Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od Neša » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 14:07h

Ta vp pumpa ima velike prelive zbog hladjenja(120-150l na sat),to potvrdjuju i momci iz RSD servisa i sam Dragomir.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od acadimke » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 14:53h

totti piše:thumbsuph
Pa i to liči na onu priču da dizne stradaju zbog našeg goriva (a stradaju i tamo), da se trapovi na Alfi upropaste od naših puteva (a stignu već razlokane ovde) itd...
Ja sam se uvek pitao da li serviseri dizni u Nemackoj uopste imaju posla oko popravke dizni i pumpi kad je kod njih gorivo ekstra kvaliteta.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od bojan_kv » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 15:04h

Tesko i da imaju servisere za sve i svasta. Nemac lepo zgazi 200-300 Kkm i ode i kupi drugi auto, a onda ti lepo kupis njegov auto, pa se macujes sa diznama, zamajcem, amortizerima itd... :)
A i da mu zvekne dizna ili pumpa, sta je za njega 400-500e, ode u servis i stavi novu diznu ;)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 17:10h

bojan_kv piše:A i da mu zvekne dizna ili pumpa, sta je za njega 400-500e, ode u servis i stavi novu diznu ;)
Zar mislis da su kod njih cene kao i kod nas? Pitaj macana npr. posto je set kvacila za TDCi u Italiji.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 19:08h

Svuda na svijetu ljudi popravljaju automobile pa tako i u Njemackoj. I kod njih ima fush majstora samo sto je razlika izmedju njih i nas u tome sto kod njih funkcionise pravna drzava gdje se svaki fusheraj moze veoma brzo reklamirati i manje vise u potpunosti rijesiti. Cijene su naravno par puta vise nego kod nas ali ne cijene dijelova nego cijene servisa. Dijelovi su tu negdje kao i ovdje. Naravno govorim o originalnim dijelovima, mada su i neki zamjenski dijelovi dosli na nivo cijena koje imaju u inostranstvu. Kada sam se ja bavio prodajom dijelova tamo negdje 2006. cijene su ovdje (u Republici Srpskoj odnosno BiH) bile manje do dva ili cak tri puta manje nego recimo u Njemackoj, Svedskoj ili Italiji. Danas to vise nije slucaj.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od mbole » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 19:37h

Nesa piše:Ta vp pumpa ima velike prelive zbog hladjenja(120-150l na sat),to potvrdjuju i momci iz RSD servisa i sam Dragomir.
Najpre, pricamo o dve stvari:
1. hladjenje elektronike
2. hladjenje same pumpe

Iskreno, ne vidim kako protok goriva uopste moze da hladi elektroniku. Pa nije ona potopljena u gorivo.

Sto se tice hladjenja same pumpe, ok, protekne velika kolicina goriva. Ali ta kolicina goriva se hladi u rezervoaru koji je "hladnjak" ogromne povrsine i male mase (tanak lim) i odvodi toplotu izuzetno efikasno.
Sto manje goriva ima ono se brze greje, ali se isto tako brze i hladi. Brze se u istom rezervoaru ohladi 5 litara, nego 20 litara, isto kao sto se cescim prolaskom kroz pumpu 5 litara brze zagreje nego 20 litara.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od bane1967 » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 20:56h

