Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Preporučite ili iskritikujte prodavnicu.
papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » utorak, 9. mar. 2010. u 21:15h

pozdrav,gde mogu da nabavim i imali ko motor za forda skorpiona 2,8 v6 1986 godiste mada moze i bez papira,moj je prolupao u radilici popucali lezajevi pa majstori uzeli obradili radilicu na trecu specijalu a nisu prvo proverili dali ima lezajeva a nigde da se nadju lezajevi za trecu specijalu ni u srbiji ni u evropi celoj poreban hitan odgovor ako neko bilo sta zna ili o drugom motoru ili o lezajevima,gornji deo motora dobar ali pitanje koliko se isplati raditi samo donji deo motora.hvala.moj motor poseduje klimu. thumbup

limeni
Poruka: 94
Član foruma od: petak, 21. nov. 2008. u 21:12h
Lokacija: Dobanovci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od limeni » utorak, 9. mar. 2010. u 22:08h

imam ja svasta nesto .javi se 064/266-93-76

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od dule0911 » sreda, 10. mar. 2010. u 21:17h

Tema odkljucana. Vucki nudi ovde ili na pm sta imas.
Fiesta!!

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » sreda, 10. mar. 2010. u 23:07h

dule0911 piše:Tema odkljucana. Vucki nudi ovde ili na pm sta imas.
nerazumemem ko je Vucki ? ?

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od vucki » sreda, 10. mar. 2010. u 23:20h

ja sam vucki! imam od mondea 2.5 v6 duratec ako ti odgovara jeftino,dobijes i autom.menjac i komp sa instalacijom i masinu u extra stanju za 100eur!

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » četvrtak, 11. mar. 2010. u 22:38h

pozdrav vucki mico iz cacka je ,reci ti meni a kako to sve moze da se nabudzi na ovu moju skorpiju i dali uopste moze imas li informaciju,i poseduje li taj motor klimu

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od vucki » četvrtak, 11. mar. 2010. u 23:07h

Da,motor je imao klimu,e sad dal pasuje stvarno neznam da ti kazem,najbolje je postaviti to pitanje dragomiru mehanicaru(na ovom forumu),znam samo da me skoro zvao lik i rece da bi uzeo ovaj motor za skorpia,motor je fenomenalan,jos uvek je na autu!

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » petak, 12. mar. 2010. u 00:50h

daj mi broj telefona da molo vise popricamo o kombinaciji i u kojem se gradu nalazis

kako da kontaktiram tog dragomira mehanicara

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od dule0911 » petak, 12. mar. 2010. u 02:01h

Dragomir je na forumu, javice se verovatno.

Ja sam neznalica sto se toga tice, ali ne verujem da ce to ici lako, niti sam siguran da je izvodljivo. Motor u mondeu je verovatno FWD i postavljen je poprecno, dok je u Scorpio-u uzduzno i rwd.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od Dragomir » petak, 12. mar. 2010. u 08:22h

nepasuje motor od mondea na skorpia
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

limeni
Poruka: 94
Član foruma od: petak, 21. nov. 2008. u 21:12h
Lokacija: Dobanovci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od limeni » petak, 12. mar. 2010. u 10:06h

Imam ja motor...pricali smo dodji da vidis ;)...

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » petak, 12. mar. 2010. u 10:50h

docice neko iz bgda da pogleda taj motor 2,9 ali i tu kazu da ima prepravki jer moj motor ima protokonere a taj tvoj nema i treba elektricar da poveze kablove koje takodje ti nemas al u svakom slucaju ce doci covek da pogleda taj motor.neznam majstor dragomir sta kaze na ovu kombinaciju.

majstore nudi limeni 2,9 pase li to i kako moze da budzi cuo sam da ima prepravke

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od Dragomir » petak, 12. mar. 2010. u 11:02h

Nisam siguran sta sve treba da se radi posto ja radim ove novije od 95 pa navise
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » petak, 12. mar. 2010. u 11:53h

pozdrav sibi moj auto ima protokomere i ima kraca creva od filtera do ajnsprica al to svo budzenje iziskuje dodatne troskove najbolje bi bilo kad bi nasao isti motor al ga nema,a ovo sto su ovi majstori obradili radilicu na trecu specijalu a nema lezajeva za trecu spec.nigde i to je problem a i ko zna dali je to resenje mozda za neki kraci period,jer sad je gornji deo mog motora dobar al pitanje sta je uradio kad je dole proglodjo i polomio lezajeve sta je se desilo gore u malim pesnicama.najbolje bi bilo uzeti drugi motor al treba ga naci.

