Grand Motors banner Euro Auto banner Auto otpad Sole banner Led Shop banner Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fordovci, gde popravljate vase masine (BG) ?

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.

Re: Fordovci, gde popravljate vase masine (BG) ?

Porukaod polaris » nedelja, 31. jan. 2016. u 12:10h

Zavisi kod koga radis veliki.Ako radis kod Dragomira nemas nista,jer ako izgubis njegovu servisnu knjizicu ne moze da te nadje da si radio kod njega.Ovim putem ne osporavam njegovu strucnost,to ne mogu jer nisam kompetentan,ali poslovnost nije dobra.
Focus Mk1 karavan TDDI
polaris

 

Poruka: 424
Član foruma od:
ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h

Porukaod mbole » nedelja, 31. jan. 2016. u 12:20h

Za ostvarivanje garancije, po zakonu je "nadlezan" samo racun.
Kao sto moras da cuvas racun kada kupis frizider da bi ostvario garanciju, tako moras da cuvas racun i kada uradis servis.
Zasto bi prodavac (ili servis) vodio racuna o tvojoj obavezi?

Nadalje, da bi ti prodavac (ili servis) uradio zamenu neispravnog dela, i da bi to mogao da rasknjizi kao reklamaciju, njemu je neophodan racun (fiskalni). Bez toga, on je u poreskom prekrsaju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan
mbole

 

Poruka: 6686
Član foruma od:
ponedeljak, 6. jun 2011. u 22:09h

Porukaod polaris » nedelja, 31. jan. 2016. u 15:33h

Po zakonu je prodavac ili serviser ili bilo ko ko podleze pdv-u,a ne placa pausalni porez duzan da ti da racun,ako neda mozes da mu ne platis i da mu pozoves inspekciju.Racin nije dat,a ni servisna knjizica.Po zakonu se mora sve u komjuter ili knige unositi i ako se desi da racun izbledi ili se opere ili izgori ili itd da ti izda duplikat.Imam njih mnogo koji rade u trgovinama i koji drze trgovine,pa znam sta je po zakonu.Sta je sa onima kome izgori kuca ili poplavi ili se jednostavno zagubi,pa mora da postoji tamo gde su nesto kupili neki duplikat.Kako bi neko kao buduci vlasnik automobila mogao da proveri kad i sta je radjeno od servisa,ako se ne upisuje u knjigu ili u kompjuter.
Kao sto rekoh u prvoj poruci ne osporavam Dragomirovu strucnost,vec samo poslovnost firme.
Izneo sam svoje misljenje i vise necu ulaziti u pricu oko toga jer iz mnogo postova vidim da je vecina na forumu mnogo pristrasna kad se pomene Dragomir.
Focus Mk1 karavan TDDI
polaris

 

Poruka: 424
Član foruma od:
ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h

Porukaod mbole » nedelja, 31. jan. 2016. u 16:07h

Najpre, racun su duzni da izdaju i oni koji uopste nisu u PDV-u, pa i pausalci. Nije svaki racun i fiskalni racun.
Kako zamisljas da ti trgovac u maloprodaji izda duplikat racuna (bilo "obicnog" bilo fiskalnog)?
Ko si ti? Niko ti ne trazi licnu kartu kad kupujes toster. Kako trgovac moze da zna koji je racun bas tebi izdat od 150 tostera koje je prodao? Da ti veruje "na rec". Da se neko od prodavaca tebe seca?

To sto pises vazi za promet medju pravnim licima.

Naravno da moras uneti prodaju u knjige, ali kod maloprodaje tamo pise samo da si prodao neku robu. Nigde nema kome. Kupac u maloprodaji je NN lice.

Ne radi se o Dragomiru (coveka znam samo sa par druzenja, i dvaput sam isao kod njega u servis, i to cak ne ni za moj auto). Isti je princip u bilo kom servisu. Oni mogu da vode evidenciju o tome, ali uopste nisu obavezni.
Cak se postavlja pitanje, dal uopste smeju da vode takvu evidenciju o fizickom licu (zakon o zastiti podataka o licnosti...)

Ali ti kao kupac jesi obavezan da cuvas racun ako mislis da ostvaris pravo na reklamaciju. A to sto si ga izgubio je samo tvoj problem. Izgubis i kisobran, pa nece trgovac koji ti ga je prodao da ga nadoknadi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan
mbole

 

Poruka: 6686
Član foruma od:
ponedeljak, 6. jun 2011. u 22:09h

Porukaod avijaticar » ponedeljak, 1. feb. 2016. u 09:33h

Dragomir piše:Onaj ko radi taj i gresi. Nije se rodio ko je svakom ugodio
Jos jedanput se izvinjavam
Avijaticar posalji mi PP koji ti je racun da ti namirim troskove plocica,koliko se god trudio ne mogu se setiti problema ali nemam razloga da se raspravljam ni sa kim jer nisam ubio nikoga