Meni izgleda logično da elektronika crkne zbog pregrevanja, kao i kada npr. crkne procesor, napajanje ili grafička kartica na kompu kada nemaju odgovarajuće hlađenje...
A kad smo već kod toga, pošto je boš pumpa kod fokusa zaista "ušuškana" između interkulera i glave motora, koji se sami po sebi dosta geju, ona i nema mnogo šanse da se hladi (osim gorivom), pa razmišljam da li bi vredelo da se pored nje stavi neki kuler (ventilator na 12V) koji bi je hladio vazduhom ili da se ona čak nekako izoluje, da bi manje "skupljala" toplotu od vrućih elemenata oko nje?
Znam da će mi se neki smejati zbog ovoga, kao i da bi se nemci mnogo naljutili kad bi to čuli, ali eto ipak sam napisao šta sam napisao, pa šta bude - biće ;)
Uostalom, malo je čudno da takve VP pumpe crkavaju najčešće na Fokusu (gde vreo vazduh iz interkulera direktno "bije" u nju ?!?), kao i na Audiju A5, Astri 1,7 DTi i 2,0 Dti, gde su one prilično "oklopljene" ostalim delovima (čak im je i auspuh blizu), dok se to ne dešava (ili bar mnogo ređe) kod kod Fieste (koja nema interkuler, a ima identičnu pumpu!) ili kod nekih francuza, japanaca ili engleskih vozila (npr. Rover) gde oko pumpe ima ihaha slobodnog prostora i cirkuliše vazduh, a i oni imaju takve ili vrlo slične elektronike?
Ne znam samo čemu služi ona crna plastika oko boš-pumpe (nisam to nikada rasturao da vidim da li možda ispod toga ima neka izolacija ili je samo zaštita od prašine?) i da li bi se bez nje bolje ili slabije hladila? Ako je neko to skidao, može da napiše svoje mišljenje...
Stavio bih sada i sliku toga, ali ne umem :D
Poslednja izmena: bane1967, na dan ponedeljak, 11. nov. 2013. u 21:14h. Ukupno izmenjeno 2 puta.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 21:01h

a kom dizelu ne strada pumpa sad da ga kupim :D

sa focusom si samo vise u toku..jer npr taj opel sto si pomenuo ima pumpu sa dva dzeka (ne svi) koju niko u srb ne moze da resi..a ti to ne znas i kupis takav i onda mozes samo da places..a bukvalno su plakali u komsijskom servisu Gogic na Beloj Zemlji kad im kazu da ne moze da se resi :)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od Neša » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 22:33h

Zasto onda kad smo montirali pumpu od Sime,polovnu,kad ugasis auto i kad nema teoretske sanse da upali ni start sprejem u usisu,uzmem lepo 2l flasu punu hladne vode i sipam direktno na elektroniku upali na zub i auto neko vreme radi lepo bez trzaja i gasenja? A sumnjao sam da je na toj pumpi popravljana elektronika i to u CH i eto kako je uspesno popravljena.

I ne treba da se mesaju babe i zabe,ovde je rec o rotacionoj pumpi vp 29,33,44 i nije tacno da najvise crkavaju na Focusu,crkavaju i na motorima 1.7dti kod opela i na 2.0dti tu i tamo. Ovu pumpu nose i pojedini modeli bmw,audi-vw 2.5tdi,opel dti itd.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 22:39h

to sa ladnom vodom ima veze sa mehanikom a ne elektronikom pumpe :D to je od vajkada fora, ko da cuknes anlaser kad zaglavi..

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 22:46h

milan_gt piše:crkavaju i na motorima 1.7dti kod opela i na 2.0dti tu i tamo. Ovu pumpu nose i pojedini modeli bmw,audi-vw 2.5tdi,opel dti itd.
Skoro je jednom coveku iz mog mesta crkla pumpa na Audiju A6 2.5 TDI, inace covek 80% godisnje kilometraze predje u Nemackoj, naravno sa njihovim gorivom :D A sto se tice Astre, jedan lik ima Astru 2.0 DTI, mislim da se prekrsti svaki put kad pali auto upravo zbog pumpe, a vec je jednom radio remont, samo elektronike ako se ne varam :D

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od bane1967 » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 23:02h

Eh, možda nisam bio baš najjasniji kada sam napisao prethodni post...
Dakle, čudno mi je, pre svega, da na fiestama 1,8 Tddi, koje, koliko ja znam, nemaju inter-kuler ispred same boš-pumpe, ta pumpa mnogo ređe crkava, a ista je kao na fokusu ?!?
Takođe, prema onome što sam čitao na net-u, hteo sam da objasnim da pumpe na Opelima Dti i Audiju takođe imaju veliki problem sa elektronikom (kao na fokus-u tddi), pa možda čak i više...
Možda grešim, ali sve mi to liči da zaista ima veze sa pregrejavanjem, odnosno neodgovarajućim hlađenjem elektornike pumpe :shok:

