Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
geri036
Poruka: 19
Član foruma od: utorak, 17. jul 2012. u 22:45h

Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od geri036 » utorak, 23. okt. 2012. u 12:04h

Zdravo! Zanima me kako funkcionisu oni otpadi gde se prodaju polovni delovi za automobile? Da li je potrebna neka papirologija za sve te delove ili za auta sa kojih su skinuti, da li podlezu nekoj drzavnoj inspekciji? Da li mogu ja kuci da kupujem aute i da sa njih skidam delove i prodajem, to me konkretno zanima?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od Dragomir » utorak, 23. okt. 2012. u 12:23h

mnogo tesko pitanje.
po pravilu bi samo smeo da rasturas automobile koji imaju domace papire i da progajes delove koji su dopusteni po zakonu o zastiti zivotne sredine i bog zna po kojen drugom zakonu.Moras da ispostujes sve propise iz zakona o otpadu .E ovo niko nepostuje.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od m_peki » utorak, 23. okt. 2012. u 12:32h

A u praksi mozes da kupis auto ili autimobile , parkiras u garaz u rasturas, oglasavas i prodajes ko ti sta trazi. :)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od darko darko » utorak, 23. okt. 2012. u 12:37h

Tako, i onda ti dodje par lesinara koje moras da izdrazavas, e tako funkcionise, ali to je i jedini nacin da budes u skaldu sa konkurencijom i da mozes da zaradis. Mozes par kola da rasturis, uglavnom nece ti niko nista, opprilike, ako su stranci, ali preko toga, sex. Mislim da do tri auta ide novcana kazna ako te uhvate, preko tri krivicna. Tu ti su sve moguce ispekcije i milicije.
Ja sam tri godine bez posla, imam troje dece, mislio sam da pocnem tako nesto. Mada sada nesto sada razmisljam da pocnem sa polovnim gumama, i gotov sam. Lepo bubanj potok mi je ispred nosa, malo po oglasima netu i da krenem. Kasnije za mesec dva da uzmem montazerku balaserku i peglu, komresor imam, i da krenem. Ako neko ima na veliko polovne gume povoljno nesto, ali da mogu da izaberem, neka mi pusti PP, bas sam se zagrejao.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od Dragomir » utorak, 23. okt. 2012. u 14:07h

Trenutno u Mladenovcu je neka vrsta "racije"carine i inspektora na otpadima.Koliko sam cuo kazne su oko 25000 po autu +carinski prekrsaj+krivicna (cena robe prelazi neku odredjnu sumu,mislim da je 300000 din) pa trgovina delovima bez odgovarajuceg papira,prodaja delova koji su zabranjeni da se prodaju,neispunjavanje ekoloski normi,
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od darko darko » utorak, 23. okt. 2012. u 14:20h

mislim da je kazna 100 000, do tri auta, al nisam siguran, mozes da rasturas ako je placena carina i pdv, al i tu ima ali, to u mladenovcu je poslala konkurencija ispekciju, ono ko da vise.....
to u civilizovanim drzavama se resava naplacivanjem poreza, a ne samo rad na kvarno
Poslednja izmena: darko darko, na dan utorak, 23. okt. 2012. u 14:38h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od m_peki » utorak, 23. okt. 2012. u 14:21h

Po otpadima ili po privatnim kucama i garazama, tavanima. Jbga , jedno je drzati otpad pa da se kola vide na izvolte. Tu je vec malo drugacija prica a i inspekcija je mozda i najmanji problem.

geri036
Poruka: 19
Član foruma od: utorak, 17. jul 2012. u 22:45h

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od geri036 » četvrtak, 25. okt. 2012. u 20:02h

Ja imam skriveno dvoriste iza kuce tako da bih mogao tamo da ih rasturam. Tako sam i mislio dva - tri stranca rasturim pa prodam pa onda opet u krug..

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od totti » četvrtak, 25. okt. 2012. u 20:07h

Pa i ovi što su uzgajali marihuanu u Mirijevu su imali skrivenu plantažu, ali to ne spreči nadležne da ih nadju ako hoće... :)
Slika

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od dax92 » četvrtak, 25. okt. 2012. u 20:08h

Ma, sve se moze dok komsije ne prijave. :)
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od laki » četvrtak, 25. okt. 2012. u 21:13h

Tu je najbitniji komsiluk da te niko ne prijavi, u principu ti niko nece nista ako rasturis par kola, bitno ti je samo da imas papire od tog stranca kojeg rasturas i cim prodas 50% delova rasturas ga skroz i bacas skoljku na kile, da ne nagomilavas kola, nije isto ako ti nadju 3-4 ili 10 skoljki. Oni da hoce da kaznjavaju mogu to lako da urade uzmu bilo koje oglase i samo obilaze, ali nece pustaju ljude da zive od necega. Vise razmisljaj o isplativosti tog posla, jer na starijim kolima zarada je mala, prvo sto cekas mesec-dva-tri dok otplatis auto, a tek onda ide neka zarada od par stotina evra sto i nije bas neka zarada za toliko cimanja, tako da dobro razmisli koji ces model izabrati.

@darko darko

Polovne gume su dobar biznis, samo na veliko niko ne daje da biras

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od darko darko » četvrtak, 25. okt. 2012. u 22:05h

ma troje kola nerasturaj, drzi u dvoristu dok neprodas prednji kraj, to jedino se i prodaje osim zadnjeg branika, posle poseces spakujes i udri, problem je sa tri auta se tesko radi
@laki
Znam u pm, imao sam lika ovde al sam ga ispustio, donosi is austrije a placanje jos po podaji, al sada dzabe kada je vec neko preuzeo.

geri036
Poruka: 19
Član foruma od: utorak, 17. jul 2012. u 22:45h

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od geri036 » četvrtak, 25. okt. 2012. u 23:06h

Zasto mislis da mi trebaju papiri od tog stranca? Sumnjam da ce covek kada dodje po pumpu za vodu da mi trazi papire od auta sa kog skidam pumpu.

Avatar korisnika
laki
Poruka: 560
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 07:37h
Lokacija: Bg-Batajnica

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od laki » četvrtak, 25. okt. 2012. u 23:07h

Papiri ti trebaju zbog tebe, ako ti uleti neka patrola, da ih imas, da ne pomisle da je kraden itd

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od Reppa » četvrtak, 25. okt. 2012. u 23:11h

Baš tako,uzmi i nešto na domaćim tablama,samo zbog papira,da imaš npr 15-20 saobraćajnu kući od raznih modela.
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: Biznis sa polovnim delovima za automobile?

Poruka od japanac » ponedeljak, 5. nov. 2012. u 19:26h

u Apatinu covek ima odpad nekih 20ak auta,od svega po malo par opela,par fordova,fiata...tako nesto sto se cesto vozi,povadi motore,i vitalne delove,ostatak je tipa eno ti tamo pa skidaj,za neku sicu,i ne drzi ih dugo rascepusa na brzinu ostavi nesto sto se trazi,vrata felne,motore,soferke...a ostatak u presu uzme solidnu lovu za gvozdje i opet u krug...do sad ga niko nije zajebavao...

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“