Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » sreda, 6. jul 2011. u 21:49h

Možda ti se vrte pedale pa malo trese. :wtf:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od BojanM » sreda, 6. jul 2011. u 22:14h

Idi bre, ko će da se seti kako se rešavaju kvadratne jednačine...
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » sreda, 6. jul 2011. u 22:51h

Kako to ne znaš, to je gradivo iz srednje škole. Rešava se formulom X1,2= (-b±√(b^2-4ac))/2a

:vid budale: mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od BojanM » sreda, 6. jul 2011. u 22:54h

I onda više ne trese? :woohoo:
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » četvrtak, 7. jul 2011. u 01:33h

Ako je pri vecim brzinama, moze da bude plivajuci zamajac... :wtf:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » četvrtak, 7. jul 2011. u 23:06h

Danas sam rješio problem sa pebacivanjem na 7. zupčanik. I to tako stupidna stvar. Krenuo da se vozam i uzmem onako ajde čisto zbog probe pa šta bude neka bude, odvrenem šraf za jedan krug. I sada perfektno šalta.
Jedino sada što imam problem sa sajlama za kočnice. Ne vrjedi ih više zatezati, rastegle su se previše. Na prednjoj kočnici su već dva užeta pukla. Tako da čim nabavim alat idem da kupim i promenim sajle. :mechanic:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shelby
Poruka: 1270
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 12:44h
Lokacija: Cacak

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Shelby » četvrtak, 7. jul 2011. u 23:17h

Alat za kocnice :lele: . Pa to ti je imbus kljuc (simslim da je 5 )

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od knez91 » četvrtak, 7. jul 2011. u 23:31h

pa dotegni to, kako mislis ne moze, na kocnicama imas gde ti izlazi sajla tu se ona drzi jednim srafom, skini taj sraf povuci sajlu pa ponovo zategni sraf......
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » četvrtak, 7. jul 2011. u 23:43h

Ma znam da ne treba neki poseban alat, ali trenutno što imam u stanu je:
1. krstatsi šrafciger, komada 1
2. ravni šrafciger, komada 2
3. cvikcange, komada 1

:D

Treba uzeti jedan imbus mislim da je 8, i treba mi ključ za napred 10-ka.

Znam ja to da ima taj šraf, zatezao sam je već nekoliko puta, 3 ili 4 puta u servisu i ja dva puta. Plus još da ne njakam taj šraf kod kočnice zatezao sam gore kod ručke na onaj šraf, pa kada dođe do kraja mora kod kočnice. E sad sajla za prednju kočnicu se toliko istegla da mi je prije 3 sedmice prilikom zatezanja puklo jedno uže u sajli, a večeras je još jedno prilikom vožnje. Zadnja nije još ništa, ali i ona se istegla, ne kao prednja, ali i nju promjeniti. Mnogo koristim kočnice, i to ne lagano nego baš onako jako kočim kada se zaletim. Ne znam samo kako provjeriti stanje pakni napred jer one se skro i ne vide. Ili će da bude kada čujem da struže metal o metal, tada je sigurno potrošena. lol
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shelby
Poruka: 1270
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 12:44h
Lokacija: Cacak

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Shelby » petak, 8. jul 2011. u 00:55h

Iosis piše:Ne znam samo kako provjeriti stanje pakni napred jer one se skro i ne vide. Ili će da bude kada čujem da struže metal o metal, tada je sigurno potrošena.
Nemoj se igrati sa paknovima ako se propali zameni ih odmah ,ili ces unistiti tocak .... :ozid:

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » petak, 8. jul 2011. u 00:59h

Problem je što ne vidim, nisu to oni što idu na felnu, nego pakne za disk. A on je u nekom svom kućišu i ne vidi se čestito. To jedino otvoriti pa vidjeti u kakvomo je stanju.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shelby
Poruka: 1270
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 12:44h
Lokacija: Cacak

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Shelby » petak, 8. jul 2011. u 01:05h

Dodji ti u Cacak sredicu ti to besplatno :vid budale: .

