Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Zaključana
Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 12. maj 2011. u 13:02h

Evo posle 7 dana dodjoh do par slika mog Focusa. Prica kaze sledece.... :)
Posto je ovo bilo moje prvo pazarenje auta za sebe,bilo je dosta dilema. Budzet uopste nije bio veliki. Prvobitni plan je bio auto do 1500e,pa sam se ja naostrio tu za neku BMW kocku. U medjuvremenu stvari su pocele da se menjaju i da najavljuju da ce se moj budzet malo povecati do oredjenog perioda kad sam planirao da kupim auto. Od tog trenutka,pa narednih,sigurno 4-5 meseci,sam ja proveo na internet oglasima gledajuci sta bih ja to za sebe uzeo,da se vidim u tome,da budem zadovoljan godistem,izgledom i performansama auta. Hteo sam da izvucem maksimum iz tog nekog budzeta koji uopste nije bio visok. Valjda je to i logicno.... :/
Na pocetku trazenja MOG auta bio sam strogo protiv dizela. Nisam ih voleo nikako... Uvek je to bio neki auto na benzin ili plin sa nekih 100-tinjak ks. U medjuvremenu sam imao priliku da provozam par mladjih dizela kao sto su Stilo 1.9 multijet 150ks,Seat Altea 1.9 tdi i jos neki model ne mogu da se setim koji,nije ni bitno. :) Uglavnom tad sam shvatio da ti automobili idu kao nenormalni,da im je izolacija fenomenalna,i da uopste nisu toliko "drndavi" za kakve sam ja dizele smatrao. Onda sam rekao ovako: Ok,trazicu dizela ali pod uslovom da je on mladji od 2000 god. i da ima 100+ konja,jer ispod toga za mene nije bio auto. To mi je nekako bio prelazni period izmedju "drndavih" i "novih" dizela. mrgreen Ono za sta sam se naostrio je bila Seat Ibica 1.9 tdi 110ks. Trazio sam je nekih mesec dana po oglasima. Poslednjih 5 dana pred kupovinu,poceo sam sasvim slucajno da gledam Focusa,on mi je odavno lep auto,ali mislio sam da nemam para za njega.Zapao mi je za oko neki sa auto placa na ceraku,bio je malo vise preko mog budzeta,ali sam bio u fazonu,ok pogledacu ga,mozda se i "rastegnem" toliko. Kada su pare konacno dosle u moje ruke,isti dan smo poceli da obilazimo uglavnom auto placeve,trazeci Ibicu i mozda Focusa. Ibicu. Zaboravih samo da kazem da je u medjuvremenu iskrsla kao i neka kombinacija za uvoz pezoa 206 1.4 hdi '05 za nesto malo para,ali je to propalo. (svom srecom :D ) Obilazeci placeve uhvatih sebe da je poceo samo focus da me interesuje,i da mi izgleda neuporedivo bolje od Seata. Posle potrage od nekih 3 sata,odlucih da odem da pogledam gore navedenog Focusa sa Ceraka.
Odma pri ulasku u dvoriste,ili sta vec,pogled mi se zakucao na Focusa i tu je i ostao do poslaska kuci. :D
Auto je 2001 god, 1.8 tdci 115 ks, ili 116 kako god. Nivo opreme Zetec. Inace uvezen je iz Italije sa 137k Km. Preprodavac je odma,psoto je video da smo se naostrili da nadjemo gde je udaran,rekao da je farbana cela desna strana,jer je bio izgreban,ne udaren. Naravno ne verujuci mu,nameracil ismo se da nadjemo na limariji ijedan trag savijanja,ispravljanja gitovanja i slicno,ali nije ih bilo. Bar sa te strane.... Pozadi ispod tapacirunga gepeka nam je pokao gde je bio udaren i var od nekih 10-ak cm,kaze da je nosac branika bio udaren da je valjda probio unutra. Stvarno ne izgleda strasno.... Posle svega toga auto smo naravno probali,sve nam je delovalo ok. Posle manjeg ubedjivanja sklopismo i dogovor oko cene,naravno preko mog budzeta,i auto posle tehnickog odma krenu putem moje kuce.
Da preskocim onaj deo sto sam tablice cekao 4 sata..... :mad:
Uglavnom,u auto sam zaljubljen! :jeeej: Izgled,ubrzanje,drzanje na putu-fantasticno!!!! Necu da lazem ali uopste se nisam pokajao kupucuji dizela! :)
Auto je tako lagan za voznju,da je to neverovatno. Ubrzanja su......dzuuuuuuuuu... zlo! :D Sa 4 disca sam odusevljen auto zakopaju u mestu.
Cini mi se da je vesanje malo tvrdje nego inace,ali to je jos jedan + kod mene.
Servise jos nisam radio,planiram mozda mali servis sledeci mesec. Vec mi padaju neke ideje na pamet,tipa beli migavci,mozda malo spustanja,ali to ako se uleti u neki kesh,do tada-lep je i ovako... :) Da ne pricam puno o izgledu evo par slicica....
http://img832.imageshack.us/i/fotografija0183.jpg/ http://img593.imageshack.us/i/fotografija0186.jpg/ http://img571.imageshack.us/i/sam1778h.jpg/ http://img651.imageshack.us/i/sam1779.jpg/ http://img857.imageshack.us/i/sam1780.jpg/ http://img716.imageshack.us/i/sam1781.jpg/ http://img69.imageshack.us/i/sam1798.jpg/ http://img202.imageshack.us/i/sam1799j.jpg/ http://img808.imageshack.us/i/sam1802.jpg/ http://img23.imageshack.us/i/sam1804.jpg/ http://img835.imageshack.us/i/sam1806s.jpg/ http://img814.imageshack.us/i/sam1807.jpg/ http://img228.imageshack.us/i/sam1805.jpg/

