Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
sevackg
Poruka: 28
Član foruma od: četvrtak, 9. apr. 2015. u 18:39h
Lokacija: Kragujevac

Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od sevackg » subota, 16. maj 2015. u 14:41h

Društvo, u naslovu je i pitanje. zna li neko kako da skinem prednji branik na mom Mondeu? Hvala.

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od SimkeFordMK3 » subota, 16. maj 2015. u 16:17h

Mislim da nema ko ne zna... :D
kao prvo, bilo bi najbolje da imaš kanal ili da bar pozajmiš dizalicu u nekom servisu... ako nemaš ni jedno ni drugo namotaš pun levi ili desni ajnšlag i odvrneš par šrafova na potkrilu ili gaćama kako ih zovu... to je crna plastika oko točkova, zatim osvetli sa unutrašnje strane branika nekom lampom, trebalo bi da imaš tri šrafa koja su ušrafljena kroz jedan plastični profil u krilo sa donje strane... skineš to pa isto to uradiš i na drugoj strani...
potom uhvatiš branik na sredini i polako ga raskaciš od maske hladnjaka i lagano izvučeš jer ima dve plastike koje su zavučene u vezni lim čini mi se.. to je to izgleda komplikovnano ali nije... pola sata posla max... kada ga jednom skineš sledeći put će ti trebati 15min... :)
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

sevackg
Poruka: 28
Član foruma od: četvrtak, 9. apr. 2015. u 18:39h
Lokacija: Kragujevac

Re: Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od sevackg » subota, 16. maj 2015. u 19:53h

E pa hvala. Skidao sam branike na svojim predjašnjim automobilima, ali ne na Mondeu. Svako uputstvo dobro dodje:-)

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od SimkeFordMK3 » subota, 16. maj 2015. u 21:47h

Ništa, samo polako prvi put... da ne zezneš matice koje se nalaze sa gornje strane u krilu... i najbolje obeleži plastične profile da znaš koji je gde bio, kao u srafove, sve vrati na svoju rupu, jer ako je neko kod nas skidao branik pretpostavljam da neće biti tri sa po svake strane već dva šrafa i plasticni profil će biti razrušen od silnog menjanja debljine šrafa... :D (naši bajni strucnjaci, sve znaju, ali da upropaste na žalost)
znači kako budeš skidao sve složi sa strane i vrati kako je bilo... da ne bude posle dodatnih komplikacija...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od mbole » nedelja, 17. maj 2015. u 01:37h

Ima jos po neki detalj, recimo raskaciti senzor temperature, maglenke...

Evo ga fabricko uputstvo

https://mega.co.nz/#!KFFllSZI!vrTDffQDi ... jIqwqw0i7Y
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

sevackg
Poruka: 28
Član foruma od: četvrtak, 9. apr. 2015. u 18:39h
Lokacija: Kragujevac

Re: Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od sevackg » nedelja, 17. maj 2015. u 10:04h

E ovo je prava stvar. Ne bih ja skidao branik, ali sam primetio da su džekovi sa maglenki otkačeni tako da maglenke ne rade, a i video sam da je otkačeno i da visi nešto poput mikroprekidača u braniku, pa da proverim... Hvala još jednom!
P.S.A o vajnim majstorima ne bih da t rošim reči. 'Ajde što su priučeni , nego što su i aljkavi pa pola stvari ne vrate kao što treba, zato više volim da ovakve provere uradim sam.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kako da skinem prednji branik Mondeo MK3 2003?

Poruka od mbole » nedelja, 17. maj 2015. u 10:50h

Verovatno je u pitanju senzor spoljasnje temperature vazduha.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“