Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk5

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Mondeo mk5

Poruka od Tiler » petak, 17. mar. 2017. u 08:46h

Shvatam odlično o čemu moj drug Dax govori ... ali moji dizeli se ne ponašaju tako... Moj TDCi neće da ispada napolje kad dodam gas...
...
To prvom uzbrdo na 1100 obrtaja moj dizel može... čak i sa 900 obrtaja... a kad dam gas i zagalami motor uzbrdo u prvoj onda u pola brda može da primi i saltanje u drugu bez da se zaguši motor...pa u treću i tako dalje... Probaš uzbrdo da prešaltaš benzinca u višu moraš prije toga obrtaje dignuti dosta, dosta visoko...
..
To drugo u petoj moj dizel isto može na 1500 obrtaja... mislim da može i šestom... bez problema održava brzinu i bez problema ubrza bez šaltanja u manju brzinu...
...
I inače gdje benzinac u brdu mora prvom dizel može i drugom ... ili benzinac drugom dizel može trećom...
...
Naravno ST nisam vozio a niti Ecoboost pa njihove karakteristike ne znam i o njima ne pričam... Ali ecoboost bi po onome što sam čuo mogao da bude najbolja kombinacija... ako mu se potvrdi izdržljivost osnosno dugotrajnost...
...
P.S. E sad ovo sve nema veze kad se priča o tome ko šta voli i na kakav motor je navikao...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Mondeo mk5

Poruka od acadimke » petak, 17. mar. 2017. u 14:28h

Kolko moze da trosi 1.5 ecoboost 120 ks u pomenutog mondea?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Marzoki
Poruka: 121
Član foruma od: četvrtak, 22. okt. 2015. u 08:21h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo mk5

Poruka od Marzoki » petak, 17. mar. 2017. u 15:30h

1.6 ecoboost meni troši u fokusu oko 9-10 po gradu (čitaj gužva), na otvorenom oko 6-7.
Mondeo je teži i nešto manje konja tako da predpostavljam da je tu negde potrošnja.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Mondeo mk5

Poruka od duratecHE » subota, 18. mar. 2017. u 00:52h

Isto toliko mi uzimao 2.0 duratec sa 147ks. Još nisam probao ecoboost ali je verovatno zabavan za vožnju.
Sa duratecom sam smeo da se qrcim tek od 3000o/mom u trećoj brzini pa dalje, ali se snaga osecala na usponima.
Sada sam prvi put kupio cr diesela, i svidja mi se, mada je u početku bilo par kritičnih situacija u preticanju(navikao na Benz i obrtaje), ja po gasu i na pola preticanja on se već isprdeo a ja držim gas na patosu dok nisam navikao da saltam ranije, dok nisam skapirao kako se rukuje sa katapultom :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo mk5

Poruka od lukijano » četvrtak, 23. mar. 2017. u 20:40h

E pa zato je automatik zakon za dizelaša...

Odgovori

Povratak na „Svaštara“