E sad,voleo bih da mi neki objasni ovaj Zetec paket opreme. Ja mislim da je to: rucica menjaca,papucice,pragovi,i izduv. S obzirom da je sve iste marke. Ali nisam siguran da je to deo fabricke opreme.... Ono osto me jos interesuje da li je rucno menjano:prednji branik i skinut znak napred sa brave. I muci me jedna kontrola ne znam cemu sluzi. Slika na kome je prikazan prekidac za farove,e pa "dugme" desno,kao za pojacavanje necega,znaci ispod ovog za visinu farova.... :wtf:
Jedini za sad manji problem koji se pojavio je potrosnja. Grad-10 L. Sad ne znam da li mnogo uticu i gume na njemu. Inace napred su mi 205/55 R 16 pozadi 215/55 R16.
Toliko o tome,misli mda sma bas dosta ispisao,uglavnom prezadovoljan sam kupovinom Forda!!!! :jeeej: :bravo: :ford: :beer:

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od totti » četvrtak, 12. maj 2011. u 13:24h

U Zetec opremu, prema nekim stranim sajtovima, spadaju kao standardna opreme maglenke, alu felne (ne ove tvoje, zamenjene su), CD radio, crvene kazaljke na cajgeru, sva cetiri podizaca stakala, tvrdje vesanje, kozni volan itd.
Papucice, pragovi i ovaj izduv su naknadno stavljeni, bas kao i branik.
To "dugme" je potenciometar za podesavanje intenziteta osvetljenja instrument table.

Nek te lepo sluzi thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 12. maj 2011. u 13:51h

Znaci neko se trudio da auto lepse izgleda. :)
Od svega toga sto si naveo za opremu,mislim da nemam samo kozni volan... Hvala na odgovorima. :bravo:
Nadam se da ce me sluziti i da necu imati problema sa njim... :woohoo:

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od Iosis » četvrtak, 12. maj 2011. u 15:09h

Hmm, nešto mi 137k km malo za to godište. :D Focus izgleda odlično, neka te dugo i dobro služi. :ford:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od st 220 » četvrtak, 12. maj 2011. u 16:58h

Odličan Focusić, imam isti samo restajling.
Odlične felne, odlične gume, široke baš onako kako treba. U zdravlje thumbsuph

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od Neša » četvrtak, 12. maj 2011. u 17:10h

Odlican,pravi sportski auto thumbsuph Samo da znas da su mu menjani branici i prednja maska i stavljen zadnji spojler,toga nema u zetec opremi ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od peca » četvrtak, 12. maj 2011. u 18:42h

Pravi gradski auto...

Neka te dugo služi thumbsuph ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 12. maj 2011. u 23:08h

Znaci lepo sam stavio naslov,drugaciji je... :)
Drago mi je da vam se svidja i hvala na lepim zeljama!!! :beer:
Aj samo nek mi neko kaze koliki je tacno rezervoar kod ovog modela?? 60L?

Avatar korisnika
makinjo
Poruka: 313
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 22:09h
Lokacija: Futog

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od makinjo » petak, 13. maj 2011. u 02:07h

Menjano je tu sto sta ali fino izgleda. :) Srecno thumbsuph

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od st 220 » petak, 13. maj 2011. u 09:49h

sasa_f1 piše:Aj samo nek mi neko kaze koliki je tacno rezervoar kod ovog modela?? 60L?
Trebalo bi da je 55lit.
Ja ga punio do vrha, ali nikad nije bio prazan, tako da mislim da je manje od 60lit.
Neka me isprave upućeniji ako grešim.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » petak, 13. maj 2011. u 10:02h

Pazi,meni cim se prvi put upalila lampica rezerve otisao sam na pumpu udaljenu 500m. Znaci na rezevrvu sam sipao jos 51 L,ali bukvalno do cepa....

