Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DvD plejer (home made)

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

DvD plejer (home made)

Poruka od BaneBG » četvrtak, 1. jan. 2009. u 20:58h

Naravno,najlakse je kupiti vec gotovu stvar,... ali gde je tu zabava! Kao osnova za dvd masinu je posluzio Stream plejer a za kuciste poluispravni Sony cd za kola!Na prvoj slici se vidi pocetak pakovanja dvd-a u kuciste!Od sony-a je ostalo samo kuciste ili ti skoljka!
Slika
Slika
Posle dosta zezanja sa uklapanjem duzine ploce i prostora od kutije uspelo je da sve cucne unutra zajedno sa stabilizatorima napajanja i za plocu i za dvd-rom!Sa zadnje strane su izvedeni prikljucci za video-out ,audio L-R , IR- prijemnik !Jedino je moralo sa prednje strane da izadje IDE kabl (lakse ce mi biti za pakovanje u kola)!
Slika
Slika
Na kraju, pustanje u rad i testiranje na disipaciju temperature od stabilizatora!Nazalost,slika koju pruza taj mali lcd je slaba jer je taj monitor jedva izvadjen iz mrtvih!U svakom slucaju ,slika koju salje sam dvd je odlicna (TV testirano), a zvuk je u rangu kakav je i bio pre cele ove operacije!Upravljanje menijom dvd-a je iskljucivo preko daljinca!
Slika
Slika

Elem,.... poenta price je : Zaludan pop i jarice krsti ! :D

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od van » četvrtak, 1. jan. 2009. u 22:49h

Svaka ti cast :)

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od BaneBG » četvrtak, 15. jan. 2009. u 00:28h

U toku je izrada jos jednog dvd-a ali ovog puta u duhu napretka, toliko mali da se moze utrpati u radiokazetofon i nema vise zezanja sa diskovima,..... samo USB. Klasika, dvd,divx,xvid,mp3 i ostalo!CD sto stoji sa strane je izbacen iz upotrebe!U nacelu: spolja sto vece felne a unutra sto manja muzika (ali da zvuci kako treba) 8) Toliko od mene,za sad,.. ko zna, mozda se pojavi jos manji model :D
Slika
Slika

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od FiestaRS » četvrtak, 15. jan. 2009. u 01:40h

Svaka chast!
Slika

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od BaneBG » subota, 17. jan. 2009. u 17:08h

elem,... da zavrsimo sa serijom dvd-ova,... ovo je konacni izgled,nazalost,kutija nije toliko mala koliko sam se nadao da bude,ali,ionako ce biti zavuceno iza table pa i neigra toliku ulogu!Na ovom primerku je za razliku od proslog,ubacen hladnjak za stabilizatore i mali fen za graficki procesor (ipak ide leto)!Upravljanje i na ovoj masini je iskljucivo preko daljinca (zaboravio da ga stavim u sliku), i od pristupnih delova bice samo USB konektor u sklopu sa volume potenciometrom i glavnim prekidacem na konzoli ispred menjaca!Uredjaji su nezavisni od cd-a ili kasetofona i potrebno ih je samo prikljuciti na pojacalo ili vise njih!U samom meniju dvd-a postoji opcija za regulaciju jacine zvuka,ali ja sam zbog lakoce i lepseg upravljanja, postavio potencionetar izmedju dvd-a i pojacala! Eto!
Na leto ,na nekom od druzenja, moci ce da se vidi i u radu! ;)
Slika
Slika

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1273
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od Scorpio 696 » subota, 17. jan. 2009. u 17:50h

Extra.
Mogao bi ti to da patentiras pa da krene proizvodnja.
Meni bas treba tako nesto ali ne razumem se toliko u elektroniku da bih mogao sam napraviti.
Slika

Avatar korisnika
zeljko87
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 18. jan. 2009. u 15:17h
Lokacija: Pancevo

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od zeljko87 » ponedeljak, 19. jan. 2009. u 19:44h

Slika
Slika

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od peca » ponedeljak, 19. jan. 2009. u 20:18h

A ja mislio da ja volim da se petljam sa elektronikom ;) ...

Svaka ti cast :D ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: DvD plejer (home made)

Poruka od BaneBG » utorak, 20. jan. 2009. u 01:11h

Iskoriscen lep dan i ovaj sa usb-om je cucnuo u taunusa!Jos je rano da ubacim i lcd pa radi na osecaj i direktno ukucavanje broja pesme!Prvi utisci : onaj sa dvd-om ima bolje visoke tonove ali,... da se srediti i kod ovog!Malo vise posla oko uklapanja visokotonaca i bice ok!Samo da sam se vise skinuo sa malog mp4 plejera! :D

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“