Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ventilator grejanja

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
stamenkovic predrag
Poruka: 17
Član foruma od: petak, 28. mar. 2014. u 17:42h
Lokacija: Presevo

Ventilator grejanja

Poruka od stamenkovic predrag » četvrtak, 29. maj 2014. u 14:33h

Citajuci teme, do sada nisam naiso do pravog odgovora oko popravke ventilatora za grejanje kod Ford fokusa 2002.
Naime, posle ovih silnih kisa pocelo je da se čuje skripanje kada upalim ventilaciju u kabini, a pre toga kada sam vozio po kisi i kad vozilo zaustavim, kod suvozacove
strane dok vozilo stoji, na tapaciru kod noge, primetio sam da voda curi negde odozgo, iza ladice.
Interesuje me dali je neko imao slucan problem u vezi ventilatora ili curenja vode u kabini, i kako to popraviti.
Ako neko ima savet kako da dođem do tog ventilatora mozda bi mogo da se podmaze i malo se produzi vek trajanja....
Pozdrav :ford:
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Ventilator grejanja

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 29. maj 2014. u 16:12h

Skoro svima na Focusu mk1 procuri kod polenskog filtera u motornom delu pa sliva kod nogu suvozača. Čuo sam ovde da ljudi malo preprave tj. prekriju kućište filtera i tako reše problem. A ne znam kako da priđeš ventilatoru, mora da može...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Ventilator grejanja

Poruka od nikola_focus » petak, 30. maj 2014. u 00:52h

Ventilator se nalazi sa suvozaceve strane, ispred kasete. Skida se kaseta (drzi se na 3 srafa), mali deo ventilacije u visini kolena suvozaca, i dolazis do ventilatora. On se isto drzi na 3 srafa, iskopcas dzek i to je to. Njega rastavljas tako sto se pritisnu 3 gumena, osiguraca i tada odvajas kuciste. Verovatno je zardjao cim skripi, ocisti i dobro ga podmazi, ja sam isto imao te probleme i resio ih ciscenjem i podmazivanjem thumbsuph

Avatar korisnika
stamenkovic predrag
Poruka: 17
Član foruma od: petak, 28. mar. 2014. u 17:42h
Lokacija: Presevo

Re: Ventilator grejanja

Poruka od stamenkovic predrag » petak, 30. maj 2014. u 16:11h

Hvala po vasem pisanju mislim da se lako skida te cu pokusati kad imam vremena. Dali je moguce da je voda, koja je curila u kabini dok su trajale ove kise, dosla do ventilatora i zbog toga je poceo da skripi (jer je skripanje pocelo pre oko 20-tak dana).

Pozdrav :ford:
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Ventilator grejanja

Poruka od Daki_81 » petak, 30. maj 2014. u 20:07h

Pa naravno da su povezani, iz kućišta sa polenskim filterom vazduh ulazi u kabinu preko ventilatora. Probaj da nađeš postove kako su to ljudi rešili bilo ih je dosta...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
stamenkovic predrag
Poruka: 17
Član foruma od: petak, 28. mar. 2014. u 17:42h
Lokacija: Presevo

Re: Ventilator grejanja

Poruka od stamenkovic predrag » nedelja, 1. jun 2014. u 17:09h

Hvala na odgovorima, kada budem odradio i ako bude uspesno opisacu kako sam odradio, kako bi ostali koji imaju slican kvar odradili uspesno.
Kao sto je moj slucaj, imam problem - pitam - ko je imao problem i ko zna odgovori i hvala im, a mozda jos neko zna - unapred hvala.

Pozdrav :ford:
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“