Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
milanoxxx
Poruka: 6
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 21:10h
Lokacija: Sombor

! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Poruka od milanoxxx » sreda, 4. jan. 2012. u 16:24h

Pozdrav,
lep pocetak 2012 za mog Mondea ! Posle opste frke sa diznama, pumpom, racunarom, odemo lepo porodicno na odmor i ni manje ni vise istrci mi kuca od nekih 7-8 kg i pokupim je preednjim levim delom branika ! Tako da se sada zanimam sa krpljenjem istog jer sam u sred CG i nema nista sem lepila i lepila i lepila cekicko . Elem branik ce se vec nekako pokrpiti da dodjem do SO, ali me brine jedna druga stvar pa mi treba pomoc. Ispred levog prednjeg tocka se nalazi jedna kutija koja je vezana plasticnim nosacima za sasiju i ti nosaci su popucali a ona sada slobodna mlati levo desno. Nemam pojma koja je njena uloga jer nemogu da dodjem do nje, jedino sto sam uspeo da uradim jeste da je zalepim sa univerzalnom trakom ne bih se kako dovukaop do kuce. Kuci krecem oo 10og i poprilicno me je frka jer nemam pojma sta da radim i sta mi se moze desiti,a i pride mala beba je sa nama :lele: , prosto fenomenalno. Ima li neko koju pametnu da napise, bio bih veoma zahvalan a pre svega da mi neko kaze sta je to kutija u stvari !

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6049
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: ! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Poruka od Daniel » četvrtak, 5. jan. 2012. u 09:06h

nemoj me drzati za rec, ali ako se ne varam ta kutija je mozda jedan od bord computera. fixiraj je nekako da ne visi :)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
milanoxxx
Poruka: 6
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 21:10h
Lokacija: Sombor

Re: ! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Poruka od milanoxxx » četvrtak, 5. jan. 2012. u 14:43h

Hvala na info, upravo mi je sada to isto rekao jedan serviser iz Kule. Tacnije je to ICU koji regulise ubrizgavanje goriva i rada pume i dizni sign0007 tako da upravo krecem da je nekako jos bolje osiguram.
Hvala na informacji , pozdrav !

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6049
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Poruka od Daniel » četvrtak, 5. jan. 2012. u 14:52h

Nema na cemu. Srecan put do kuce ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: ! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Poruka od darko darko » četvrtak, 5. jan. 2012. u 17:40h

Kada se vratis kuci, you lucas 0113471030, prednji nov branik je bio jako povoljan kod njih, i to sa prajmerom i spric gitom, tj pripremom za farbu, priprema koja kosta koliko sam ja platio za dvojku branik, ako hoces mozes sam lako da uradis kao ja, da ofarbas, ako te intersuje javi da ti kazem kako, srecan put, i ja sam potegao sutog dzekija ritrivera ogromnog, ali steta je manja, prvi dan kada sam dobio tablice :(

Avatar korisnika
milanoxxx
Poruka: 6
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 21:10h
Lokacija: Sombor

Re: ! Mala havarija sa prednjim branikom na mk3 !

Poruka od milanoxxx » četvrtak, 5. jan. 2012. u 18:37h

Hvala puno na informacijama uradicu tako cim dodjem kuci oko 10og, sta ces neda me tazbina :) , upavo sam sada skroz fixirao komp i pukotine zatvorio kojekakvim bizonima i silikonima, ali opet me je muka cim pomislim sta radim na ovakav nacin, ali em nemam uslova, alata a ovi majstori su ubi boze kosacicu za travu im ne bih dao da pipnu a kamoli Mondisu.
Hvala na savetima i odgovorima, pozdrav !

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“