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od bane1967 » ponedeljak, 11. nov. 2013. u 23:15h

Izvinjavam se, ali tek sada sam video da je neko ranije otvorio sličnu temu kao ja:
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 38&t=18124
Zbog praktičnosti, možda bi administrator sajta mogao nekako da ih objedini, posebno ako sam ja ovo postavio u pogrešnom delu foruma, možda je ipak logičnije da ide tamo pod "Mehanika - kvarovi i popravke" ???
Nemam baš mnogo iskustva sa tim, pa ne znam da li treba nekako direktno da se obratim administratoru ili će on ovo pročitati sam ;)
A dobrodošla je i "pomoć prijatelja" sa foruma, da oni ovo proslede gde treba...

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od nikola_focus » utorak, 12. nov. 2013. u 00:49h

bane1967 piše:pa razmišljam da li bi vredelo da se pored nje stavi neki kuler (ventilator na 12V) koji bi je hladio vazduhom ili da se ona čak nekako izoluje, da bi manje "skupljala" toplotu od vrućih elemenata oko nje?
Mozda je bolja solucija vodeno hladjenje sa kompjutera lol A sto se tice administratora, ne brini nista, sredice oni ako treba thumbsuph

Avatar korisnika
vladimir_skoric
Poruka: 65
Član foruma od: nedelja, 6. apr. 2014. u 20:40h
Lokacija: Banja Luka

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od vladimir_skoric » subota, 8. nov. 2014. u 21:24h

Pozdrav drage kolege i sapatnici :D Vidim da je drug ispredpadan a imam isti motor u Fokusu kao njegov, 1.8 tddi 55 Kw (2002). Dakle druže, ja sam kupio kola početkom 2013. sa 172 i nešto hiljade na satu (tako barem stoji u tekstu :D ) Sad je na satu 209495 tačno, matematika dakle kaže blizu 38000 km. Svaki dan putujem na posao i prelazim 60 km otprilike, i evo istorijata:
-crijevo interkulera
-dihtung kartera
-prednji seleni
-kočione cijevi
-zadnji diskovi + pločice
-ležaj poluosovine
-popravka alternatora (ne čitav)
-motorić brisača
-tri lampice na instrument tabli :D
-prednja desna opruga

-pojavilo se malo hrđe na rubovima (to nisam radio)

I sad poslednje paparapaaaaaam - Bosch pumpa :D
Osjetim ja još ljetos kako mi tukne nafta u kabini, i kako sam bolesnik koji na svako "zvec" odmah ide majstoru (Vlado kod kojeg servisiram kola otkad sam ih kupio, tata-mata za Ford ovdje kod nas ;) ), odvezem i čovjek dijagnosticira da pušta naftu na solenoidnom ventilu na Boš pumpi, i tu mi curi odma' na alternator, što će reći raditi pod hitno. :) pošto konstatujemo da je nov ventil boga oca skup, nađem polovan, platim ga 100KM (50e) kad ono ne lezi vraže, popusti još na par mjesta i morala pumpa na predihtovanje u Beograd. Taj sport me koštao 650 KM (329 e). Ako skikne elektronika taj seks košta 450 evra da se uradi kako valja, tako da znaš

Da sam popizdio - jesam, da sam pomislio na prodaju - jesam...Ali sam malo razmislio i shvatio: nema boljeg auta novijeg godišta na dizel za taj novac nego što je Fokus, a svako novije polovno auto naročito na dizel i naročito preko 200000 km na satu traži svoje, i valja ga održavati i ulagati ako hoćeš da te služi. Dakle, ne pij lijekove prije nego se bolest pojavi :D :D :D Ili prodaj i kupi benzinca ili daj 1000 evra za Golfa II dizela sa 4 brzine iz '85. :D Ja ga na tvom mjestu ne bih dirao ako je tip top i ako je lim zdrav. Usput, sjedi u Škodu Fabiu ili održavaj Reno dCi motor da bi shvatio kako divan auto imaš :D Dakle oko 1000 evra ulaganja do sad...nije malo, ali uvijek postoji Golf II :) Lijep pozdrav, i nemoj pokleknuti. :D
If you wanna ride like a lord, buy yourself a Ford!