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od kubura16v » petak, 12. mar. 2010. u 12:37h

Jesi bio kod Sima u Mojsinju,na otpadu? Imao je i neko na forumu taj motor,ko je prodavao belu Sierru 1.6,3-door sa crnim felnama? Deckonja cini mi se,nisam siguran.

limeni
Poruka: 94
Član foruma od: petak, 21. nov. 2008. u 21:12h
Lokacija: Dobanovci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od limeni » petak, 12. mar. 2010. u 12:39h

sibi piše:Treba ti ECU i cela instalacija motora. 2.9 ima lambda sonde na izduvnim granama a 2.8 nema, tako da da ti verovatno trebaju i grane.
ECU mora da bude sa auta koji je imao manualni menjac (ako i tvoj ima manuelni). Korpa i lamela nisu iste, kutija filtera vazduha isto.
Evo ovako ja mu dajem kompletan motor,imam pola instalacije,imam korpu,lamelu,zamajac,grane,ma ima sve osim anasera....

a sto se tice protokomera i ovaj motor ga koristi samo sto ga ja nemam to ne ide uz motor ;)....
A jos nesto imam ceo u delovima na standardu pa mozes samo tvoji gornji delovi-glave,usis da se stave i imas opet isti motor...
I jos nesto ako nadjes taj 2.8 motor (nema ga u srbiji 99%) ak onadjes bice ti minimum 500e ;)

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » petak, 12. mar. 2010. u 13:58h

kubura brate desi mico je taxi bg ja radim sad sa fiatom multiplom ali treba da osposobim i forda dao sam ga coveku jedan dan da radi i sjebo je motor za jedan dan mechanic ja sam sa njim otisao 150 puta do beograda puta 320 km u proseku svaki dan i extra me sluzio to ti je preko 50000 km bez problema al sa pristojnom brzinom od 90-100. Covek izasao na auto put i natero ga preko 160 do aerodroma i kad se vracao sa aerodroma 1-2-3 i u 4 -toj poceo da mu lupa presao 3 km do bezanije i stao ? i dalje je*iga .bio sam kod sima u mojsinju nama nista sto bi odgovaralo fordu auto je idalje ekstra ali eto vidis sta se desi kad drugi udje u auto sad ja treba da se guzim da trazim motore a zbog cega ?ustvari nekaga valjda cese naci neko resenje.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od van » petak, 12. mar. 2010. u 14:08h

Mozes celo ubrizgavanje sa 2.8 motora da stavis na 2.9 motor . Koristis svoj ecu i sve ostale protokomere i gluposti .
Jedino sto motor mora da ima razvodnik od 2.9 motora , jel se vrte u suprodnim smerovima .
Mozda je i drukcija pozicija spoja auspuha i izduvne grane ....
Sve u svemu , blok motora je isti ...

2.5 v6 iz mondea je nema nikakve veze sa ovim motorom , i kacenje na menjac nije isto , tako da je njegovo ubacivanje tolika prepravka ,da onda mozes da gledas da stavi i TDCI motor ...

@ Papiloni
Ajde koristi malo interpunkciske znake , . itd
Boli glava od citanja posta ovakvog kakav je

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od vucki » petak, 12. mar. 2010. u 14:27h

imas na "polovnim delovima" nekoliko motora za skorpia ali su sve manje kubikaze,tipa 2.0 dohc !