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od st 220 » petak, 13. maj 2011. u 10:18h

Hmm, onda je možda stvarno 60lit.
Ne verujem da je rezerva samo 4lit.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od dax92 » petak, 13. maj 2011. u 10:42h

Ti si usao u jako veliku rezervu onda!! hahahaha Rezervoar je kod njega 52,7 ili 55 litara. Nisam 100 % siguran.
Ja imam TDCI 100 ks,i meni je ovaj manji rezervoar! :'( Al' ok je i to.
Fino izgleda Focus, i u zdravlju da ga vozis! A na kom placu si to gledao, mozes li tacnije reci. POsto sam i ja skoro uzimao Focusa, pa sam obilazio sve moguce.
Inace, gume su ti presiroke! Fabrice 16" su 205\50. Menjaj to! :punnish:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » petak, 13. maj 2011. u 12:45h

Nista mi nije jasno kod tog rezervoara. :wtf: Znam da sam odma po paljenju lampice rezerve okrenuo auto ka blizoj pumpi bas da ne bih trosio nju. Mozda me pokr'o onaj na pumpi? :/
Pa meni i jesu napred 205 gume,doduse /55,samo su mi nazad 215/55. Al' sta me briga,necu menjati, auto izgleda vrhunski od pozadi,a kapiram i da je stabilniji. Dosta ljudi je reklo da mu bas dobro stoje te dimenzije guma... :woohoo:

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od st 220 » petak, 13. maj 2011. u 12:58h

Odlično stoje i meni se baš sviđa.
Isto bih i ja odradio, samo da Focus ostaje duže u mom vlasništvu.
Ovako 195/60 R15 i vozi Miško.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » petak, 13. maj 2011. u 13:09h

Ma u tom slucaju te boli uvo.... thumbsuph

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od dule0911 » petak, 13. maj 2011. u 13:11h

Samo cu ti ja reci da ti se ne ponavlja situacija da ti se upali lampica za rezervu.
Procesljaj malo forum i naci ces teme u kvarovima i popravkama gde se pumpa za gorivo pokvarila bas iz razloga ceste voznje sa malo goriva u rezervoaru. Posto se pumpa hladi gorivom, bitno je da bude uvek odredjena kolicina goriva unutra, ako ga ima malo brze ce se zagrejati i pumpa se nece hladiti kako treba.
Znaci cim pokazivac dodje na 1/4 skale pravac pumpa i nemas brige thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » petak, 13. maj 2011. u 13:24h

dule0911 piše:. Posto se pumpa hladi gorivom, bitno je da bude uvek odredjena kolicina goriva unutra, ako ga ima malo brze ce se zagrejati i pumpa se nece hladiti kako treba.
Mislis "ako ga nema"? :wtf:

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od BojanM » petak, 13. maj 2011. u 13:30h

Čitaj "ako ga ima malo - brže će se zagrejati", a ne "ako ga ima - malo brže će se zagrejati..." ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od st 220 » petak, 13. maj 2011. u 13:30h

Ne, uvek treba u rezervoaru da imaš goriva minimum za 1/4 ukupnog kapaciteta istog.
Znači, druga crta na levo od one u sredini neka ti bude kao rezerva i nema problema.
Praktično, uvek u rezervoaru treba da imaš minumum 15lit ED-a.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od dule0911 » petak, 13. maj 2011. u 13:32h

Kolege iznad su objasnile.
U prevodu, nemoj auto da vozis sa 1000din od rezerve do rezerve (tj da cekas lampicu da se upali), vec neka ti podeok za 1/4 goriva u rezervoaru bude lampica za rezervu :)

(ala ja komplikovano pisem, tek sad to kapiram :D )
Fiesta!!

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » petak, 13. maj 2011. u 13:52h

Ok skontao sam... Al ja i dalje nisam dobio tacnu informaciju za rezervoar. :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od dule0911 » petak, 13. maj 2011. u 14:15h

Pa sledeci put kad budes dosao do 1/4, sipas pun do vrha i.... Koliko litara stane toliki ti je rezervoar, hehe :D thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od dax92 » petak, 13. maj 2011. u 18:29h

NAci cu danas one papire sto imam od svog Focusa, pa cu ti reci. Al', 80% sam siguran da je 52.7 litara.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moj Focus 1.8 tdci,cini mi se malo drugaciji od drugih

Poruka od sasa_f1 » petak, 13. maj 2011. u 23:14h

A koji je tvoj focus? Ako nisu iste verzije moguce da im se razlikuje zapremina rez. :/ Ja sam mislio da ima tog podatka u onoj knjizici sto ide uz njega,al nema...

Zaključana

Povratak na „Automobili članova“