Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

mondeo 3 tdci, cemu sluzi...

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

mondeo 3 tdci, cemu sluzi...

Poruka od mladja_red_mk3 » nedelja, 11. dec. 2016. u 15:19h

Danas sam nesto peljao oko kola (zamenio sam blindu na egr) i skinuo sam onu kutiju za filter vazduha. Primetio sam da kod pocetka one cevke koja vodi iz pravca auspuha prema egr ventilu, na tom pocetku gde se spaja ta cev sa ona 2 srafa, ispred tog mesta za spajanje, malo unazad, postoji kao neka lulica na koju je povezano gumeno (mislim da je gumeno) crevo i ide negde na dole prema kabini. Bukvalno kao da se racva deo dima za egr, a deo za negde...?? Da li neko zna sta je to i cemu sluzi? Meni nikako ne pada na pamet sta bi to moglo biti. Sto bi zncilo da se jedan deo dima iz auspuha vraca u egr pa na ponovno sagorevanje, ali ovaj drugi deo dima sto ide u to crevo prema kabini na dole je stvarno misterija.
Takodje, primetio sa da na hladnjaku sa unutrasnje strane, prema motoru gledano, negde u pravcu pumpe visokog pritiska, postoje 2 vratanca, jedna ispod drugog koja nisu nikako pricvrscena, nego mozes prstom da ih otvoris. Ja sam skinuo jedna ta vratanca i ispod se video hladnjak. Da li je to mozda neka fora da preko leta kad su vrucine skines vratanca i vazduh bolje prolazi i cirkulise kroz hladnjak ili gresim? Jedino mi je to palo na pamet. 2005. mondeo 3, tdci 130hp.

Odgovori

Povratak na „Svaštara“