Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

BusPlus a u busu minus

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » sreda, 29. feb. 2012. u 11:44h

Slika

БЕОГРАД - У Београду ће од 1. марта 2012. у функцији бити валидатори - електронски уређаји за поништавање и евидентирање електронских "Зебра плус" картица на сваком семафору у граду.
У току је постављање уређаја у стубове семафора који се налазе у центру града а до краја године биће постављени у целом Београду. Очекује се да посао постављања валидатора буде завршен до каја овог месеца.
Нови начин плаћања преласка раскрснице "Зебра плус" картицама биће јединствен на целој територији града односно на подручју где се примењује Интегрисани тарифни систем, на тај начин што ће свако, ко жели да пређе раскрсницу прво оверити своју "Зебра плус" картицу са које ће се скинути 5 динара за прелазак, а затим ће се, кад се сакупи десет пешака са истом жељом упалити зелено светло.
Контролори ће моћи да, без најаве, на сред раскрснице зауставе саобраћај и укључе трепћуће светло после којег неће моћи да се овери картица за прелаз раскрснице. Свако ко има Зебра плус карту, а није је принео електронском читачу на семафору при преласку, јесте особа без карте.
Разматра се идеја о принудном задржеавању лица без карте у специјалним за то дизајнираним кавезима на сред раскрснице.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
alan FORD
Poruka: 367
Član foruma od: sreda, 6. jan. 2010. u 13:31h
Lokacija: Resnik-BG

Re: Vicevi

Poruka od alan FORD » četvrtak, 1. mar. 2012. u 09:01h

Jaoooooooo hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha :suicide:
Only fools and horses

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Vicevi

Poruka od darko darko » četvrtak, 1. mar. 2012. u 09:35h

haaaa, bas je jaka fora,

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Vicevi

Poruka od mbole » četvrtak, 1. mar. 2012. u 21:34h

Kad ovo zazivi sledece je, Vazduh Plus gde ce se naplacivati udisanje Beogradskog vazduha po principu zona. Uzi centar Crvena zona placanje se vrsi na 15 min, zelena zona placanje se vrsi na 30 minuta i zelena zona gde se placanje vrsi na 60 minuta. Sve to ce kontrolisati dobro obucemi radnici parking servisa, naravno bez nadoknade, a kazne ce se izvrsavati na licu mesta stavljanjem stipaljki protiv disanja na usta i nos u trajanju od 5 minuta.
Pri tom, u crvenoj zoni, ne smes da dises duze od 1 sata, a u zutoj duze od 2, a u zelenoj nema ogranicenja
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Vicevi

Poruka od dule0911 » četvrtak, 1. mar. 2012. u 21:44h

Sta znam ja sam se navikao na validiranje mesecne karte tj markice, sad mi je cak i interesantno verovali ili ne :)

A ako oce neka me prate bas me briga, saznace nesto korisno al za malo :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Vicevi

Poruka od mbole » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:25h

Uopste nije poenta u "prate me", mada je dobar izgovor za ukidanje idiotizma.
Poenta je u "cemu sve to sluzi, a uz to i ne radi".
Preko 90% ljudi u Bg se vozi sa mesecnim pretplatnim kartama. Potpuno je nepotrebno da se oni otkucavaju svaki put kad udu u bus, a pri tom je jos i kontraproduktivno. Pogotovu u sitemu gde su zamislili da to mora da se obavi u 80 metara nakon sto autobus krene sa stanice (sto je tek nepotrebni idiotizam).
Dragi nam gradonacelnik udje u autobus u podne i izjavi kao "nema nikakvih problema". Pa naravno da tad nema problema. Nema ni u 9:00. Voleo bi da ga vidim u 6:30 na mojoj stanici u Bataji, gde u 3 autobusa koji zajedno stizu na stanicu po petorica vise sa vrata.

Nikako mi nije bilo jasno cemu uopste moze da sluzi to otkucavanje pretplatnih karata (izuzimajuci "velikog brata"). Postojala je jedna ideja, ali to bi bilo "klanje vola za kilo mesa" to jest pravljenje statistike putnika na linijama, sto inace radi desteak ljudi u GSP-u, koji jednostavno broje putnike koji ulaze/izlaze iz autobusa (zena mi radi u GSP-u pa imam pomalo "insajder" informacija). Ovo bi bilo besmisleno iz prostog razloga sto je zadrzavanje svakog autobusa na svakoj stanici za 10sec daleko skuplje nego plate 50 a ne 10 radnika mesecno.