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od M.M.L. » subota, 8. nov. 2014. u 22:32h

Cuo sam da obicno strada tranzistor, jel neko pokusavao da ga sam zameni. Cak na netu postoji kit za popravku VP30

edit, videh da je vec bilo rasprave oko toga, ali me zanima da li je neko uspesno to zamenio?

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od bojan_kv » nedelja, 9. nov. 2014. u 10:03h

Moj kolega je jedno vreme usluzno menjao taj tranzistor na pumpama. Odustao je od tog biznisa, neznam iz kog razloga. :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od Rankofocus » nedelja, 9. nov. 2014. u 18:19h

To nije tranzistor al recimo da jeste (nebitno) on temperaturno u zavisnosti od tipa crkava na 140c-200c kad pumpa ima 140c ???? hahahaha

Prazan rezervoar ima vise veze sa kondenzom i hladjenjem pumpe u rezervoaru, laksem povlacenjem goriva itd.. da pumpi treba hladjenje ugradili bi ventilator na nju kao na altenator!
-To polevanje vode pa upali znaci da je vec nesto crklo i postalo je temp. nestabilno.
bojan_kv piše:Moj kolega
Odustao covek da jer ne lezi uzrok problema u tome , problem je VenTil onaj medju cevima on dozira naftu,. ,. neko je napisao da ga mozes premostit = cista glupost!

Problem reparacije el. je u glavama onih izuzetaka koji su dosli da repariraju (ne menja se samo to na videu) objasnis sve moze da ide 3 dana moze i duze ide se na rizik... koliko je dobar ventil (nekad prekrati navoj,nekad zapinje) ! ( ventil= 350,400,450j)
On dodje nakon mesec dana i prica ostavio me auto u pm tamo negde , nisi dobro uradio hahahaha (imati problem sa budalom nije vredno)
Zato je odustao ! :beer:

inace nova el. je bila oko 200j (isto crkne kad je stavis na stari ventil),. kad menjas ventil onda i lagere , diht,. onda moz stavit i novu el. zato se dodje do te cifre.!

Ali ja mislim da se lagano tu moze ubaciti obicna (mehanicka) pumpa i nadam se da je neko radio, samp provuces sajlu za gas i pici ,masna voda sipaj ima sve da jede hahahaha

roger78
Poruka: 76
Član foruma od: četvrtak, 29. maj 2014. u 22:30h
Lokacija: Sombor

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od roger78 » nedelja, 9. nov. 2014. u 20:24h

znaci cim se nafta malo oseti unutra pumpa je na izdisaju.gledao sam je suva je ko barut.

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od zeteks » nedelja, 9. nov. 2014. u 22:50h

Ne moze nista vecito da traje.

Avatar korisnika
vladimir_skoric
Poruka: 65
Član foruma od: nedelja, 6. apr. 2014. u 20:40h
Lokacija: Banja Luka

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od vladimir_skoric » petak, 14. nov. 2014. u 15:35h

roger78 piše:znaci cim se nafta malo oseti unutra pumpa je na izdisaju.gledao sam je suva je ko barut.
Na ventilu solenoidnom ti vjerovatno malčice pušta...Tako je barem kod mene bilo. :)Mijenjaj što prije, da ne skandrlja elektroniku i alternator, pošto obično curi direkt na njega. :) Ja sam polovan solenoid platio 100 KM/50e, nov košta Boga oca, oko 350 evrića, tako su mi barem rekli...A možda su ti i dihtunzi pri kraju. Predihtovanje 650 KM ( podijeli sa 1,98 za evre). A možda je i neko bezvezno crijevce, možda nema veze sa pumpom. U svakom slučaju ne puštaj to da stoji, već vozi majstoru čim prije.
If you wanna ride like a lord, buy yourself a Ford!

