Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

FORD SERVIS PREVARA

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » sreda, 1. okt. 2014. u 21:55h

Pozdrav svima!

Imam Fiestu 1.25 2005 godiste. Imam problem da kada u prvoj krecem ili recimo vozim,usporim,ubacim u drugu pustim kvacilo i dodam gas i nastavam,cuje se cudan zvuk. Deluje kao kada je neki metalni spoj sa sarafom,a saraf popusten,pa tandrce ili vec ne znam kako bih opisao taj zvuk. Ne znam da li sam bio bas najjasniji.
Jos jedan problem mi je i variranje broja obrataja motora bez obzira da li je motor zagrejan ili ne.

Postavljam pitanje ovde,jer sam bio u "ovlastenom" servisu ANIC u Subotici i za prvi problem mi je vlasnik firme "zamenio" set kvacila i druk lezaj,a naravno problem je ostao. Inace nisam imao problema sa kvacilom,nije proklizavalo ili slicno. Lepo je funkcionisalo u tom smislu.
Za drugi kvar mi je genije "resetovao racunar", odnosno pretpostavljam samo skinuo klemne sa akumulatora,jer mi je radio trazio code.
Naplaceno mi je 32000 din.
Takodje bih molio savet sta po ovom pitanju da uradim,jer smatram da sam prevaren? Dakle sta ja tu mogu da preduzmem.Fiskalni racun nisam dobio,nego rucno ispisani nota-racun. Po mojoj logici mora da izda fiskalni racun za prodati nov deo. To se odigralo pre nekih mesec dana.

Hvala unapred!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od dule0911 » sreda, 1. okt. 2014. u 22:01h

Jel si pokusao prvo sa njima da resis problem tj da reklamiras? Ja bih prvo krenuo od toga, pa ako ignorisu ili tvrde da su bili u pravu sto su ti to sve menjali za dzabe, onda se tuzi sa njima, ne znam sta drugo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od Lale » sreda, 1. okt. 2014. u 22:10h

Ja mislim da od svega nema ništa, pogotovo ako se latiš isterivanja pravde sudom.Imaćeš samo nerviranje i troškove.
Nego potrudi se da nađeš pouzdanog i poštenog majstora koji će ti održavati auto.To što je neko ovlašćen serviser ovde ne znači mnogo.
Slika Slika

trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » sreda, 1. okt. 2014. u 22:59h

Ne osudjujem ja ford u globalu,zato sam i naveo ime servisa da ljudi iz okoline znaju da NE idu tamo,jer je za ovakvo poslovanje svaki komentar suvisan.
Dobro bi mi dosao savet i sto se tice kvara,sta bi to moglo da bude? Da li postoji nacin da sam proverim ili eliminisem eventualne uzroke? To bi mi isto dosta pomoglo.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od Markedjani » četvrtak, 2. okt. 2014. u 11:38h

Pa najbolje ti je sa tim servisom da rešiš problem.

Dovezao si im auto da reše problem... nisu ga rešili,sad je to na njima da ga srede.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od van » petak, 3. okt. 2014. u 23:39h

Јел ти се звук јавља када идеш полако 2ом или у свим вишим брзинама , 3 4 5, на нпр 1200 обртај даш гас? А на 2200 па навише се не чује ?
Што се тиче ресетовања рачунара , свака озбиљнија поправка аутомобила изискује скидање клеме са акумулатора .Запиши код негде па да укуцај сам .
Замена квачила је око 50 евра , остало би требало да су делови . Распитај се колико кошта квачило за твој ауто , да знаш да упоредиш . Квачило је сервисни део , али га мењати када не мора и није исплатљиво . Увек тражи ценовник где пишу цене делове и колико кошта рад

trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » subota, 4. okt. 2014. u 12:00h

Uglavnom u prvoj i drugoj,ali nekad i u trecoj. U visim obrtajima i brzinama se ne javlja. A koliko sam primetio desava se samo u momentima kada ubacim u brzinu i pustim kvacilo i dodam gas. Ako recimo u drugoj vozim i usporim,a zatim dodam gas ne desava se. Isto tako,ako na vecim obrtajima pustim kvacilo,nema tog zvuka.

trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » subota, 4. okt. 2014. u 14:57h

Samo da dodam,da ne bude zabune.... Nije onaj zvuk kada se zbog malog broja obrtaja motor zatrese :D

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od van » subota, 4. okt. 2014. u 21:59h

Уме да зврчи мењач на малим обртајима када се дода гас . То је до пулсева радилице , јер при малим обртајима осећа се чекићање клипова по радилици , па се то чекићање пренесе на зупчанике мењача .Ако мењач има мало луфта , а после 100 000 км га има , онда звоне зупчаници или шта већ . Иди негде полако 2 узбрдо , на 1200 обртаја , па нагло дододај гас . Ако чујеш тај звук , то је оно што причам .

trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » nedelja, 5. okt. 2014. u 00:06h

Probacu ovih dana da nadjem neku uzbrdicu i probam...

trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » ponedeljak, 13. okt. 2014. u 18:45h

evo uspeo sam da iskopam neku uzbrdicu i probam,ali ne cuje se nista u tim situacijama

Avatar korisnika
Shapa
Poruka: 111
Član foruma od: sreda, 25. jan. 2012. u 18:10h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od Shapa » petak, 17. okt. 2014. u 22:55h

taj servis u kome si bio nije ovlašćen, u subotici je ovlašćen samo Grand Motors. Čisto za info
Slika

trciskoci
Poruka: 8
Član foruma od: sreda, 1. okt. 2014. u 18:40h

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od trciskoci » petak, 31. okt. 2014. u 09:06h

Evo da se avim da je problem resen,posle dosta natezanja i jednog neprijatnog razgovora sa vlasnikom servisa. Bio sam prisutan dok su "radili". Digli su auto na dizalicu i od dole je jedan zaglavio pajser i nesto drndao,dok je drugi gledao sta se pri tom desava. Jedino sto sam cuo je bilo: "jbt,nije valjda samo ovo bilo?". Nisu hteli da mi kazu sta je bio problem. Nemam predstavu sta je to "samo ovo" moglo da bude,mozda neko iskusan zna da objasni sta je tako brzo od dole moglo da se resi.

Avatar korisnika
JuSkE
Poruka: 194
Član foruma od: utorak, 22. jan. 2013. u 18:44h
Lokacija: Beograd-Zemun
Kontakt:

Re: FORD SERVIS PREVARA

Poruka od JuSkE » subota, 1. nov. 2014. u 00:59h

Po svemu sudeci sto sam procitao, donji nosac motora-menjaca, nisam siguran kako je na 2005-ci, drugo nisu imali sta da drkaju pajserom u predelu motora a da nisu trapovi
Ford Focus 1.8 TDCi 85KW 115KS Ghia 2002god

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“