Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
Mitke
Poruka: 10
Član foruma od: subota, 11. feb. 2017. u 19:48h
Lokacija: Nis

Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od Mitke » utorak, 14. feb. 2017. u 01:24h

Zeleo bih da u sopstvenoj reziji izvrsim ugradnju daljinskog zakljucavanja i elektronskih podizaca stakala na Ford Sierri 2.0 OHC iz 1985. godine ali sam potpuni laik po ovom pitanju pa su mi potrebni neki saveti.
Interesuje me koji su mi svi delovi potrebni za ovaj poduhvat i koliko bi to otprilike kostalo? Zeleo bih da ugradim onu opciju da se prilikom daljinskog zakljucavanja vrata podizu i prozori. Da li neko ima iskustva sa ovom ugradnjom? Svaka pomoc je dobrodosla. :)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od Markedjani » utorak, 14. feb. 2017. u 08:18h

Da li imaš već centralno zaključavanje ?

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od van » utorak, 14. feb. 2017. u 09:46h

Пошто си лаик , подизачи су електрични а нису електронски . Електроника обично подразумева неке отпорнике , диоде , интегралан кола , транзистре , а не отварање прозора путем електор мотора и прекидача .
Што се тиче сам уградње , скини негде механизам за отварање са све мотором , инсталацијом и прекидачима . Провери да ли је исто качење на стакло код тебе и на том аутомобилу одакле скидаш делове

Avatar korisnika
Mitke
Poruka: 10
Član foruma od: subota, 11. feb. 2017. u 19:48h
Lokacija: Nis

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektricni podizaci

Poruka od Mitke » utorak, 14. feb. 2017. u 18:44h

Markedjani
Nemam centralno zakljucavanje.

van
Hvala na ispravci.
To znaci da je za svaki auto isti mehanizam, tip, delova? To bi znacilo da mogu da nadjem delove i na nekom auto otpadu a ne u prodavnici?
Kako se vrsi uklapanje istovremenog zakljucavanja i podizanja prozora? Da li su to dva sinhronizovana sistema ili jedan?
A sto se tice brave, da li je potrebno menjanje brave? Pretpostavljam da jeste, a i da nije i to bih zamenio u cilju poboljsanja bezbedosti.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od 911s [SK] » utorak, 14. feb. 2017. u 20:39h

Naravno da na svakom autu nije isti mehanizam, čak na mnogima ni sličan medjusobno. S obzirom da su postojale Sijere i sa podizačima i sa centralnom najlakše bi bilo ugraditi sve od Sijere. Nema potrebe za budženjem i gubljenjem vremena na rešavanje prepravki. Moraš nam prvo reći koju tačno Sijeru imaš? Ako je ta sa slike onda godište ne može biti 1985.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od van » utorak, 14. feb. 2017. u 21:17h

Претече ме колега са одговором . Нисам прецизирао да тај ауто одакле скидаш делове мора да буде сијера са истим бројем врата као и твоја .
Даљинско откључавање и закључавање можеш да решиш и моторчићима за браве и централом са даљинским . Мислим да је око 20-30 евра све .Наравно ти моотрчићи не могу да се пореде са фабричким који су у оквиру саме браве

Avatar korisnika
Mitke
Poruka: 10
Član foruma od: subota, 11. feb. 2017. u 19:48h
Lokacija: Nis

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od Mitke » sreda, 15. feb. 2017. u 17:03h

911s [SK] piše:Moraš nam prvo reći koju tačno Sijeru imaš? Ako je ta sa slike onda godište ne može biti 1985.
U pravu si, proverio sam sad sa caletom, rece mi da je pogresio kad mi je pricao i da je auto 1990. godiste. I da jeste ovaj sa slike. Znaci Ford Sierra 2.0 OHC 1990.
van piše:Претече ме колега са одговором . Нисам прецизирао да тај ауто одакле скидаш делове мора да буде сијера са истим бројем врата као и твоја .
Даљинско откључавање и закључавање можеш да решиш и моторчићима за браве и централом са даљинским . Мислим да је око 20-30 евра све .Наравно ти моотрчићи не могу да се пореде са фабричким који су у оквиру саме браве
Gde bih ja to u Nisu mogao da nadjem? Da li bi te fabricke brave mogli da se nadju na Fordovom auto otpadu? I ako tamo nema gde da trazim?

Da li znate neko uputstvo ilineki tutorijal kako da sve ovo ugradim?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od BojanM » sreda, 15. feb. 2017. u 22:31h

Nađi nekoga ko rastura Sijere, i ako ima to što ti treba uzmi od njega kompletnu instalaciju i motore (ili kompletna vrata sa instalacijom) i prešrafi delove kod sebe. Možda bi bilo dobro da baciš pogled u tvoja vrata, da te Ford nije častio pripremljenim ožičenjem za podizače i brave, to bi ti kudikamo olakšalo posao (i ne bi morao da izmišljaš instalaciju, odnosno kupuješ na otpadu).
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Mitke
Poruka: 10
Član foruma od: subota, 11. feb. 2017. u 19:48h
Lokacija: Nis

Re: Ford Sierra daljinsko zakljuvanje i elektronski podizaci

Poruka od Mitke » četvrtak, 16. feb. 2017. u 02:32h

Hvala na savetu!
Jel ima neko mozda komplet uputstvo za ovaj model, seme i te stvari? Na svim temama, koje sadrze linkove za ove stvari, su linkovi istekli ili je sadrzaj povucen.

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“