Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » sreda, 22. feb. 2017. u 16:33h

iskoristio lepo vreme pa reko da probam da ocistim ovaj vakum ventil http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 56#p451515 po tutorijalu posto je poceo kao da se malo jace cuje .. i kad ugasim auto zuji i posle par sekundi prestane uz zvuk puf.. kao da je nesto probilo :) skinuo ventil i ocistio.. unutra je bilo komadica kao kamenca i prljavstine na ovom sundjeru.. sve ocistio i oprao, vratio na mesto i testirao ... sad se cuje manje ali ipak i dalje je zvuk taj prisutan.. mozda sam trebao kompresorom malo izduvati a moguce i da su crevca malo zapusena... ali bar sam ga malo utisao...

i ofarbao sam parking senzore.. jedan me je bas namucio ... znaci kao baksuz neki.. ostali su bili bas poslusni ali ovaj jedan stalno neki problem... pa ako ne bude neki radio verovatno ce to biti on :D medjutim sad ide najgori deo merenje i busenje branika.. a evo i jedna slika uporedjivanja pre sa teget bojom i posle sa bojom moje karoserije.. i da zaboravio sam staviti prajmer.. tako da se nadam da nece opadati boja :(

Slika

i stavio sam jos sijalice OSRAM Night Breaker Unlimited H7 https://goo.gl/Yd0AeR posto mi je svetlo nocu dosta slabo.. naprezem se prilikom voznje i pocelo mi je to jako smetati, pogotovo po kisi.. tako da cu probati sad ove, ili ici po naocare :D

prvi utisak nakon testa sinoc je da definitivno ima razlike.. ali nisam vozio van grada tako da jos ne znam kako ce se pokazati.. pokusao sam slikati, ali ne vredi, na slikama se ne vidi.. cak na jednoj slici obicne OSRAM vise osvetle nego ove :) pa nisam hteo da kacim... ali kad sam uporedio jedne osram NB i osram obicne, svetlo koje je imalo NB je vise i jace osvetljavalo i belje... tako da verujem da ima nekog pomaka...

eto toliko.. sad kao sto sam i napisao ide ugradnja parking senzora i nosaca naocara i svetla... :)

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » nedelja, 26. feb. 2017. u 23:40h

danas ugradjeni parking senzori.. bilo je muka ali ok... medjutim mrak me je uhvatio pa ih nisam spojio na rikverc svetlo...

prvo uz pomoc šestara je odredjen precnik, pa poluprecnikom nasao sredinu.. malo sam se namucio sa iglom ( jedno pola sata za jednu rupu ) da probijem branik dok nisam nasao pravu koja se nalazi na slici.. i roku od pet minuta probusio sve cetiri tacke...

Slika

posle toga svaku poziciju za parking senzor merio jedno 10 puta :) ... pomolio se i krenuo da busim.. za divno cudo sve proslo kako treba :D ... ali definitivno mi je drago sto sam uzeo senzore sa sesiricima, posto rupe jako jako tesko je narpaviti da budu profi... tako da one kao orginal senzore ostavljam profesionalcima :) a svima ostalima koji zele sami to da odrade ipak savetujem ove sa sesirima :)

Slika

prilikom skidanja tapacirunga za zadnjeg tocka, da bi dosao do gume koja zatvara rupu u gepeku, da bi provukao zice od senzora, ispalo mi ovo.. a od cega je nema sanse da nadjem.. pa ako neko zna bio bi mu zahvalan

Slika

i ovako izgledaju zice nakon namestanja i vezicama zategnute. Medjutim, ne svidja mi se kako da guma u gepeku stoji.. mislim da cu naci neki drugi nacin.. mozda probusim rupu u gumi i tu provucem zice od parking senzora...

Slika


e sad, posto je pao mrak nisam spojio zicu na rikverc svetlo.. ali iskreno hteo sam da pitam za savet jos jednom gde to spojiti.. gledao sam busen zica koje se nalaze u gepeku i nije mi poslo za rukom da skontam koja je od njih za rikverc svetlo... a onda sam zalegao ispod auta.. i tu mislim da sam uspeo da lociram plus od rikverc svetla.. to bi trebala da je ova zelene boje ( oznacena na slici zelenom strelicom )... pored nje je ljubicasto - narandzasta i ne znam tacno sta ona znaci :D ... ima jos jedan kao adapter na koji se kaci narandzasto-zelea i crna zica ( oznacene na slici narandzastom i crnom strelicom ) e sad, gde tu ubosti moju crvenu zicu od parking senzora a gde crveno - crnu.. ne kapiram ni gde se nalazi masa, kontao sam da je masa neki sraf na limariji, ali ja to nigde ne vidim da je bilo koja zica zasarafljena na limariju...