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » petak, 12. mar. 2010. u 14:34h

a sta treba da uradim nabaratam ja sa kompom duze vrame od skoro sam usao u semu i poceo da ga koristim sta ti je to interpukcijski znaci vid budale mozda sam ja glup al nista nije sramota ako neznas .pozdrav

@ Papiloni
Ajde koristi malo interpunkciske znake , . itd
Boli glava od citanja posta ovakvog kakav je[/quote]



vucki brate, nebi nista da budzim jer hteo bih da mi ostane klima,zbog posla koji obavljam na relaciji cacak bgd,znas kako je ljudi oce da se voze u autu sa klimom.


ej opet cao,rekao mi pre neki dan covek da kacenje dzekova na razvodnik nije isto kod 2,8 na 2,9 a najgore sto limeni nema kablove za kacenje na kompjuter od mog motora ustvari nema nikakve


redbullw veliki pozdrav za sve FORDOVCE koji su na mojoj temi thumbup

limeni
Poruka: 94
Član foruma od: petak, 21. nov. 2008. u 21:12h
Lokacija: Dobanovci

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od limeni » petak, 12. mar. 2010. u 16:39h

papiloni piše:ej opet cao,rekao mi pre neki dan covek da kacenje dzekova na razvodnik nije isto kod 2,8 na 2,9 a najgore sto limeni nema kablove za kacenje na kompjuter od mog motora ustvari nema nikakve
Kablovi ti ne idu uz motor kada kupujes,na svakom otpadu imas te kablove ;)...a ja ti imam deo instalazije do dzeka i taj dzek na razvodniku pa to moze svaki normalni elektricar da poveze..Toliko od mene za te pare sto ti ga dajem.....

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od 911s [SK] » petak, 26. mar. 2010. u 00:21h

Glave sa 2.8 ne mogu na 2.9 i obrnuto.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od van » petak, 26. mar. 2010. u 00:45h

Mogu da sa stave glave sa 2.8 na 2.9 i obrnuto , da se zasrafe i sve to , samo sto motor ne moze da radi sa njima mrgreen
2.8 i 2.9 motori imaju identican blok , ali je radilica drukcija , s avecim hodom kod 2.9 tako da je klim plici kod ovih motora . 2.9 motor ima bregastu pogonjenu lancem , dok 2.8 ima razvod preko zupcanika .
Glave 2.8 motora ima 2 izduva , a 2.9 ,3 izduva , tako da ni polozaj ventila nije isti , p ani bregaste nisu iste . Onda ni razvodnik nije isti , a i iz nekog cudnog razloga ni pumpe za ulje nisu iste ...
Ali je zato isti dihtung dekle i kartera mrgreen

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od Markedjani » petak, 26. mar. 2010. u 07:45h

MOTOR ford siera RX4 2.8i sa menjacem kompletan ispravan sa papirima 150 €.
060/666-3266
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

papiloni
Poruka: 11
Član foruma od: utorak, 9. mar. 2010. u 21:03h

Re: MOTOR ZA FORD SCKORPIO 2,8 V6

Poruka od papiloni » petak, 26. mar. 2010. u 20:46h

rally pozdrav svima koji su na mojoj temi, pre dva dana sam nasao ceo motor 2,8 i ovom prilikom zelim da se zahvalim posebno sibiju jer covek se stvarno zauzeo oko mog problema a ustvari i resio ga.pre par sati majstori su me zvali da preuzmem auto ali sam ja to odlozio za sutra pa da vidimo kako je zamena motora prosla,ustvari dali su sve uradili kako je i bilo.sto se tice polemike oko 2,8 i 2,9 motora ovih dana sam se naslusao prica od svakakvih majstora,ali oni ponajbolji kazu da ako je na autu bio 2,8 nikad nemoze da se stavi 2,9,ustvari moze ali sva kompjuteristika i svi kablovi moraju da prebudzavaju a to je skuplja sija nego vrat.preporuka svima,nedaj boze da vam se desi, ako vam se desi problem kakav i meni ,odnosno ne meni nego coveku kojem sam dao auto i kod koga se i kvar desio,da popucaju lezajevi na radilici, nemojte nikad obradjivati radilicu na neku od specijala dok se neuverite dali ima lezajeva kao sto je kod mene bio problem ,jer ovi strucnjaci koji glodju te radice koliko vidim njima je bitno da odrade nju na neku od specijala a dali cemo naci lezajeve to ih bas i nezanima.kod mene je izasla bila treca specijala a za nju nepostoje lezajevi ne u srbiji nego ih nigde nema ni u citavoj evropi.jos jedanput da se zahvalim svima koji su bili na temi i pomogli da se resi moj problem,u svakom slucaju preporucujem svima koji imaju bilo kakav problem da se jave forumu,uvek su vise glava pametnije od jedne. thumbup . gears . redbullw .

Odgovori

Povratak na „Prodavnice, servisi i otpadi“