Mislim da sam konacno ukapirao o cemu se radi (ovo je ipak nagadjanje, nije sigurno).
Izgleda da aparati koje nose kontrolori, nemaju mogucnost komunikacije sa centrom kako bi videli da li je neka pretplatna karta dopunjena ili nije, vec podatke o kartama uzimaju iz racunara autobusa u momentu kada se kontrolor "prikaci" (racunar autobusa mora da ima direktnu komunikaciju sa centrom inace ne bi mogao da skine iznos sa karte koja se dopunjava ili da zna da li je mesecna karta dopunjena ili ne).

Ako cemo da teramo mak na konac (a sto ja to volem da radim .... :))
Postavlja se pitanje, na osnovu cega ce vas tuziti busplus ako niste otkucali mesecnu pretplatnu kartu, a regularno ste je dopunili (to jest platili mesecnu pretplatu)? Njima nije naneta nikakva finansijska steta, posto ste vi regularno platili mesecnu kartu (cuvati fiskalni racun i slip o dopuni). To sto njihovi kontrolori nemogu da ocitaju da ste je vi platili, je njihov problem. Na sudu iznesete slipove kao materijalni dokaz da ste platili prevoz. Imam utisak da su njihovi listinzi malo slabije "dokazne snage" posto ih izdaju oni kao zainteresovana stranka, a ne neko nezavistan.
Voleo bi da ovo prokomentarise (potvrdi/ospori) neko do pravnika

Jos jedna napomena: kontrolor nije ovlasceno lice, i apsolutno nema prava da vam trazi licnu kartu. Cak pri tom cini i krivicno delo (ili mozda prekrsaj to vec nisam siguran) laznog predstavljanja. Jedni ko sme da vam trazi LK na uvid je policajac (klasican ili komunalni, ali iskljucivo ako ima znacku).

Sad tek ukapirah da je ovo u pogresnoj temi, mada je vic samo po sebi :)
Ajde neko od ovlascenih neko ovo frljne u neku novu
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:41h

Večeras krstarim autoputem 80 kmh :D i slušam radio.
Priča spiker kako je na mnogim uplatnim mestima nemoguće dopuniti karticu, jer im je sistem preopterećen, pa su počeli da na tim uplatnim mestima štampaju dokazna uverenja o tome i da to prodaju narodu po ceni od 50 ili 60 dinara. To uverenje se kasnije koristi za trljanje nosa kontroloru i pritom je važeće kao i poništena karta.
:suicide:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od dule0911 » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:44h

Evo prebacio sam sa sve vicom, mislim da je prikladno :)

Slazem se sa svim napisanim, ali sam izgubio volju da se bunim... Jer ovde na koju god stranu da se okrenem nemam nesto lepo da cujem.

Inace ovo za aparate kontrolora ti je sasvim validna pretpostavka, iako sumnjam da su im aparati tako primitivni da nemaju vezu sa centrom, to bi bio stvarno vrhunac gluposti. Mada me ne bi cudilo uopste.
Po mom misljenju ponistavanje pretplatnih karti tj markica bi trebalo da bude samo prvi put kad ulazis tog meseca u bus, i posle toga si u svakom busu "regularan" :)
Te price o statistikama su cista glupost, kao da vozaci autobusa ne znaju koliko im ljudi udje u bus i kakva je guzva, pa im treba BusPlus da to izracuna.

Al ajd sve, meni je ipak fascinantan nacin na koji su ti aparati prikaceni i kako im je kvalitetan oklop da bilo koji pijani klinac moze da ga odvali i iscupa. Promisljeno, nema sta. Kao da to nisu znali da ce se desavati...

@Krstic
I meni su juce na 2 kioska rekli da im sistem ne radi, ali sam na trecem dopunio :D
Mrzim te, ja iz nuzde idem u zadnje vreme vise busem nego kolima... Jbg, primetno je jeftinije :(
Fiesta!!

