E sad su napravili veliki problem jer sumnjaju da je ubacen drugi motor a za carinjenje ti treba samo original fabricki da nije naknadno menjan broj tako da ako je drugi motor mora i carina da se ponisti.
Velike su to peripetije zato ja kada gledam auto za drugare ili za mene obavezno proverim da li ima broj motora.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od mbole » subota, 29. okt. 2016. u 03:34h

Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od macaneli » subota, 29. okt. 2016. u 07:15h

Lazar01 piše:kod Saje u agenciji tehnicki i to sve, a carinu u Amicus-u, tamo me Saja poslao
:doh:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
iggyboy
Poruka: 132
Član foruma od: subota, 10. jan. 2009. u 22:53h
Lokacija: POZAREVACcity

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od iggyboy » ponedeljak, 31. okt. 2016. u 15:36h

BIROKRATIJA Pošteno uvezao kamion, država mu rekla da ga baci u Moravu!

Saša Mandžukić, vlasnik poljoprivredne apoteke iz Stopanje kod Trstenika, već 15 meseci ne može da registruje uredno uvezeni kamion jer Agencija za bezbednost saobraćaja odbija da mu izda potrebne papire i dozvole.

http://www.alo.rs/posteno-uvezao-kamion ... ravu/79094

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 31. okt. 2016. u 17:01h

To samo ovde u Srbiji moze.Gradjani ispastaju zbog njihovih kupljenih diploma.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 21:50h

Evo ljudi da vas obavestim, konacno sam uspeo da registrujem auto. Dobio sam potvrdu o tipu motora od Grand Motorsa iz Beograda (niko drugi osim njih to ne moze da mi izda, samo ovlasceni uvoznik), cisto da znate ako se neko nadje u slicnom problemu. Nije bilo toliko komplikovano koliko je izgledalo, ali mi je oduzelo skoro 3 meseca. Da ne pominjem da mi je auto bio preko potreban ali nema veze...
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Daki_81 » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 21:53h

Bitno je da si završio tu muku...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 22:00h

Znaci strasno. Inace, posto ga od septembra nisam vozio, tek danas sam ga oprao, jbt auto se sija kao da je juce izasao iz fabrike, tamno plava mu je cucnula ko budali samar. Plus nema ni jednu jedinu ogrebotinu. Takodje sam mislio da 1.6 ide kao mrtav konj (zet ima 407 sa istim ovim motorom, ne ide nikako), medjutim odusevljen sam startnoscu i elasticnoscu ovog motora. Gledacu da ga uslikam sutra pa da sutnem neke slike ovde na forum :D
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Daki_81 » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 22:15h

Prijatno će te iznenaditi i na pumpi.
Čekamo slike...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od FiestaRS » petak, 6. jan. 2017. u 13:50h

E kasno videh temu, ja u Becu imam sefa saobracajne policije pa tako da mogu da svasta sredim. Dosta kola sam uvezo iz Austrije ali nikad slican problem. Iako je kraj price, zanima me da li si imao Tipesajn i zulasungsajn tile 1 tile 2 od auta? Svaki auto mora da ima uz culasung i tipesajn, inace ne smes da ga vozis. A tipesajn je COC, tj potvrta od proizvodjaca, i tamo mora da pise nesto o motoru. Pikerl tj tehnicki tj TIF ti nece dati Austrijanac a da nema nekog broja na motoru. Verovatno je i dobio Pikerl na osnovutih brojeva sto si nasao na motoru, ali to nasim pametnjakovicima nista ne znaci.
Kao sto su ti rekli. Odradis prvo AMS na svoje ime, i picis na PUS i to je to. A postoji mogucnost, da su te namerno zajebavali tj da su cekali da castis nesto pa da ti kazu kako to da resis. Masa se zaleti da uveze auto na svoju ruku, pa se debelo zaj... Od drugara cale otisao po pasata b6 2007, tad je auto bio star 2god, i ostampa skrin stranicu sa mobile.de i taj papir slucajno da cariniku, napravi takav problem, da je platio skoro pa duplo skuplju carinu... Bitno da si ti resio tvoj problem ;)

Ps

Ford III ti si carinio 2012 zadnji put, pa ne da je sad druga procedura, nego ni slicna toj staroj. Kakve ima veze tehnicki pregled sa bilo cim? i sto si terao auto tamo? Dobio si potvrdu od AMS da je korodirao br. I? sta ce tu tehnicki pregled da uradi? isto sto i ovi na AMS. Proceduru su ti vec napisali kako ide i to je to. Kakav crni tehnicki pregled pre PUSa.
Slika

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Ford_III » petak, 6. jan. 2017. u 15:02h

U pravu si sad je sasvim druga procedura.
Pre je bilo tako kako sam napisao i pre si dobijao potvrdu za euro 3 iz ABS tako sto si im samo slao overenu kopiju saobracajne.
A sada moras na ateste,tehnicke itd.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Lazar01
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: Broj motora VELIKI PROBLEM

Poruka od Lazar01 » sreda, 15. feb. 2017. u 00:00h

Imao je i tipesajn i u njemu je pisalo za "Motornummer" samo G8DA, to je inace tipska oznaka motora, a ne broj. A imao je i taj pikel, pikerl kako vec ko kaze, jer je kao sto ti kazes to nalepnica kao kod nas za registraciju (jos mi je na staklu nalepljena)
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Odgovori

Povratak na „Svaštara“