Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Šoferka mk3 Mondeo

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » utorak, 30. jul 2013. u 15:07h

Biće troškova...........danas dok sam čekao ženu u autu, primjetim sra.e
Pukla od vrha nekih 15 cm ali srećom napravila je mali luk I stala.E sad ono "srećom" ništa ne znači ako mi u septembru ne odobre registr.
Izgleda da je neko ili nešto udariulo I to u vrh šoferke,znači u samu ivicu nekih 5 cm niže,vidi se ožiljak,zato je I krenula pukotina.
Nešto sam čitao po forumu...skapirao sam da jeftine nisu,ne ispod 200 era,a polovna? kakve su šanse da se skine polovna a da se ne ošteti.
Rade li to ljudi uopšte? Da dodam da je moja sa grijačima što povećava cijenu,a vjerovatno I mogućnost da nešto nebude radilo kako treba nakon montaže polovne?
Šta kazuvate vi što bolje znadete.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od milan_gt » utorak, 30. jul 2013. u 15:09h

u glass servisu je mislim 130-140e sa ugradnjom, ako pricamo o soferci bez grejaca..

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » utorak, 30. jul 2013. u 15:12h

Uh mislio sam da je skuplja..
Doduše meni je sa grijačima,ajde daje skuplja nekih 30-40,a eto opet izadje na 200 e
Nego mene baš zanima kakve su šanse za stavit polovnu,jer mislim da mogu naći polovnu u Cg

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » sreda, 31. jul 2013. u 18:59h

Hmm polovna kod Djukanovića na otpadu je 100 + ugradnja 30 era,"original" sa nekog rasturenog,a nova vjerovatno china made je 80 + ugradnja 30= 110 eura,šta činjeti!!?!? Pukotina otišla niz šoferku sad već nemam šanse da prodjem registraciju....do djavola
Zna li neko kakve su te u odnosu na originalne,mislim na zatamnjenje samo da nije neka bijela bez grama kolorita.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od milan_gt » sreda, 31. jul 2013. u 19:15h

pa imas glass servis ili nekog slicnog u cg pa pitaj posto su..polovna je uglavnom izgrebana i preko dana i nije problem koliko je uvece kad se vide ogrebotine kad ti druga vozila idu u susret, imam problem na corsi A kojoj je i dalje fabricka soferka, izgrebana je naopako, preko dana je super, uvece je problem..

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » sreda, 31. jul 2013. u 19:28h

Pa...u PG u Ford auto shopu imaju originalnu 170 e na popustu,a imaju I Koreansku za 125 eura,na drugim mjestima je već sam napisao oko 110 sa ugradnjom, vjerovatno ista ta made in korea,stim da su mi ovi u ford auto shopu rekli da su te koreanske jako lose,nekvalitetne,i nisu kolorizovane,tj jesu al jadno nešto,jedva da su zatamnjene.
Ma nešto bi ipak uzeo neku originalnu,ma...ništa poću do otpada u Pg I dobro je pregledat,pa će da odlučim breeee.
Našao sam u Bih neki ford otpad u Tešnju ......

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Одг: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od st 220 » sreda, 31. jul 2013. u 21:09h

Koja je cena za šoferku u BiH?

Ja bih pre stavio polovnu nego novu kinesku.
Procunjaj malo i nađi sa grejačima, jako korisna stvarčica zimi bar ovde u Srbiji tih 2 meseca kad zagudi :)

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » sreda, 31. jul 2013. u 22:18h

Da, I ja sam za original,i to može I po0lovna samo da bude ok,bez ogrebotina I sl.koje je naveo Milan gt
Sa grijačima ću teško da nadjem,barem u Cg.Ustvari može se naći u Krisma motors, fordovo zastupništvo u PG a tamo nije ispod 300 eura,kao I ni u Pegasus-u na Cetinju.
http://vesti.aladin.info/2013-06-06/59493077
Ali sam našao otpad u Tešnju ito čini mi se bogat,sjutra zovem ..
http://www.pik.ba/?trazilica=ford+otpad

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od milan_gt » sreda, 31. jul 2013. u 23:02h

samo sto su i na otpadu retke originalne..obrati paznju..

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od BojanM » četvrtak, 1. avg. 2013. u 01:31h

Novo je novo, makar novo bilo i bez grejača. Na otpadu ne možeš da zaključiš koliko šoferka ima sitnih ogrebotina, pošto sigurno nećeš da je kupuješ noću i da gledaš kroz nju pod uglom kakav je na kolima u dolazeće razdešene farove... Samo moje mišljenje. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Neša » četvrtak, 1. avg. 2013. u 09:40h

U Srbiji u Glass servisima,nova evropskih proizvodjača je 150€ bez i 250€ sa grejačima. Ja sam prošle godine menjao sa grejačima,bila osigurana,sad i ona pukla pa opet moram da menjam mada 6 meseci vozim tako naprslu,čak i u Grčku sam išao(ove godine nisam osigurao). Tebi u CG i ne trebaju nešto ti grejači...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » četvrtak, 1. avg. 2013. u 10:38h

Nesa piše:Tebi u CG i ne trebaju nešto ti grejači...
U pravu si,ja ih ovamo na primorju upalit nikad neću....nego....ćera čovjeka vrag da baca pare,kako bi mu auto bio u fabr. opremi. Mah..... :/
Polovnu bih uzeo ako ima da se skine sa nekog polovnjaka,takva se nije vukla po garažama I magacinima te su manje šanse da je izgrebana.
Imam još mjesec dana da razmislim...
Nešo kako to da ti je opet pukla?? sama od sebe ili..._?!