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Nozzlezator » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:46h

Ja danas ne videh ni jednu kontrolu pored one silne price kako ce da "poostre" istu...
A i negde procitah da sada raspolazu sa 200 kontrolora umesto 600 koliko ih je bilo ranije :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od dule0911 » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:47h

vrv na bench-u kao i ja :D

Ja ih nisam nijednom sreo u februaru, a nije da se nisam vozio.
Fiesta!!

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Nozzlezator » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:49h

Yup, bench (mada su napravili zvrcku sa onim malwareom) - ma ja sam naleteo 2 puta na njih u februaru - klasika - nemam nista i sve fino :)
Danas u Vojvode Stepe ih uopste nema....

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » četvrtak, 1. mar. 2012. u 22:51h

re bus plus, rekao bih da se neko dogovorio da ga placaju prema broju ostvarenih voznji, tj. Broju otkucaja. Posto nisu mogli da prelome tal, ovaj koji podmicuje i onaj sto prima mito, resili su - posteno, kucace se svi, pa i mesecni, pa kako bude.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:05h

Sto se tice dopunjavanja, sistem je potpuno isti kao i onaj koji se koristi za dopunu pripejd mobilnih telefona (potpuno isti terminali, potpuno ista infrastruktura, ista firma ("procesor") radi prijem/obradu podataka ...)
Obzirom da dopune rade bez problema (tvrdim, jer to mi je posao :)), ne vidim zasto ovo ne bi radilo, osim ako je neko bio totalni diletant pa nije shvatio koliko protok podataka ce postojati poslednjeg i prvog dana u mesecu za bar 500.000 pretplatnih karata (odokativna procena broja, verovatno dosta veca). Pri tom mislim na protok podataka od ovih koji procesiraju podatke sa samog terminala do servera busplusa, jer procesiranje recimo telekomovih dopuna mobilnog sa tog istog terminala radi besprekorno (o ce reci veza terminal-procesor je ok, moze da bude problem samo na vezi procesor-busplus).
Postoji jos jedna moguca "tacka prekida". Naime najveci broj trafika "stampe" je u fransizi, kraj je meseca koji je bio "tanak", nema para na racunima, i ako trafike nisu uplatile prethodne dugove jednostavno su ih iskljucili.

Inace smatram da je sam busplus sitem sasvim OK, i da jeste napredak u odnosu na prethodno stanje. Samo sto je izgleda neko bio "kreativan" pa je uvodio "muzicke zelje", koje niti imaju smisla niti imaju potrebe.
Vladan piše:re bus plus, rekao bih da se neko dogovorio da ga placaju prema broju ostvarenih voznji, tj. Broju otkucaja. Posto nisu mogli da prelome tal, ovaj koji podmicuje i onaj sto prima mito, resili su - posteno, kucace se svi, pa i mesecni, pa kako bude.
Nema mnogo smisla. Privatni prevoznici se placaju prema broju polazaka, nebitno je koliko ima putnika.
Nozzlezator piše:Ja danas ne videh ni jednu kontrolu pored one silne price kako ce da "poostre" istu...
A i negde procitah da sada raspolazu sa 200 kontrolora umesto 600 koliko ih je bilo ranije :)
Nikada nije bilo 600 kontrolora (i zena i kum su mi radili u kontroli zadnjih 10 godina). Oko 100 kontrolora je bilo u stalnom radnom odnosu, i jos oko 150-200 na privremenim ugovorima. Narodu se ucinilo da ih ima u ogromnim kolicinama kada su poceli da nose zute prsluke, sto je po mom misljenju bio vrhunski dobar potez (nije poenta kontrolora da ti naplati kaznu, vec da kupis kartu).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:17h

nisam mislio na prevoznike, vec na firmu koja je prodala i instalirala bus plus sistem. Ona je mozda morala da calne malkice da dobije posao, al za te pare da dobija procenat i da kontrolise prodaju, ok ali % ne dobije od prodatih, nego otkucanih, tako bih se ja cepidlacio za milione.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Iosis » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:19h

Dule misliš da vozačima pored vožnje treba još i da broje putnike? :D

Nešto sam čitao da bi valjda trebalo u Bgu da krene brojanje putnika na linijama i da onda na osnovu toga pojačavaju liniju sa dodatnim autobusima kako se ne bi stvarala gužva.
Budite srećni za vaš prevoz u Bgu, bar se bus ne zadržava mnogo na stajalištima. Ovde u NSu svi ulaze/izlaze u/iz busa kao prebijeni.

