Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

treće stop svetlo

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

treće stop svetlo

Poruka od draganrakovica » nedelja, 11. mar. 2012. u 21:28h

Pozdrav svima. Rizikujući da ću postaviti glupo pitanje, u ostalom kao i neka do sada, a u pregledanim postovima nisam našao sličnu temu, evo šta bih ja želeo da uradim sam. Imam sieru karavan 90.god. i želeo bih da ugradim treće stop svetlo. Razlog je relativno prost; na zapadu je to zakon, a kod nas će biti; (ako već nije) a iznad svega, mislim da je jako korisno i potrebno u saobraćaju. E sad vidim po buvljacima ima raznih tih svetala. Kupovao sam ja za mog skorpia bar jedno 3 komada, ali se ili brzo odlepe sa stakla, ili ona crvena plastika po plavi ili moraš da ga ugradiš na naj teže mesto-poklopac gepeka, pa onda kad hoćeš da skineš poklopac (onaj plastični) moraš da ka izkonektuješ i td. Pa eto. Ako neko ima iskustva i neki predlog, pogotovu za mog karavana a i ostale, ne bi bilo loše da se nešto kaže. Nadam se da ćemo se čuti. :ford:

draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Re: treće stop svetlo

Poruka od draganrakovica » ponedeljak, 12. mar. 2012. u 14:43h

Izgleda da sam promašio ili je mnogo glupo. Nije prvi put. :(

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: treće stop svetlo

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 12. mar. 2012. u 15:10h

Nije glupo vec je korisno, ali ne znam koliko ljudi ima iskustva sa time pa se mozda zato ne javljaju. Ja npr nisam nikad imao iskustva sa time da bih dao konkretan savet.

Svakako nije glupo posto je to danas obavezno na svakom autu ;)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: treće stop svetlo

Poruka od Estariol » ponedeljak, 12. mar. 2012. u 16:19h

Koliko znam, zbog obaveze da se ima, u nove automobile se ugrađuje fabrički, a kod starijih je obavezan samo u automobilima koji imaju izvedenu instalaciju za to svetlo, što npr. moj auto nema pa ja recimo nisam obavezan da ga imam, i pošto je karavan, neću ni imati dok to ne bide izričito traženo, u smislu recimo "ne mo'š proći tehnički ako nemaš treću štopaljku"... :)
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: treće stop svetlo

Poruka od BojanM » ponedeljak, 12. mar. 2012. u 16:32h

Mislim da je najelegantnije adaptirati treći stop sa nekog modela koji to ima fabrički. Ove "buvljačke" varijante su uglavnom dobre kao izvor delova za neku nazovi-samogradnju, prepravku i slično... A što se lepljenja tiče, poseta nekom servisu za auto stakla rešava problem, ako mogu na trajni način da zalepe retrovizor kapiram da će moći i ovo ... kontam da je to bolje nego da ga ušrafiš u krov. hahahaha

Pojasni mi samo kako to da crvena plastika poplavi? Uglavnom se dešava da vremenom od sunca požuti, ne sećam se da sam video da povuče ka plavoj boji... lol
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: treće stop svetlo

Poruka od vucki » ponedeljak, 12. mar. 2012. u 18:10h

On je pomesao sa plavusama, :kiss: ,zovu se plave a kao sto znamo,zute su .....

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8999
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: treće stop svetlo

Poruka od van » ponedeljak, 12. mar. 2012. u 22:35h

Стави са неких кола које то имају , угради светло за маглу црвене боје , неку штоп лампу за приколицу , црвени LED...
А ниси у обавези да имаш на колим аоно што није било прописано када се ауто продавао .
Као што нико не може да ти тражи еуро 4 норму емисије издувних гасова тако не може да ти тражи ни треће стоп светло .
Али да је практично имати га , јеста . А и лако се уграћује

draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Re: treće stop svetlo

Poruka od draganrakovica » četvrtak, 15. mar. 2012. u 21:36h

Da ne bude da sam nešto izmislio ali jedno od tih "buvljačkih" je bukvalno od te crvene plastike, postala neka svetlo plavkasta, a kada se upale štopaljke, svetli, uslovno rečeno, "belo". Toliko je izbledelo. Medjutim. Kada sam pokrenuo temu, mislio sam na korisnost tog terećeg stop svetla, a koje je mnogo vidljivije od ona dva. Naročito danju. Mislim da nije loša ideja da se negde na otpadu nadje fabričko treće svetlo i to nekako zalepi i mislim da ko voli malo da čačka oko svog auta, potpuno amaterski, može to lako da uradi sam, naravno "uz malu npomoć svojih prijatelja" sa foruma. Pozdrav! thumbsuph :ford:

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“