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od st 220 » četvrtak, 1. avg. 2013. u 12:00h

A da odeš do Mojsinja kod Sima i Gileta?
Otprilike ti je ista kilometraža, vidi samo kakve su razlike u cenama.
U Mojsinju kod Čačka ćeš pre naći ovu sa grejačima (koji ti ne trebaju) :)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Neša » četvrtak, 1. avg. 2013. u 17:38h

Nema kod Sime sa grejacima,cekam je vec duuugo. Obicnu polovnu mozes da uzmes kod Sime ali moras da das jos 20e za ugradnju u obliznji servis plus gorivo do Mojsinja :( tako da ti je najbolje da vidis neku novu i odma na registraciji osiguras stakla i miran si,to nije skupo.
Evo meni je najverovatnije pukla iz cista mira nova nemacka Pilkington sa grejacima,zato cu cim ugradim sledecu odma da je osiguram.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Zelj@ » četvrtak, 1. avg. 2013. u 21:11h

Vjerovatno da ću uzeti u Cg neku bez grijača,ukoliko se ne pojavi neka u medjuvremenu,a u tešnju sam imao kombinaciju da mi je pošalju, jer tamo imam nekih prijatelja.Ovaj na otpadu nema trenutno nijednu na lageru jbg a vidio sam na slikama bar 2 mondea sa traženim šofkama,...prodate...Svako malo dovozi iz Germanije, pa možda nešto iskrsne do rigistracije.
Ali brate da tako pucaju same od sebe......
Inače okreno me trošak na autu ovih dana....skoro sam mijenjao zadnji L ležaj,čitavu ga zimu vozio i nakon brujanja,cviljenja,počeo da melje te reko daj mijenjaj dok me nije točak pretekao.Vjerovatno je pošao zbog onog blokiranja ručne,jer sam vozio sa blokiranim točkom neko vrijeme.
Kaže majstor Disk pločice su ti pri kraju a I manžetna pukla.Sve zajedno sa nekim popustima oko 110 eura + ruke 40 eura,eto 150 e
A dešava mi se jedna anomalija,možda I budući trošak...osjećam otpor u volanu kao da servo koči I to samo u položaju volana pravo,znači I lijevo I desno postoji blagi otpor na volanu,kad predjem preko "otpora" ostatak kruga radi ok.Dje se nalazi posuda tečnosti za servo?

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Одг: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od st 220 » četvrtak, 1. avg. 2013. u 22:02h

Imaš na poklopcu te posude nacrtan volan, skontaćeš.. zaboravih na kojoh beše strani.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od dule0911 » četvrtak, 1. avg. 2013. u 22:31h

Da te obradujem, nije problem nedostatak tecnosti vec ti je otisla letva volana.
Znam jer ja to vucem preko godinu ipo dana i ovih dana sam se konacno nakanio da je sredim, remont je koliko sam cuo do 150e, mozda malo manje. Polovna ne znam koliko je, ali mislim da nije najbolje resenje. Posto se kod moje uopste ne oseca luft kad se auto kontrolise iz kanala ili na dizalici. Kako onda provaliti da li je polovna ispravna, ne znam, tako da je bolje remont ili nova.

Inace da se vratim na temu, ja sam stavio pre skoro 2 ipo godine Pilkington sa grejacima, evo i dan danas stoji nije ni makla nigde. U stvari lazem, ima par minijaturnih udubljenja od jacih kamencica ali nije pukla a tako je vozim vec poduze (udubljenja sam napravio ubrzo nakon ugradnje). Osiguranje stakla je svakako super stvar, cak i sa nekim ucescem u steti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od Neša » četvrtak, 1. avg. 2013. u 23:28h

Moguće da je meni udarila lopta u šoferku jer su mi kola ceo dan bila parkirana blizu školskog igrališta,ne smem da tvrdim da je sama naprsla. Ali staklo je to jbg,a kola su pokretna imovina i poneka šteta je neminovna al nek smo zdravo.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Šoferka mk3 Mondeo

Poruka od milan_gt » četvrtak, 1. avg. 2013. u 23:54h

da je od lopte video bi da je od lopte, nece od lopte da nastane pukotina..

vec sam mozda pominjao razlog al mi se cini da si je ugradio po ladnom vremenu tj po zimi, i kazes taj dan je bilo bas toplo i auto okrenut u sunce, kad si se vratio zatekao si pukotinu, pa ja kapiju ne mogu da zatvorim kad tako upece, i ja sam menjao soferku u Glass-u po kupovini auta (septembar) i evo 190 i kusur hiljada je bez ostecenja iako zimi ko da po plazi vozim od rizle u Zlatiborskom kraju..kad krenem negde cini mi se da je samo moj grad koristi cekicko

sad isao da zakljucam auto i pise

Slika

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“