Jesu ostali još uvjek oni automati u busevima za poništavanje papirnih karata?
Kako za nas što dođemo iz drugih gradova, da li kupujemo tu BusPlus karticu?
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:22h

u Holandiji pre 20ak godina resili da poostre kontrolu, pa poslali kontrolore bez prsluka. U roku od odma gradjani se pobunili, ko ce to njih da maltretira i kontrolise, pretpostavlja da se svercuju, vredja, i sl. Odmah su se vratili u prsluke. Od tad se mozda nesto promenilo, nisam u toku.

Nozzlezator
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:12h

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Nozzlezator » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:28h

mbole piše: Nikada nije bilo 600 kontrolora (i zena i kum su mi radili u kontroli zadnjih 10 godina). Oko 100 kontrolora je bilo u stalnom radnom odnosu, i jos oko 150-200 na privremenim ugovorima. Narodu se ucinilo da ih ima u ogromnim kolicinama kada su poceli da nose zute prsluke, sto je po mom misljenju bio vrhunski dobar potez (nije poenta kontrolora da ti naplati kaznu, vec da kupis kartu).
Mmmm nemam pojma, kazem negde sam procitao - sto se mene tice meni je to apsolutno svejedno....

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od dule0911 » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:36h

@vedran
Imas da kupis "papirnu" kartu koja kosta 40din, i prilikom kupovine je dopunis do maximalnih 600din koliko zelis da koristis voznji. Ili kupis kartu kod vozaca za 120din.
Znaci ako hoces samo jednom da se vozis busem, karta ce te kostati 40+60din, ili 120din kod vozaca.
A ako dolazis u BG vise puta godisnje ili tako nesto, imas varijantu da izvadis plasticnu busplus nepersonalizovanu kartu i da je dopunjavas do mile volje, rok trajanja joj je valjda 3 godine.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 1. mar. 2012. u 23:58h

dule0911 piše: Mrzim te, ja iz nuzde idem u zadnje vreme vise busem nego kolima... Jbg, primetno je jeftinije :(
Šta da ti kažem, sticaj životnih okolnosti mi je takav da mi je jeftinije da da vozim ovo nego da uzmem markicu za nezaposlene i da dodatno plaćam noćni GSP.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » petak, 2. mar. 2012. u 00:26h

Vladan piše:nisam mislio na prevoznike, vec na firmu koja je prodala i instalirala bus plus sistem. Ona je mozda morala da calne malkice da dobije posao, al za te pare da dobija procenat i da kontrolise prodaju, ok ali % ne dobije od prodatih, nego otkucanih, tako bih se ja cepidlacio za milione.
To bi bilo besmisleno. Pare su legle od prodatih karata, sta te briga koliko je njih tu kartu iskoristilo.

Da si ti vlasnik Microsofta recimo. Jel bi te interesovalo da li je neki primerak Office-a ikada instaliran, ili jel naplacen? U poslu si zbog para koje naplatis, ne zbog koriscenja usluge.

Nego, mene mnogo vise kopka ovo oko pravne strane eventualne naplate kazne, posto mi ne pada na pamet da otkucam povlasticu iz cistog neprihvatanja besmislenih zahteva (sutra ce traziti da otpevam serenadu pre nego sto udjem u bus). Jel moguce da stvarno nema pravnika na forumu?
Ovih par prethodnih dana kad udje kontrola:
Kontrolor: kartu molim
ja: nema problema gde treba da je postavim?
kontorolor: dajte mi je
ja: ne dolazi u obzir, ovo je MOJA karta koju sam JA platio i ona je moje vlasnistvo. Mozete da mi pokazete kako i gde treba da je postavim da bi mogli da je ocitate, a ja odbijam da je dam bilo kome.
kontrolor: 90% muuuuuu i predje na sledeceg. 1 je lepo poturio terminal, ocitao kartu i rekao da nisam validirao kartu i da ce mi za to sledovati kazna od 01.02
ja (tom jednom): nema problema, samo ne znam po kom osnovu cete me tuziti, posto sam ja mesecnu kartu platio i za to imam dokaz (slip + fiskalni racun).
Kontrolor: muuuu i ode dalje
:.!.:
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » petak, 2. mar. 2012. u 01:38h

