Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ciscenje regulatora lera

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Milos Crazy
Poruka: 50
Član foruma od: utorak, 12. apr. 2016. u 20:24h
Lokacija: Lebane
Kontakt:

Ciscenje regulatora lera

Poruka od Milos Crazy » utorak, 26. apr. 2016. u 21:49h

Regulator lera najbolje mozete ocistiti u kucnoj varijanti. Ultrazvucne kadice itd i nisu od neke pomoci, samo ce vam isterati pare iz dzepa, a dobici minimalni. Dakle, skinete regulator sa vozila, uzmete pumpicu od sredstva za pranje stakla, sipate u flasu benzina 200-300ml i spricate na klapnu regulatora sa obe strane, ulaz i izlaz dok se ne usija tj otpadne sva stroka a izacice i zivi krokodili posle 10-15 godina i vise.. Kad to zavrsite, obicnim srafcigerom ispravite limene useke i odvojite regulator na dva dela:

Slika

Pazite da ne izgubite plasticnu kupu koja se nalazi na rotoru, bele je boje i diht gumicu.. Bez kupe ne mozete da sklopite regulator jer cetkice nece leci kako valja na kolektore, a bez gumice ce prljavstina ulaziti u njega. Regulator je u stvari elektromotor sa statorom od stalnog magneta (kao dinama na bicikli). Kolko god da ga cistite kod klapne bilo kojim hemijskim sredstvom sa godinama se pojavi prljavstina na kolektoru i pipcima i gubi se kontakt i to moze da dovede do visokog lera, preniskog lera ili variranja istog. Uzmete finu vodenu, i kolektore ocistite do sjaja. Zao mi je u sto nisam slikao jos neku sliku, iskreno mrzelo me, ali ko razume, shvatice poentu. Za ovaj zahvat je potreban obican ravan srafciger, silo i klesta za stezanje zabica pri sklapanju, 300ml benzina i pumpica od sredstva za pranje stakla. thumbsuph
Nikad nemoj na silu..

Uzmi veci cekic thumbsuph

Duka
Poruka: 12
Član foruma od: nedelja, 18. sep. 2016. u 11:07h

Re: Ciscenje regulatora lera

Poruka od Duka » petak, 4. nov. 2016. u 21:35h

Dobar savet...al bas fale slike...za nas laike :)

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“