Avatar korisnika
vladimir_skoric
Poruka: 65
Član foruma od: nedelja, 6. apr. 2014. u 20:40h
Lokacija: Banja Luka

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od vladimir_skoric » petak, 14. nov. 2014. u 15:41h

Rankofocus piše:To nije tranzistor al recimo da jeste (nebitno) on temperaturno u zavisnosti od tipa crkava na 140c-200c kad pumpa ima 140c ???? hahahaha

Prazan rezervoar ima vise veze sa kondenzom i hladjenjem pumpe u rezervoaru, laksem povlacenjem goriva itd.. da pumpi treba hladjenje ugradili bi ventilator na nju kao na altenator!
-To polevanje vode pa upali znaci da je vec nesto crklo i postalo je temp. nestabilno.
bojan_kv piše:Moj kolega
Odustao covek da jer ne lezi uzrok problema u tome , problem je VenTil onaj medju cevima on dozira naftu,. ,. neko je napisao da ga mozes premostit = cista glupost!

Problem reparacije el. je u glavama onih izuzetaka koji su dosli da repariraju (ne menja se samo to na videu) objasnis sve moze da ide 3 dana moze i duze ide se na rizik... koliko je dobar ventil (nekad prekrati navoj,nekad zapinje) ! ( ventil= 350,400,450j)
On dodje nakon mesec dana i prica ostavio me auto u pm tamo negde , nisi dobro uradio hahahaha (imati problem sa budalom nije vredno)
Zato je odustao ! :beer:

inace nova el. je bila oko 200j (isto crkne kad je stavis na stari ventil),. kad menjas ventil onda i lagere , diht,. onda moz stavit i novu el. zato se dodje do te cifre.!

Ali ja mislim da se lagano tu moze ubaciti obicna (mehanicka) pumpa i nadam se da je neko radio, samp provuces sajlu za gas i pici ,masna voda sipaj ima sve da jede hahahaha
Čekaj prijatelju, ja sam tebe otprilike razumio da ako mi sad (ne daj ti dragi Gospode Bože) zvekne elektronika, moram pored remonta elektronike uraditi opet i predihtovanje, kupiti nov ventil i otprilike odraditi remont komplet pumpe manje - više...
Pa jbt toga će se nabrati toliko da se skoro isplati više uzeti novu :'( Generalno nisam puno pametan, zato pitam. Jer kako sam obaviješten, nov solenoid nije ispod 300 evra, predihtovanje isto toliko, pa na to dodaš još i cijenu elektronike od 450 evra pa remont pumpe... Nova je koliko sam vidio oko 1200 dolara... Sad sam već i ja malo uplašen, priznajem...Ne znam, zato pitam. :)
If you wanna ride like a lord, buy yourself a Ford!

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od Rankofocus » petak, 14. nov. 2014. u 15:58h

http://www.ebay.de/itm/FORD-FOCUS-1-8-D ... 3f0ff077a2

Tvoji strahovi su opravdani samo u slucaju da si kupijo los venil. !
Cene ti isto nisu bas nesto prilagodjene (realno je jeftinije)
kad crkne pumpa trazis na dobosu , http://www.ebay.de/itm/Ford-Focus-Kombi ... 1428&rt=nc hahahaha

Avatar korisnika
vladimir_skoric
Poruka: 65
Član foruma od: nedelja, 6. apr. 2014. u 20:40h
Lokacija: Banja Luka

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od vladimir_skoric » petak, 14. nov. 2014. u 16:46h

A more majko moja! cekicko Pa čekaj, da rezimiramo, šta se na kraju više isplati, raditi komplet reparaciju ili uzimati polovnjaču ili uzeti novu? :)
If you wanna ride like a lord, buy yourself a Ford!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Crkavanje elektronike bosch pumpe na tddi motorima?

Poruka od milan_gt » petak, 14. nov. 2014. u 17:58h

uzeti tdci i zameniti odmah lagere za 100€ :)

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“