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Shomy_ksh » petak, 8. jul 2011. u 02:32h

evo i mog bajsa... ukrali su mi skoro nov Olimpia terenski bajs(ako se tako kaze za bajs sa 21 brzinom sa "debljim gumama" ) posle toga dobijem ovaj... tezi negde oko 5kg... nemam vremna da se vozikam stalno ali ono sluzi za po gradu a bogami prelazio sam prosle godine i po 30ak km u jednom pravcu s njim... maksimalna brzina koju sam uspeo na ravnom je 53,5kmh sa ovim gumama a imam i tanje gume za nekih 3-4mm ...
Slika
Slika
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » petak, 8. jul 2011. u 13:19h

Shomy, ako ti nemas vremena da ga vozikas, hoces da menjamo bajseve! :vid budale:
Ja sam hteo ovako nekog da uzimam! :)
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » petak, 8. jul 2011. u 20:00h

Sinoć se vozam i idem preko mosta Duga koji vodi iz centra u Petrovaradin. Pošto je Exit preko ide stotine ljudi, uglavnom su stranci jer čujem ih po govoru. Za divno čudo jes da izgledaju svakako ali brate idu kao vojnici pod konac ni jedan nema da pređe liniji koja razdvaja trotoar na dio za pješake i biciklističku traku. Jedino ko se nađe da pređe liniju je naš neki ljakse uz sve rječi tipa: Jebote... A višeee... Kudaaa sad ide ovaj i sl.
Jedan čovjek stariji ima blizu 50 godina viče meni: Je*em i tebe i bicikl. Pošto mi je izletio naravno izbjegavao sam i kočio. Stanem iza njega i pitam ga: Jel meni nešto kažeš? Na to je samo odmahnuo rukom i otišao.
Vidi se kakvi smo i na kojem smo kulturološkom nivou... :suicide:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » petak, 8. jul 2011. u 20:19h

Daleko je nasa svest i kultura od stranaca. Eto, tolika masa ljudi, i ne moras ni da slusas kako pricaju, a primetices da nisu odavde. Ovi nasi slepci i ne znaju da ne bi trebali da pesace biciklistickom stazom.

Danas sam i ja bio u slicnoj situaciji. Vozim se sa drugaricom oko Ade, i nema veze sto je bilo najmanje (bez preterivanja, stvarno) 200- 300 ljudi koji su pesacili biciklistickom stazom, e, al' je bilo strasno kad sam ja vozio 2 km/h po pesackoj stazi uz drugaricu, i to nekih 50 m, pa je neka zena morala da se zapita (onako diskretno i da to samo ona cuje) zasto ja vozim stazom za pesake, a ne tamo biciklistickom stazom. :mad:
Jedva sam se suzdrzao da se istresem na njoj. :diablo: Ja sam morao jedno 200 puta da kocim i usporavam jer ljudi opusteno setaju po nasoj stazi!!
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » petak, 8. jul 2011. u 21:44h

Najgore je od toga što slabo ko hoće da se izvine, nego te svi gledaju kao budalu.
Mada muškarci se uglavnom izvinjavaju, ali ženski svjet digne nos. Izgleda one su najpametnije i sve najbolje znaju, a iz iskustva znam da skoro nikada ne bi priznale gresku. Na prste mogu nabrojati koliko sam od ženske čuo izvini pogrješila sam. Uglavnom se prave lude, mjenjaju temu ili ti odgovaraju na temu ali takvom filozofijom o naokolo da je to epskih razmjera.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » petak, 8. jul 2011. u 21:52h

Zene- ne mozes sa njima, ne mozes bez njih! :mad:

Iskreno, meni nikad nije svejedno kad vidim da zena vozi. :scare:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8164
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od FM III » petak, 8. jul 2011. u 21:55h