Slika


i jos samo da kazem da sam ipak odkopcao ove zice crvenom strelicom oznacene iz tog adaptera zelenom strelicom oznacen.. posto sam slucajno nasao na ford forumu na ovom postu ( negde 60-ta slika po redu, lik je okacio jedno 100 slika ) http://www.fordownersclub.com/forums/to ... ng-camera/ da je i kod njega isto to odkopcano kao i kod mene sto je bilo, pa sam i ja raskopcao.. ali za sta to sluzi nemam pojma :D

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 00:58h

dados piše:...malo sam se namucio sa iglom ( jedno pola sata za jednu rupu ) da probijem branik dok nisam nasao pravu koja se nalazi na slici.. i roku od pet minuta probusio sve cetiri tacke...

posto rupe jako jako tesko je narpaviti da budu profi... tako da one kao orginal senzore ostavljam profesionalcima :) a svima ostalima koji zele sami to da odrade ipak savetujem ove sa sesirima :)
Lepo ti ja rekoh da je lakse/brze skinuti branik. Nisam ja mnogo pametan, nego gledam profesionalce kako to rade :)

Ova plastikica mi lici na klapnicu za pustanje vazduha iz kabine, odnosno nedozvoljavanje vodi/zvuku/svasta necemu da ulazi u gepek. Trebalo bi da stoji na unutrasnjem blatobranu, u odgovarajucoj rupi. Obicno moze da se vidi iz gepeka kad skines bocne tapacirunge (bar moze kod mene na mondeu, ne znam za fokusa).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 09:49h

u pravu si.. bilo bi sigurno lakse.. krenuo sam ja i da odvrcem branik medjutim kad sam zalegao ispod auta ucinilo mi se da je svugde negde bio zakacen pa sam odustao.. a nije mi se dalo traziti po netu upustvo kako to uraditi.. a i moram da priznam, da me je ovo toliko iznerviralo da sam posto poto hteo sestarom bez skidanja branika :D .. u svakom slucaju mislim da sledeci put ide skidanje branika :) .. ali kad se covek uhoda kontam moze i bez skidanja.. samo je bitno dobar sestar, strpljenje i dobra igla odnosno zica jos bolje da se ugreje i probije branik...

za klapnicu svaka cast... mislim da si u pravu.. skidam tapacirung danas ili sutra pa povezujem zice za senzore pa cu odma i to vratiti... tnx jos jednom

a za ovu misterioznu zicu.. mozda je to za fabricke parking senzore... pa je kod mene otkopcano :) :wtf:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 11:05h

Mislim da klapnica ne moze da se vrati iznutra, mozes damo da vidis dal fali

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 11:17h

jbg :D nista pogledacu onda gde treba i kako da se stavi... thumbsuph

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od Tiler » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 15:25h

Skidanje branika je sigurno veći posao i veći rizik od oštećenja a dobrom iglom sam kažeš da je išlo brzo i lako...
Misteriozna žica ... na većini focusa postoji priprema za utičnicu 12 V u gepeku... trebaš provjeriti da li je taj misteriozni konektor pod stalnim naponom... ako jeste to je za utičnicu...
Plus od rikvera imaš na konektoru na samom grlu... samo udješ u stopicu kad provjeriš koja je žica pod naponom kad ti je ubačeno u rikverc...
Masu skopčaj na šaraf na karoseriji... imaš u gepeku ispod tapacirunga mjesto...
Kroz gumu probuši rupu za žice... biće ljepše i dihtovaće bolje...
...
Sve u svemu odličan posao...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 18:31h

hvala tiler...

a za struju na kraju sam odlucio ipak da cu sutra kod elektricara.. pokusao sam ovo "samo udješ u stopicu kad provjeriš koja je žica pod naponom kad ti je ubačeno u rikverc..." ali meni je to ne izvodljivo.. nikako ne mogu da ubacim zicu.. ne znam kako ste to uspeli... :)

@mbole... ja sam pregledao ceo lim kad sam skinuo tapacirung i nema sanse da skontam odakle je ovo odpalo..

