Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Amortizeri za Taunusa

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
Odgovori
Avatar korisnika
ICCI
Poruka: 35
Član foruma od: petak, 11. dec. 2009. u 10:09h
Lokacija: Leskovac

Amortizeri za Taunusa

Poruka od ICCI » petak, 11. dec. 2009. u 18:56h

Gde da kupim nove amortizere za Taunusa 1982??? Ima li uopste to negde da se nadje???

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od kresa capri » petak, 11. dec. 2009. u 19:18h

probaj od sierre dali pasu u svakom slucaju mogu se sigurno naci u beogradu

Avatar korisnika
duci
Poruka: 49
Član foruma od: sreda, 2. sep. 2009. u 12:05h
Lokacija: Beograd

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od duci » petak, 11. dec. 2009. u 23:47h

Mislim da ne pasu od siere.Prosle godine sam zvao, imali su u Euroauto, cena oko 30e.

http://www.euroauto.rs/

Kao alterntiva Ford servis u Veterniku "Dragojlovic" je imao po nesto skupljoj ceni.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od ace1 » subota, 12. dec. 2009. u 03:46h

mislim da su prednji isti kao na granadama
a mislim da ih imaju u Radnickoj Bg (vidi prodavnice )
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od Boris88 » utorak, 5. jan. 2010. u 15:55h

ja sam kupio sva 4 u bg-u u euro autu,monroe za tc2 i sva 4 su bila nesto oko 100eu ,bila je neka akcija pa probaj kod njih ako ne nadjes nigde blize.pozz
rust is not a crime

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od DrazenNS » subota, 23. jan. 2010. u 22:00h

Ja sam kupio sva cetiri nova amortizera za svoj TC3 u NS. Covek iz prodavnice mi nabavio. Prvo je imao pa dok sam se razmisljao to otislo dalje. Ali je na kraju vratioo sve. Kostalo me 180 evra. Ja sam zvao za remont starih i kostalo bi oko 70 evra. To sve je bilo polovinom 2009. godine kada sam poceo da radim svog Forda. Amortizeri su marke supra.

Alex063
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 22. apr. 2010. u 18:31h

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od Alex063 » četvrtak, 22. apr. 2010. u 19:40h

Imam nekoliko Taunusa...da se ne bi zaluđivali i mozgali šta " PAŠE"- ODGOVOR je kupite odgovarajući deo i neće vas boleti glava .
Konstrukcija vešanja , težina vozila kao i prečnik žice od koje je opruga izrađena i razlika u težini vozila različiti su.
Taunus je lakši od Granade, vidi se sa 50m .

95 % vlasnika menja amortizere na savet majstora "ljigavaca" koji bi samo da zarade(makar i pogrešnu stvar menjali) a MALOBROJNI su oni majstori koji shvataju da VISINU i STABILNOST vozila čine SPIRALNE OPRUGE i potpomažu amortizeri ..

Godinama to PROPAGIRAM i ne sluša me niko, jer su amortizeri jeftiniji i laše se menjaju pa vlasici idu tom, pogrešnom,linijom...


PUNJENJE AMORTIZERA - ZABLUDA u kojoj profitiraju samo vlasnici servisa koji se time bave....

Alex063 http://www.fordclubserbia.org/forum/pos ... =61&t=2650#

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od van » četvrtak, 22. apr. 2010. u 20:00h

Izbor amortizera zavisi od toga da li moze da se ugradi , i koja je njegaova moc upijanja energije oscilacije opruge . Posto sa oprugo cini nerazdvojivi sklop, u tom svetlu ga treba i posmatrati . Ja na mom taunusu ima HeavyDuty prednje gasne amotrizere ( to pise na njima ) . Definitivno su tvrdji od standardnih , da li su od granade ili cega vec to na znam . Sto se mene tice , ja bih bez blama prepravio neki drugi amortizer da pasuje na taunusa , ako mi njegove karakteristike odgovaraju ....
Ko to ne voli , samo fabricka stvar je za njega ....

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od DrazenNS » četvrtak, 22. apr. 2010. u 20:25h

Lako je kupiti odgovarajuci deo kada moze da se nadje odgovarajuci deo. To nisu kola iz 2009. pa da mozes da biras gde ces da kupis. 90% radnji kada nazovem nece ni da cuju sta treba. Cim kazem za sta, odmah kazu da ne moze da se nabavi. Od kako znam za forum saznao sam za neke prodavnice i to, ali pre toga jednsotavno nije bilo svrhe zvati 150 prodavnice ako prvih 50 kazu da nema. Srecom sam naisao na korektne ljude iz jedne prodavnice iz NS koji su se potrudili da mi nabave sto mi treba. INace bi sipak uradio i generalku i sve posle. A sto se tice servisa amortizera ne bih da pametujem jer se ne razumem, ali cim ih ima toliko valjda nesto znaju da urade. Valjda to sto urade ima makar neke svrhe. Ja se slazem da je novo novo i original original ali u nedostatku toga treba se snaci. Onda to isto vazi i za servis karburatora. Ja sam zvao za servis karburatora sa svog forda i traze mi oko 2500 dinara. A ja sam uzeo komplet (membrane, dihtunzi...) za servis za 2200 dinara. I sta ce onda on da uradi na tom karburatoru za 300 din? Oprace ga u necemu ako ga ne bude mrzelo i reci ce da je to to, da ne moze bolje....

Avatar korisnika
Daka
Poruka: 269
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 19:45h
Lokacija: Beograd-Kaludjerica

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od Daka » četvrtak, 22. apr. 2010. u 21:33h

ace1 piše:mislim da su prednji isti kao na granadama
a mislim da ih imaju u Radnickoj Bg (vidi prodavnice )
isti su amortizeri na svim granadama i taunusima (1970-1982) ista sifra po katalogu thumbsuph
FORD S-MAX 2.0 TDCI 140KS 2008

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 22. apr. 2010. u 22:12h

Isti su po dimenzijama, dužini hoda i kačenju, što znači da se mogu menjati jedni izmedju drugih, ali su na Granadi Ghia sigurno tvrdji nego na Taunusu 1.3 iz '70-te.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Amortizeri za Taunusa

Poruka od goja » sreda, 5. maj 2010. u 19:24h

jedan lik koji je mjerkao mog taunusa mi je rekao da je on stavio od lade zadnje amotrizere na taunusa...ja sam imao ladu standard 1200 i mjenjao sam joj zadnje amortizere ali se ne sjecam jesu li sa uvom i gore i dolje...ako jesu,to je to,lada je skoro iste tezine ko i taunus i licno bi stavio to...probajte.

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“