Meni nije besmisleno. Pare od prodatih karata se nekako dele. Kako, ne znamo, ali postoji mogucnost da neko svoj deo dobija vezano za broj otkucaja, sto je i resenje problema zvanog:"zasto kucati mesecnu kartu, kad sam vec platio za ceo mesec." Ako nije do love, onda je do sexa, a stranka je koja se vozi. Analogiju sa ms necu komentarisati.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Iosis » petak, 2. mar. 2012. u 02:03h

@Vladan, to je Holandija, ovo je Srbija. :D

Znači meni bi se isplatilo uzeti tu nepersonalizovanu karticu. :)

Bole to što ti nije znao odgovoriti je zato što ni te kontrolore vjerovatno nisu dovoljno naučili za taj posao. Nego im dali te aparate u ruke i rekli: Idi kontroliši karte.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Deckonja » petak, 2. mar. 2012. u 09:59h

Sve je to divno i bajno ali...
Meni nije jasno, zbog cega GSP i grad kao njegov vlanik nisu u stanju da sami naplacuju svoje usluge nego angazuju neke jahace magle. Ne mogu sami da nabave odgovarajucu opremu, nemaju novcana sredstva, manjak osposebljenog kadra ili je u pitanju nesto sasvim peto. Inace, registracija pri svakom ulasku u vozilo je cisto skretanje paznje sa daleko vaznijih pitanja i ceo sistem nije i nece nikad biti dovoljno dobar da smanji a kamoli da iskoreni besplatnu voznju(popularno receno sverc). Svi znamo odakle duva ali se pravimo da nam nije vazno sve dok imamo kapuljacu...
A te price, radi boljeg i efikasnijeg prevoza neka okace macku o rep, jos jedna legalizovana pljacka sopstvenog naroda radi licnih interesa pojedinaca...
Teorije zavere ne postoje, odavno su postale surova realnost :)

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od Vladan » petak, 2. mar. 2012. u 10:42h

Da bi krali. Nabacuju poslove jedni drugima, kumovima, rodjacima, surnjaji i i snaji i Danici Draskovic, koja verovatno i nema veze sa bus plusom, ali je zgodna za pomenuti, posto je kakva vec jeste. A ko misli da je gradonacelnik bolji, ili da ce Vucic biti, ...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: BusPlus a u busu minus

Poruka od mbole » petak, 2. mar. 2012. u 13:09h

Vladan piše:Meni nije besmisleno. Pare od prodatih karata se nekako dele. Kako, ne znamo
Znamo (ili barem ja znam, a sad znate i vi :))
Pare od prodatih karata se dele u procentu koji je definisan u ugovoru (iskreno, zaboravio sam koliki je), ali je u pitanju procenat od prihoda (prodatih karata). Nema veze sa brojem prevezenih putnika, otkucanih karata... samo koliko para se sleglo u kasu.
Jednostavno receno busplus samo radi naplatu i kontrolu i nista vise (to isto je radio sektor tarife i prodaje u GSP-u koji tamo ukidaju).

Zasto je to dato privatnoj firmi koja je iznenada pala s marsa? Zar nije ocigledno?

Naravno postoji i obrazlozenje za takav postupak, koje se svodi na to da ce ta firma uloziti novce u opremu, za koju grad nije imao para, bla bla... Sio mi ga djura...

Ukupno gledano, sistem uopste nije los, i jednostavno je moderna verzija nekadasnjih narandzastih automata koji su otkucavali na "pantljicarama", vreme, datum, liniju... E sad sto uvek mora da se pojavi neko "kreativan" ko ce da za*ere celu stvar... je druga prica.

Evo nadjoh i neke detalje ugovora na netu. 8.53% od prihoda ide apex-u (firmi koja vodi busplus).Da ne bude zabune, prihod je ukupno naplacen iznos, nije profit (naplata-troskovi). http://getosrbija.wordpress.com/2012/02 ... us-plus-u/
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“