Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Gde kupiti far za Fiestu? I koji?

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
Avatar korisnika
MilanZ
Poruka: 20
Član foruma od: ponedeljak, 17. avg. 2015. u 17:07h
Lokacija: Zaječar

Gde kupiti far za Fiestu? I koji?

Poruka od MilanZ » utorak, 24. nov. 2015. u 12:06h

Imam Fiestu 1.25, 2004. godište. Pre par meseci sam imao nezgodu i oštetio sam prednji levi far. Sa same bočne strane su otpala dva dela plastke (prečnika po 2-3 cm) i pojavile su se još neke pukotine, takođe samo sa bočne strane. S obzirom da su svi delovi bili tu i da far nije bio smrskan sa prednje strane, zalepio sam ta dva delića super-lepkom i posle toga sve pukotine i sastavne ivice zalepljenih delova sam par puta prešao silikonom. To je dosta dobro držalo i nije se mnogo primećivalo, čak i vlaga nije ulazila i far se nije maglio. I nekoliko jačih kiša je bilo u oktobru pa nije bilo magljenja. Ali nedavno sam prao auto i nakon toga je far počeo da se magli sa unutrašnje strane. Od prošle noći kiša neprestano pada i far je još više zamagljen iznutra. Jasno mi je da moram da kupujem novi.

Kad sam se tada, pre par meseci, raspitivao za kupovinu fara, naišao sam na ovakve varijante:
1) Originalan nov zamenski far je bio preko 10.000 dinara. Definitivno mi je to bilo preskupo, a i još uvek je.
2) Lokalni prodavac delova je negde pronašao da može da dobavi polovan originalan far, za oko 6.000 ako se dobro sećam.
3) Majstor kod kog održavam auto mi je pronašao kineski zamenski far za valjda 4.500 ili tako nekako.

Tada se nisam odlučio ni za jedno od tih ponuđenih rešenja, ali sada moram da kupim far i pitam vas šta mislite - da li da tražim polovan ili da uzmem taj kineski zamenski? Kakav je kvalitet tih kineskih? Neko treće rešenje?
Originalan a nov far mi je preskup, osim ako ga ne nađem znatno jeftinije.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Gde kupiti far za Fiestu? I koji?

Poruka od macaneli » utorak, 24. nov. 2015. u 12:09h

original polovan
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Gde kupiti far za Fiestu? I koji?

Poruka od dax92 » utorak, 24. nov. 2015. u 12:29h

Samo polovan originalni.. potrazi kod ljudi koji rastavljaju fordove. Magnat iz Beograda, Sole iz Mladenovca, Simo i Gile iz Mojsinja.. oni imaju tih delova sigurno.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
MilanZ
Poruka: 20
Član foruma od: ponedeljak, 17. avg. 2015. u 17:07h
Lokacija: Zaječar

Re: Gde kupiti far za Fiestu? I koji?

Poruka od MilanZ » subota, 28. nov. 2015. u 15:56h

Hvala na savetima, veoma mi znače. Proveriću ponudu kod navedenih auto-kuća (ili auto-otpada, kako god). Sada mi je prioritet nabavka zimskih guma, a čim to prođe potražiću da kupim i far.

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“