Slika

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od bo. » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 19:17h

mbole piše: Lepo ti ja rekoh da je lakse/brze skinuti branik. Nisam ja mnogo pametan, nego gledam profesionalce kako to rade :)
Naravno da je lakše skinuti branik thumbsuph
Tiler piše:Skidanje branika je sigurno veći posao i veći rizik od oštećenja ...
.
Nije kolega, nije..

A da vam i dokažem evo:
http://www.ford-klub.hr/forum/index.php?topic=11678.0

Moja greška što nisam na vrijeme prebacio DIY temu ali sad ću ju prebaciti i na FCS.
Evo i ovdje:
http://fordclubserbia.org/forum/viewtop ... 58&t=27045
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 19:31h

po ovome definitivno je lakse onda da se skine branik.. ja sam ladno ovaj post vec gledao ali mi nije pao na pamet... svaka cast bo.

e sad jos samo ko mi nadje odakle mi je ispala ova misteriozna klapnica i da je vratim.. poljubim ga u dupe :D .. i uplatim mu 500 dinara na tekuci kad bude prvog plata :)

P.S.
za dupe sam se salio :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 20:21h

Jel ti ovo hatch ili karavan?
Ajd pogledacu gde tacno dodje kad stignem kuci. Kod mene na mondeu ovaj deo izgleda prilicno drugacije

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od Tiler » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 20:25h

mislio sam u jednom drugom smislu... nije samo skidanje branika u pitanju vec i rukovanje sa njim kad je skinut kada je puno lakse da se osteti jer nije spregnut kao na autu... moje iskustvo kada sam na otpadu rukovao sa branikom koji sam zelio postaviti na svog focusa je bilo traumaticno.... ali ja nisam previse precizan za ovu vrstu poslova a za onoga ko zna svojim rukama raditi ovo ne bi trebalo predstavljati problem... u svakom slucaju Bo je postavio dobar DIY a Dados ima nove senzore.... uspjesno za sviju.... thumbsuph
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 21:12h

e hvala ti puno @mbole.. valjda cu uspeti da nadjem odakle je to cudo spalo... e i da u ptanju je hatch

@tiler.. uspesno samo jos da spojim zice :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 23:50h

Cek... ovo tvoje je Mk3 ako se ne varam? To jest 2008 pa na dalje?
Evo crteza gde treba da stoji, mada... nije bas najjasniji.
Al lici da je dosta napred, kod mene je mnogo vise pozadi (doduse moj je i karavan):

Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 27. feb. 2017. u 23:57h

mk2 restyle.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od bo. » utorak, 28. feb. 2017. u 15:10h

Meni ta plastika ne liči na klapnu zraka kabine, evo ovdje se vidi kako izgleda klapna:
Slika
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » utorak, 28. feb. 2017. u 15:22h

da izgleda nije klapna vec usmerivac od pojasa za vezanje na zadnjem sedistu :) provericu danas pa javljam

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od mbole » sreda, 1. mar. 2017. u 12:28h

Cek cek:
prilikom skidanja tapacirunga za zadnjeg tocka, da bi dosao do gume koja zatvara rupu u gepeku, da bi provukao zice od senzora, ispalo mi ovo.. a od cega je nema sanse da nadjem.. pa ako neko zna bio bi mu zahvalan
Ja kako sam prvo shvatio, ovo je bilo spolja, tj. mislio sam da si skidao onaj "tapacirung" koji je ispod blatobrana.

Sad, kad sam malo bolje pogledao, stvarno ne lici na klapnu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od dados » sreda, 1. mar. 2017. u 13:08h

da da nije to.. ovo je u pitanju bilo :) clan Calamari sa Ford Focus Kluba je odma skontao sta je...

Slika

a sot se tice senzora, spojeni su na rikverc i sve sljaka super... bez problema :) skinuta je malo izolacija i tako spojeno i oblepljeno izolir trakom...

Avatar korisnika
STyling
Poruka: 48
Član foruma od: petak, 24. jan. 2020. u 14:16h
Lokacija: Cetinje

Re: Moj prvi Fokus 2.0 Tdci

Poruka od STyling » utorak, 4. feb. 2020. u 10:07h

Odličan je Foki. Motor i boja prva liga. thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“