Iskreno se onda ubiješ od alkohola da nemožeš da gledaš na oči hahahaha .
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » ponedeljak, 11. jul 2011. u 20:31h

Slika Kratka pauza na Savskom jezeru... :beer:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » utorak, 12. jul 2011. u 02:50h

Večeras pala malo temperatura pa izašao sam u vožnju. Toliko sam uživao da sam za sata prešao 47 km. Još kakva milina, grad prazan (bilo je tu i tamo malo smetnji al' ne mož' se bez toga). Naduvao sam gume koje nisam odavno pa je sada još lakše voziti. cekicko

Malo sam popričao za nekom vozačicom (plavuša ne više od 25 godina) koja je totalni idiot. Dolazi na raskrsnicu u Kornelija Stankovića. Ta ulica se trenutno ponvo asfaltira ali su ostavili da se može is sporedne preći ta ulica koja se radi i preći raskrsnica. Ova koja se asfaltira je zagrađena znakovima i tablama tako i da i de*il vidi da niko ne može da ti naiđe jer je ''šuma'' od znakova (nema ni radnika jer je 23.30h). No ona kretenuša iako me vidi, sječe me i staje taman ispred staze, gleda da li neko ide ovom ulicom koja se asfaltira, pa da pređe ulicu. Ostavila mi je sasvim malo mjesta taman da prođe točak, prođem iza nje udarim joj u zadnje staklo, a ono neki Daewoo ili tako neko malo go*ance, kada sam udario zveči ko igračka. Kad čujem nju iznutra viče pa zar ne vidiš da semfor ne radi! cekicko Ja gledam i mislim se, pa naravno tuko jedna da ne radi jer nema potrebe da radi, niko te sa strane ne može da udari jer su postavljeni znakovi i može samo pravo. Ali nisam se trudio zaustaviti se pa joj objašnjavati. :ozid:

Evo večerašnje trase:

Slika
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » utorak, 12. jul 2011. u 03:01h

Sta ocekujes od plavuse??!!! hahahaha
Pa zar nije kisa padala? Jel bio mokar put?
Jao, da sam ja imao pri sebi neki dobar fototaprata dok sam danas vozio bicikl, pa se brcnuo u Adi... :'(
Zenska oko 25 godina, bas zgodna, smedja kosa... Lezi pored vode i sunca se samo u donjem delu kupaceg! :wub:
Ja sam se sasvim slucajno tu zaustavio i usao u vodu! 8) Auuuuuu, nju je trebalo posmatrati... :wub:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Iosis » utorak, 12. jul 2011. u 03:10h

Pa imaš neki mobilan sa kamericom? :punnish: Mobilni je još bolja stvar, kao nešto čačkaš, pišeš poruku, a ustvari slikaš. Samo zvuk na isključ. mrgreen

Nije padala kiša, ali je izgledalo kao da će da padne.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7487
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od dax92 » utorak, 12. jul 2011. u 13:29h

Kako iz vode da slikam?? mrgreen Ma, slikao sam ja, al' se ne vidi skoro nista, jer je bila malo dalje, a ja sam se "suncao"! hahahaha
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21137
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Biciklizam i biciklisti medju nama :)

Poruka od Markedjani » četvrtak, 4. avg. 2011. u 18:06h

Ajd da se i ja uključim u temu... dajte predloge gde sve ima da se kupe bajsevi u BG... novi a može i polovni neki... još bolje ako ima neki sajt ovo ono :)

Juče sam bio u Planet Bike prekoputa arene i izbor je blago rečeno očajan... 30k košta kršten bajs.

Vijam nešto na foru Capriolo Anaconda... ništa previše nadrkano... do 150-160 eur. (još ako ima na koju raticu... milina :) )

Posao mi je završavao i kinez bajs ali raskantao sam ga sasvim fino i neću više da ulažem u njega... 7-8 godina ga teram i pitaj boga koliko hiljada kilometara sam prešao sa njim :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“