Prvo da se izvinem svima jer nisam stigao ranije ovo da napisem, nemam vremena u poslednje 2-3 nedelje sam bas u haosu. dakle epilog ovog problema je taj da je Dragomir ispostovao ovo sto je obecao. Uplatio mi je iznos za plocice. U normalnim okolnostima nikada ne bi uzeo novac nazad, ali sam se prisetio svih maltretiranja, izgubljenog vremena i zivaca i prihvatio sam njegovu ponudu. A i mislim da je posteno. Poenta je da hocu da kazem da je ispao sasvim korektan. To je dokaz da nije bilo lose namere u celom ovom problemu i ostaje cinjenica da je uzrok veliki obim posla i da covek pomalo gubi konce. Ja mu iskreno zelim da sto pre to regulise i poslovanje dovede na nivo kako je nekad bilo. Ko zna, mozda se jednog dana ponovo vratim kod njega, ali tek nakon sto bih se u komentarima u ovakvim ili slicnim temam uverio da se ovako trivijalni i banalni problemi nedeseavaju vise. U svakom slucaju pohvale za Dragomira sto je ispostovao rec i jako mi je zao sto je do ovoga uopste doslo.
avijaticar

Poruka: 18
Član foruma od:
petak, 25. jul 2014. u 11:01h

Porukaod Billy » ponedeljak, 1. feb. 2016. u 10:18h

@Reza kad sam kupio focusa prvo sam ga servisirao kod Save u Zemunu i glavni razlog što sam prešao u Pinosavu jesu cene, ako ti je daleko Pinosava preporučio bih ti Vukašinoviće u Surčinu (nisam nikad bio kod njih ali svi ih hvale)
Billy

Poruka: 519
Član foruma od:
sreda, 24. avg. 2011. u 15:34h

Porukaod Focus » subota, 13. feb. 2016. u 09:13h

Na kratko sam u BGu do utorka pa bi da odem na kompletnu dijagnostiku i proveru kod Dragomira i popravim ako je sta potrebno, da li on uopste ima vremena da ovde ogovara na poruke i zakazuje ili zovem telefonom na one brojeve s njegovog sajta?
Isto me interesuje i za Babica, pregledao bi plinsku instalaciju?
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin
Focus

Poruka: 228
Član foruma od:
petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Porukaod FM III » subota, 13. feb. 2016. u 09:33h

Okreni telefone, sigurnije je ;)
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002.
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp
FM III
Vremenski policajac
Vremenski policajac

Poruka: 3615
Član foruma od:
četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h

Porukaod Goran-carpfishing » subota, 13. feb. 2016. u 23:05h

Gaga ford vidikovac skoro dve godine,prezadovoljan!

Послато са Lenovo S850 уз помоћ Тапатока
Goran-carpfishing

Poruka: 15
Član foruma od:
petak, 19. jun 2015. u 23:42h

Porukaod Focus » četvrtak, 18. feb. 2016. u 11:31h

Odvezo focusa u rsd pinosavu na kompletnu proveru, popravili neke sitnice koje sam ja primetio i ponesto sto nisam, ukljucujuci zadnje spone i silent blokove, zadovoljan sam celokupnom uslugom, nemam nikakve primebe.
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin
Focus

Poruka: 228
Član foruma od:
petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Porukaod Mladen_85 » utorak, 8. mar. 2016. u 15:04h

Da li može neko da mi pošalje Vidojev(Vidoje iz Zemuna) broj telefona?
Mladen_85

Poruka: 3
Član foruma od:
utorak, 8. mar. 2016. u 14:15h

Porukaod nikola » utorak, 8. mar. 2016. u 15:07h

Dobio si na pp.
nikola

Poruka: 430
Član foruma od:
sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h

Porukaod VlaSre » ponedeljak, 27. jun 2016. u 23:04h

Jel moze neko da me posavetuje u vezi promene silen blokova na Mondeu mk3, gde da kupim, gde u Zemunu može da se radi i koliko će odprilike da izađe (cena silen blokova i cena zamene) ? Hvala
Mondeo mk3 2.0 tddi Ghia karavan

Encumbered forever by desire and ambition
There's a hunger still unsatisfied
Our weary eyes still stray to the horizon
Though down this road we've been so many times
VlaSre

Poruka: 16
Član foruma od:
ponedeljak, 27. jun 2016. u 22:11h

Porukaod FFtdci » četvrtak, 15. dec. 2016. u 12:26h

Ima li neko iskustva sa servisom Inbaco u Zemunu? Trebalo bi nesto oko trapa da se radi...
Ford Focus 1.6 tdci 66kw 2007god.
FFtdci

Poruka: 16
Član foruma od:
ponedeljak, 7. sep. 2015. u 13:23h

Porukaod milosjov » utorak, 20. dec. 2016. u 16:50h

Jel bi mi neko poslao tel. broj Vidoja iz Zemuna?
milosjov

Poruka: 17
Član foruma od:
nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h

Porukaod nikola » utorak, 20. dec. 2016. u 17:18h

Imaš pp.
nikola

Poruka: 430
Član foruma od:
sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h

Prethodna

Povratak u Prodavnice, servisi i otpadi

Ko je prisutan

Korisnici koji trenutno razgledaju ovu kategoriju: Nema registrovanih korisnika i 1 gost